Dnes je 13. srpna 2022, svátek má Alena, zítra Alan.
  • Zcela osamocený Eda Smejkal z FC VM "C" dává gól proti SK Transformátor Počítky "B" na hřišti v Oslavici.
  • Mimořádná uzavírka na Oslavické skončila. Výkop uprostřed silnice byl zaasfaltován.
  • V pátek večer hrála na náměstí hity známé americké kapely Red hot chili peppers revivalová skupina z Brna.
  • První fotbalové domácí utkání nové sezóny FCVM s Blanskem skončilo po 100 minutách prohrou domácích 0:2
  • Je po 18 hodině a stále platí uzavírka Oslavické ulice. Řidiči ovšem tuto zákazovou značku v hojné míře ignorují.

Od 19. dubna se na více jak dva měsíce uzavře jihlavský tunel

ZPRÁVY - Z OKOLÍ - 12. 4. 2022 - komentářů 0

Jihlavský tunel
Jihlavský tunel
foto: ŘSD

Policisté budou dohlížet na objízdných trasách. Policejní hlídky budou kontrolovat dodržování dopravního značení.


V souvislosti z plánovaným uzavřením Jihlavského tunelu připravili policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina dopravně bezpečnostní opatření, které budeme realizovat v průběhu uzavírky. Při úplné uzavírce tunelu, která bude zahájena 19. dubna a potrvá do 30. června letošního roku budou stanoveny objízdné trasy, které budou řádně označeny dopravními značkami a je zapotřebí, aby se jimi řidiči řídili. Na respektování dopravního značení a používání vyznačených objížděk budou dohlížet policisté.

 

Objízdná trasa pro vozidla do 3,5 tuny (mimo dopravní obsluhy a BUS) ve směru od Havlíčkova Brodu na Znojmo - vozidla pojedou po objízdné trase ze silnice I/38 po ulicích Jiráskova, Hamerníkova, U cvičiště, Žižkova a poté zpět na silnici I/38. Objízdná trasa pro vozidla do 3,5 tuny (mimo dopravní obsluhy a BUS) ve směru do Znojma na Havlíčkův Brod - vozidla pojedou po objízdné trase po ulici Žižkova, Dvořákova a Jiráskova a najedou zpět na silnici I/ 38.

 

Pro vozidla nad 3,5 tuny je stanovena objízdná trasa ve směru od Havlíčkova Brodu na Znojmo po dálnici D1. Vozidla najedou ze silnice I/38 na exitu 112 na dálnici D1, poté budou pokračovat po dálnici směrem na Prahu a na exitu 90 Humpolec vozidla sjedou a budou pokračovat po silnici I/34 do Pelhřimova a odtud po silnici II/602 do Jihlavy, kde se vrátí na silnici I/38 a budu pokračovat směrem na Znojmo. Ve směru od Znojma na Havlíčkův Brod povede objízdná trasa ze silnici I/38 na silnici II/602 do Pelhřimova, poté po silnici I/34 do Humpolce, kde vozidla najedou na dálnici D1 a budou pokračovat na exit 112 - Jihlava, kde se vrátí na silnici I/38 a budou pokračovat ve směru na Havlíčkův Brod.  Ve směru od Havlíčkova Brodu na Třebíč pojedou vozidla ze silnice I/38 na exitu 112 na dálnici D1, po ní pojedou až k exitu 134 Měřín a budou pokračovat dle místního značení do Třebíče.

 

Pro vozidla, která nemohou použít dálnici a pro dopravní obsluhu Jihlavy povede objízdná trasa obousměrně ze silnice I/38 na mimoúrovňové křižovatce se silnici II/523 (ulice Jiráskova) po silnici II/523 do Větrného Jeníkova - po silnici II/131 přes Opatov na silnici II/602 do Jihlavy - zpět na silnici I/38.

 

"Vzhledem k tomu, že v Jihlavě probíhají ještě některé další opravy pozemních komunikací, včetně opravy dálničního přivaděče, což s sebou přináší omezení provozu a uzavírky úseků některých ulic ve městě, předpokládáme, že mohou zejména v době ranních a odpoledních dopravních špiček nastávat na některých příjezdových trasách do Jihlavy dopravní komplikace," uvedl plk. Mgr. David Jirák, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

 

Pro zvládnutí dopravní situace ve městě je proto nezbytné, aby řidiči dodržovali stanovené a vyznačené objízdné trasy a nesnažili se vjíždět do míst, kde to budou mít přechodným dopravním značením zakázané. Na dodržování objízdných tras a zejména na bezpečnost a plynulost v dopravě budou od úterního rána (19. dubna) dohlížet policisté, kteří si vytipovali čtyři stanoviště, na nichž předpokládají, že by mohlo docházet k největším dopravním komplikacím. Policisté budou v rámci běžného výkonu služby i v rámci vyhlášeného mimořádného dopravně bezpečnostního opatření dohlížet na to, zda řidiči dodržují zejména dopravní značení ve vztahu k zákazu vjezdu vozidel, která k tomu nemají důvod, nevjíždějí bezdůvodně do centra města jen proto, aby si zkrátili cestu.

 

Policisté odboru služby dopravní policie také zejména v prvních dnech uzavírky předpokládají, že se zaměří na kontrolu stanoveného dopravního značení tak, aby dopravní značení upozorňující na uzavření Jihlavského tunelu bylo umístěno tak, aby se řidiči nemohli vymlouvat, že na uzavírku tunelu a nutnost využít objízdné trasy nejsou včas upozorněni. 

 

"Obracíme se na všechny řidiče, kteří byli zvyklí využívat Jihlavský tunel ke svým cestám zejména do práce a z práce, aby počítali s tím, že jejich cesta po objízdné trase může být časově delší, proto je potřeba mít časovou rezervu. Propustnost komunikací, které vedou centrem Jihlavy, není taková, na kterou byli řidiči zvyklí při průjezdu tunelem a poté po dálničním přivaděči," doplňuje plk. Mgr. David Jirák s tím, že policisté budou při řešení zjištěných porušení zákazů vjezdu vozidel do míst, kde to bude dopravním značením zakázané, nekompromisní a nákladní vozidla nebudou do centra města pouštět. Navíc musí řidiči počítat s tím a pokutou v příkazním řízení v maximální možné výši.

 


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková, vedoucí oddělení - tisková mluvčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

5. 8. 2022 - Česká pošta pošle za lidmi pět nových mobilních pošt. Zajede do Oslavice i Dolních Heřmanic

Česká pošta rozšiřuje působnost mobilní pošty na další oblasti České republiky. Umožní jí to 5 nových vozů, které obohatily vozový park. Celkem tak už Pošta disponuje sedmi vozy mobilní pošty, které v...

17. 2. 2022 - Zpívající lípa aspiruje na strom Evropy. Její „dcera“ roste v parku novoměstské nemocnice

Mezi stromy, které se letos uchází o titul Evropský strom roku, je i Lukásova nebo také Zpívající lípa v Telecím ve Žďárských vrších. Stáří památné dřeviny je odhadováno na sedm století. ...

22. 7. 2022 - Nehoda na D1 u Měřína si vyžádala dvě zraněné osoby

K dopravní nehodě tří vozidel na 137,5 km dálnice D1 ve směru na Brno spěchaly ve čtvrtek 21.7. dvě posádky záchranářů z Jihlavy.

14. 7. 2022 - O víkendu dojde na uzavírku v obci Lavičky

O víkendu 16. a 17. července 2022 dojde k uzavření komunikace III/0026 ve směru z Laviček na Závist.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MINIBAGR - Malé stroje pro velké chlapy!
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Přijďte si užít Draka Heroes Family Day - 2022
TOPlist