CAFÉ GUSTO
Dnes je 16. června 2024, svátek má Zbyněk, zítra Adolf.
  • Na pouťových slavnostech vystupuje veselá kapela Kašpárek v rohlíku.
  • Legendární dechovková kapela Mistříňanka začala sobotní program pouťových slavností na náměstí
  • Až budu dospělý, chci být jako ty... Centrum Kopretina na sobotní odpoledne v zámeckém parku připravilo pro děti zábavný dětský den.
  • Divadlo Jaromír z Křižanova zahrálo dětem o pouti na nádvoří staré pošty vtipnou pohádku na motivy příběhu o Robinovi Hoodovi.
  • Z titulu mistryň republikové soutěže starších žákyň ve fotbale se na velkomeziřčském trávníku radovaly hráčky AC Sprata Praha, které porazily FC Baník Ostrava 3:0.
  • Závod historických vozidel 1000 mil československých projel v sobotu po poledni přes Velké Meziříčí. Více foto na našem Facebooku.

Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou letos v tradičním květnovém termínu a se změnami

- - 13. 4. 2022 - komentářů  0
Zámecký vrch MANN-FILTER.
Zámecký vrch MANN-FILTER.
foto: Jiří Navrkal

Po dvou předcházejících ročnících, které komplikovaly organizaci opatření proti šíření nemoci Covid-19 a pořadatelé museli přesunout termín závodů na červencový termín, se vrací závody automobilů v Náměšti nad Oslavou na tradiční první květnový víkend 7. - 8. 5. 2022.


Oproti předchozímu ročníku se můžou diváci těšit na několik změn v organizaci závodního víkendu. Po loňské přestávce opět uvidí diváci na letošním Zámeckém vrchu MANN-FILTER souboje jezdců v Autoklub Mistrovství ČR soudobých a historických automobilů v závodech automobilů do vrchu Autoklub 2022, dále České Trofeje, které tradičně doplní souboje jezdců v sérii mezinárodních závodů soudobých a historických automobilů do vrchu - Maverick Hill Climb Czech 2022.

 

Největší změnou 41. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2022 bude nedělní program, ve kterém se odjede pouze jedna ranní tréninková jízda, po níž bude následovat první závodní jízda. Po slavnostním zahajovacím ceremoniálu se uskuteční druhá a třetí závodní jízda. Tradiční dvě dopolední tréninkové jízdy a dvě odpolední závodní jízdy se uskuteční v sobotním programu.

 

 "Po dvou ročnících, kdy se nám podařilo po několika změnách uspořádat tradiční závody automobilu do vrchu v Náměšti nad Oslavou v červencovém termínu, jsme rádi, že se situace už uklidnila a my se můžeme vrátit ke květnovému termínu. Jsme velice rádi, že po roční přestávce budeme hostit i účastníky Autoklub Mistrovství České republiky a nabídneme tak divákům společně s Mezinárodními závody automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech to nejlepší, co se z pohledu českých jezdců dá nabídnout.

 

Diváky bych chtěl upozornit, že po oba závodní dny určí nejrychlejší jezdce součet ze dvou závodních jízd. Změna nedělního programu bude v tom, že se odjede pouze jedna tréninková jízda a následně tři jízdy závodní. Každý jezdec musí povinně absolvovat první dvě jízdy a účast ve třetí pak zůstane na osobním rozhodnutí každého z nich, neboť se budou započítávat do konečných výsledků jen dva nejrychlejší dosažené časy.   

 

Součástí závodního víkendu na Zámeckém vrchu MANN-FILTER bývá zvykem i doprovodný program, kdy se snažíme diváků přiblížit i jiné motoristické disciplíny a s radostí můžeme oznámit, že už nyní máme potvrzenou účast driftéra Michala Reicherta s jeho speciálem BMW. " zhodnotil přípravy a nastínil změny letošního závodního víkendu předseda organizačního výboru Autosport Klubu Náměšť nad Oslavou Ivan Rybníček     

 

Více informací na www.zamecky-vrch.cz

 


Autor: Autosport klub Náměšť nad Oslavou v AČR – 12.4.2022

Publikoval: -kas-

Čtěte také

9. 1. 2024 - Ouředníček a Křípal dnes pomohli dvěma posádkám zpátky na kola

Ouředníček a Křípal dnes pomohli dvěma posádkám zpátky na kola
První část maratonské etapy je za námi: Tomáš Ouředníček a David Křípal z týmu Toyota Gazoo Racing Czech úspěšně dokončili třetí etapu 46. ročníku Rally Dakar bez větších problémů. Ne všichni však...

11. 1. 2024 - Dakar 2024: Dnešní předkrm před pustými končinami pouště Rub al-Chálí

Dakar 2024: Dnešní předkrm před pustými končinami pouště Rub al-Chálí
Dnešní rychlostní zkouška mezi Al-Hofufem a Shubaytahem byla krátká a pro českou posádku Toyota Gazoo Racing Tomáš Ouředníček a David Kripal velmi příjemná.

17. 5. 2024 - Czech MX junior: První závod přivítal velké množství závodníků i diváků!

Czech MX junior: První závod přivítal velké množství závodníků i diváků!
Na motokrosovém závodišti v Dolních Heřmanicích se uskutečnil první podnik MX Shop Sekerka OPEN MČR juniorů a žen 2024! Dolní Heřmanice patří mezi oblíbené tratě a plné startovní rošty ukázaly, že tomu...

14. 1. 2024 - Česká posádka v nekonečné poušti: Nikdy se nevzdáme!

Česká posádka v nekonečné poušti: Nikdy se nevzdáme!
Česká posádka týmu Toyota Gazoo Racing Czech, Tomáš Ouředníček a David Křípal, odstartovala do obávané 48hodinové etapy 46. ročníku Rallye Dakar dobře, ale později je banální technická závada málem vyřadila ze závodu...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Happy Sport Club
TOPlist