Dnes je 29. září 2022, svátek má Michal, zítra Jeroným.
  • O víkendu (vždy 13-18h) se otevře zámecká sýpka nad Jordánkem. Konají se tradiční dny otevřených ateliérů.
  • Ve středu večer začala nová divadelní sezóna. První představení Lordi nás vzalo do pánského klubu londýnských gentlemanů. V hlavních rolích se představili Martin Hofmann, Filip Rajmont, Peter Serge Butko.
  • Dětský den s Výchovným ústavem na hřišti Nad Sýpkami se vydařil.
  • Pozor v sobotu bude v Kotvičce z důvodu inventury zavřeno.
  • Některé obchody do 200m2 dnes na státní svátek mohly mít otevřeno, třeba ta u kostela.

Silně podnapilý cizinec s kamionem havaroval na D1

ZPRÁVY - KRIMI - 13. 4. 2022 - komentářů 0

Z ranní nehody kamionů.
Z ranní nehody kamionů.
foto: PČR


Policisté muže zajistili a umístili na záchytku, kde nejdříve vystřízlivěl.


Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v pondělí 11. dubna deset minut před půl osmou hodinou večer oznámení o dopravní nehodě, která se stala na dálnici D1 na 159. kilometru ve směru jízdy na Prahu.

 

Řidič - jednalo se o cizího státního příslušníka - projížděl po dálnici s jízdní soupravou složenou z tahače a návěsu v pravém jízdním pruhu. Nechoval se ohleduplně a ukázněně a přejel přes odstavný pruh vpravo mimo komunikaci, kde narazil přední částí do dopravního značení, kdy následně sjel do travnaté příkopy, kde se jízdní souprava převrátila na pravý bok, přičemž došlo kromě jiné škody, k poškození oplocení proti zvěři. Při nehodě se nikdo nezranil.  

 

V souvislosti s jízdou této jízdní soupravy po dálnici D1 přijali policisté několik oznámení od řidičů, kteří shodně uváděli, že po dálnici jede tahač s návěsem a velice nebezpečně kličkuje přes všechny jízdní pruhy a naráží do svodidel na obou stranách jízdního pásu a svoji jízdou ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu. Operační důstojník okamžitě na místo vyslal dostupné policejní hlídky. Mezitím ale řidič nezvládl řízení tahače a s jízdní soupravou havaroval.

 

Policisté na místě nehody u cizince provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu, která měla pozitivní výsledek a naměřená hodnota přesáhla 3,23 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška, která vykázala 3,40 promile alkoholu v dechu. Řidiče policisté vyzvali, aby se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření, které bude spojené s odběrem krve ve zdravotnickém zařízení. Policisté zadrželi řidiči jeho řidičský průkaz. Řidiče z místa dopravní nehod převezla posádka zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Třebíči na vyšetření. Řidič se v nemocnici v Třebíčí choval agresivně, z tohoto důvodu ho policisté zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy k vystřízlivění.

 

Vzhledem k většímu počtu oznámení, kdy měla uvedená nákladní souprava způsobit další poškození příslušenství pozemní komunikace, policisté prohlédli úsek dálnice s cílem zjistit, kde jsou svodidla poškozena. Policisté zjistili, že se jedná o poškození svodidel již od kilometru 162,2 ve směru jízdy na Prahu, a to poškození středových ocelových svodidel, krajových ocelových svodidel a poškození směrových sloupků. Při nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši přesahující částku 700 000 korun. Při vyprošťování havarované jízdní soupravy byl v nočních hodinách v místě omezený provoz, ale žádné zásadní komplikace v plynulosti dopravy toto omezení nepřineslo. Cizinec je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Když muž vystřízlivěl, sdělili mu policisté podezření ze spáchání tohoto přečinu. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.

 

Policisté při výslechu řidiče zjistili, že s nákladní soupravou vyjížděl ze Slovenska a do České republiky jel přes hraniční přechod Rovné - Starý Hrozenkov. Měl namířeno s nákladem krbů do Francie, někam k městu Bordeaux. V České republice zaparkoval s vozidlem na parkovišti u dálnice D1 na 166. kilometru ve směru na Prahu zhruba kolem půl páté odpoledne. Do té doby, než pokračoval v jízdě, popíjel ve vozidle koňak Metaxa. Pitím alkoholu údajně řešil aktuální, blíže nespecifikované, osobní problémy.

 

„Bylo jen otázkou velkého štěstí, že se jízdní souprava nestřetla s jinými vozidly, které v tu chvíli projížděly po dálnici D1 ve stejném směru jízdy, protože podle volajících řidičů jela tato nákladní souprava nekontrolovaně a kličkovala po celé šíři dálnice. Fatální následky mohla mít tato nehoda v případě, pokud by se řidič s jízdní soupravou převrátil přes středová svodidla do opačného jízdního pásu,“ upozornil npor. Bc. Jiří Šoukal, vedoucí dálničního oddělení Velký Beranov s tím, že usednout za volant kamionu a mít v krvi více než tři promile, je hazardování se životy všech účastníků silničního provozu.

 


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

28. 4. 2022 - Muž měl téměř tři promile alkoholu

Ve středu 27. dubna přijali policisté po čtvrté hodině odpoledne oznámení o zjevně opilém muži, který se pohyboval v lokalitě obce Heřmanov.

26. 5. 2022 - Žena měla přes tři promile alkoholu

Ve středu 25. května byla při krádeži v obchodním domě ve Velkém Meziříčí přistižena třiatřicetiletá žena.

24. 8. 2022 - Řidič nadýchal přes dvě promile

Policisté z obvodního oddělení Velké Meziříčí kontrolovali v úterý 23. srpna krátce před devátou hodinou dopoledne na ulici U Tržiště muže, který jel s osobním vozidlem Škoda Felicia.

6. 7. 2022 - Policejní kontroly na hladině Dalešické přehrady: Policisté dnes zjistili osm přestupků

Policisté z obvodního oddělení v Hrotovicích se dnes zaměřili na kontrolu dodržování právních předpisů ze strany osob, které se pohybují na nejrůznějších plavidlech po hladině Dalešické přehrady. Připojili se k nim policisté...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Dámské KADEŘNICTVÍ - Daniela Pokorná - Měřín
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist