MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 2. října 2023, svátek má Olívie / Oliver, zítra Bohumil.
  • Foto od čtenáře. Ulice Třebíčská. K fotografii připsal "... tak nám úklid z minulého týdne moc dlouho nevydržel".
  • Jde o technickou závadu nebo bateriím v solárních světlech na odstavné parkovací ploše v bývalém areálu Svit dochází kapacita? Hned dva stožáry z šesti nesvítí jak mají. Světla se instalovala 15. 12. 2021.
  • V neděli 1. října 2023 začal 21. ročník městské ligy. Foto ze zápasu Vídeň - Bory.
  • Hudební festival Jakuba Pustiny v neděli večer v koncertním sále Jupiter clubu nabídl významného hosta, operní divu Gabrielu Beňačkovou.
  • Po nedělním fotbalovém derby slaví tým Velké Bíteše, který zvítězil 1:2. Zápas sledovalo více jak 400 diváků.
  • Nová brána dynamických vah na silnici II/602 byla vztyčena.

Dva rozdílné domácí zápasy mladších dorostenců

- - 8. 4. 2022 - komentářů  0
Dorostenci po vítězství nad Šťáhlavy.

Výsledky zápasů dorostenců v házené.

1. liga mladší dorost – Nadstavba, sestupová část, 3. kolo

TJ Sokol Žďár nad Sázavou – TJ Sokol Úvaly 17:19 (6:9)

Domácí utkání proti Sokolu Úvaly, který zatím ještě v soutěži nevyhrál měl být vyrovnanou bitvou. Naši hráči bohužel herně zůstali za očekávání a utrpěli těsnou dvoubrankovou prohru.

Celé utkání se neslo spíše v obranném duchu. Moc branek nepadalo. Domácí dorostenci se sice v zápase ujali vedení 2:0, ale poté již jen dotahovali. Do poločasu tak byl rozdíl ve skóre tříbrankový. Vstup do druhé půle klukům vůbec nevyšel a během třinácti minut prohrával 10:17. V posledních deseti minutách se sice herně i brankově zvedly, ale větší zdramatizování utkání již to nebylo. Dorostenci tak prohrály 17:19.

7m hody 1/1 : 1/2, vyloučení 2:5 navíc hosté ČK hosté.

Průběh utkání ZDE

Sestava a branky: Tomáš Kučera – Martin Kakač (5), Štěpán Čermák (4), Adam Požár (3), Ondřej Navrátil (2), Jakub Finsterle (2), Jakub Uchytil (1/1), Benjamin Rosa, Jaroslav Pavlíček, Denis Vik, Michal Urbanec, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Dana Koudelová.

1. liga mladší dorost – Nadstavba, sestupová část, 4. kolo

TJ Sokol Žďár nad Sázavou – Sokol Šťáhlavy 32:27 (14:8)

K první jarní výhře si dorostenci došli poměrně jednoznačně a s velkou chutí. Ze začátku vyrovnané utkání dokázali brzy překlopit na svoji stranu a dojít k pětibrankovému vítězství a lepšímu vzájemnému utkání proti soupeři ze Šťáhlav.

Začátek utkání byl opravdu vyrovnaný. Na naši vstřelenou branku hosté vždy dokázali odpovědět. První klíčová pasáž přišla v polovině poločasu, když dorostenci dokázali ze stavu 5:6 otočit na 8:6. Následující oslabení, a také brankář Tomáš Kučera který byl dvakrát z náskoku křídla trefen do obličeje, bylo pro naše borce impulzem k mnohem aktivnější hře. Posledních deset minut předvedli kompaktní obranu, která soupeři nedovolila skórovat. Na druhé straně domácí předvedli několik povedených akcí spojek a také souhry s pivotem, což vyneslo šestibrankové poločasové vedení 14:8.

Vstup do druhé půle se opět vyvedl. Jednoduché branky a vedení v páté minutě 17:9. Pak ovšem přišel mírný útlum jak naší obrany, tak také útoku. Oslabení jsme prohráli 0:3 a rozdíl byl jen čtyřbrankový. A bohužel hned následovalo další vyloučení. To už naši hráči zvládli mnohem lépe. Osobní obrana na naše spojky Adama Požára a Bena Rosu dala příležitost ke skórování z pozic pivota a také Adam Jaša předvedl parádní výkon, když čtyřikrát za sebou dokázal vstřelit branku. Naše obrana ovšem ztrácela postupně aktivitu a důraz, díky čemuž se soupeř přiblížil na pouhé tři branky. Střelecká muška naše hráče neopustila a několik zákroků brankáře dovedly naše dorostence k vítězství 32:27! A radost byla opravdu veliká.

V dalším kole zajíždějí hráči na pražskou Duklu, kde by snad měl být k dispozici také Robin Koudela, který si odpykával disciplinární trest.

7m hody 2/2 : 0/0, vyloučení 4:1.

Sestava a branky: Tomáš Kučera, Martin Borkovec – Adam Jaša (9), Martin Kakač (7), Adam Požár (7), Benjamin Rosa (3/2), Jakub Uchytil (3), Ondřej Navrátil (1), Štěpán Čermák (1), Denis Vik (1), Jaroslav Pavlíček, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Pavel Uchytil.

Tabulka 1.liga mladší dorostenci divize Morava ZDE

Autor: Ladislav Šidlo

9. 3. 2023 - HÁZENÁ: Zápas v Újezdě muži absolutně nezvládli

HÁZENÁ: Zápas v Újezdě muži absolutně nezvládli
Náš tým, který se po bídném podzimu pomalu rozjíždí a na jaře sbírá body, zajížděl na do měnínské sportovní haly k zápasu s Újezdem u Brna.

19. 9. 2023 - Minižáci házené odehráli první kolo ligy Vysočiny

Minižáci házené odehráli první kolo ligy Vysočiny
V neděli 17. září se naši nejmenší házenkáři zúčastnili prvního turnaje sezóny v miniházené 4+1.

6. 2. 2023 - Starší dorostenky na domácím turnaji čtvrté

Starší dorostenky na domácím turnaji čtvrté
Do poslední herní prověrky před druholigovými odvetami jsme vstoupili jak jinak než nekompletní.

14. 3. 2023 - Sérii proher se ženám zatím nepodařilo prolomit

Sérii proher se ženám zatím nepodařilo prolomit
V sobotu odpoledne odehrálo naše družstvo žen další utkání, a to v Jindřichově Hradci. Stálé ve velmi omezené sestavě zajíždělo na palubovku družstva, které je na celkové 4. příčce a v roce 2023 ještě neprohrálo...