MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 2. října 2023, svátek má Olívie / Oliver, zítra Bohumil.
  • V neděli 1. října 2023 začal 21. ročník městské ligy. Foto ze zápasu Vídeň - Bory.
  • Hudební festival Jakuba Pustiny v neděli večer v koncertním sále Jupiter clubu nabídl významného hosta, operní divu Gabrielu Beňačkovou.
  • Po nedělním fotbalovém derby slaví tým Velké Bíteše, který zvítězil 1:2. Zápas sledovalo více jak 400 diváků.
  • Nová brána dynamických vah na silnici II/602 byla vztyčena.
  • Ve Stránecké Zhoři se dnes konala za hojné účasti veřejnosti tradiční akce Svatováclavské ohně.
  • Podzimní zámecké nádvoří.

Silně podnapilý cizinec s kamionem havaroval na D1

- - 13. 4. 2022 - komentářů  0
Z ranní nehody kamionů.
Z ranní nehody kamionů.
foto: PČR
Silně podnapilý cizinec s kamionem havaroval na D1
Silně podnapilý cizinec s kamionem havaroval na D1

Policisté muže zajistili a umístili na záchytku, kde nejdříve vystřízlivěl.


Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v pondělí 11. dubna deset minut před půl osmou hodinou večer oznámení o dopravní nehodě, která se stala na dálnici D1 na 159. kilometru ve směru jízdy na Prahu.

 

Řidič - jednalo se o cizího státního příslušníka - projížděl po dálnici s jízdní soupravou složenou z tahače a návěsu v pravém jízdním pruhu. Nechoval se ohleduplně a ukázněně a přejel přes odstavný pruh vpravo mimo komunikaci, kde narazil přední částí do dopravního značení, kdy následně sjel do travnaté příkopy, kde se jízdní souprava převrátila na pravý bok, přičemž došlo kromě jiné škody, k poškození oplocení proti zvěři. Při nehodě se nikdo nezranil.  

 

V souvislosti s jízdou této jízdní soupravy po dálnici D1 přijali policisté několik oznámení od řidičů, kteří shodně uváděli, že po dálnici jede tahač s návěsem a velice nebezpečně kličkuje přes všechny jízdní pruhy a naráží do svodidel na obou stranách jízdního pásu a svoji jízdou ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu. Operační důstojník okamžitě na místo vyslal dostupné policejní hlídky. Mezitím ale řidič nezvládl řízení tahače a s jízdní soupravou havaroval.

 

Policisté na místě nehody u cizince provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu, která měla pozitivní výsledek a naměřená hodnota přesáhla 3,23 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška, která vykázala 3,40 promile alkoholu v dechu. Řidiče policisté vyzvali, aby se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření, které bude spojené s odběrem krve ve zdravotnickém zařízení. Policisté zadrželi řidiči jeho řidičský průkaz. Řidiče z místa dopravní nehod převezla posádka zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Třebíči na vyšetření. Řidič se v nemocnici v Třebíčí choval agresivně, z tohoto důvodu ho policisté zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy k vystřízlivění.

 

Vzhledem k většímu počtu oznámení, kdy měla uvedená nákladní souprava způsobit další poškození příslušenství pozemní komunikace, policisté prohlédli úsek dálnice s cílem zjistit, kde jsou svodidla poškozena. Policisté zjistili, že se jedná o poškození svodidel již od kilometru 162,2 ve směru jízdy na Prahu, a to poškození středových ocelových svodidel, krajových ocelových svodidel a poškození směrových sloupků. Při nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši přesahující částku 700 000 korun. Při vyprošťování havarované jízdní soupravy byl v nočních hodinách v místě omezený provoz, ale žádné zásadní komplikace v plynulosti dopravy toto omezení nepřineslo. Cizinec je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Když muž vystřízlivěl, sdělili mu policisté podezření ze spáchání tohoto přečinu. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.

 

Policisté při výslechu řidiče zjistili, že s nákladní soupravou vyjížděl ze Slovenska a do České republiky jel přes hraniční přechod Rovné - Starý Hrozenkov. Měl namířeno s nákladem krbů do Francie, někam k městu Bordeaux. V České republice zaparkoval s vozidlem na parkovišti u dálnice D1 na 166. kilometru ve směru na Prahu zhruba kolem půl páté odpoledne. Do té doby, než pokračoval v jízdě, popíjel ve vozidle koňak Metaxa. Pitím alkoholu údajně řešil aktuální, blíže nespecifikované, osobní problémy.

 

„Bylo jen otázkou velkého štěstí, že se jízdní souprava nestřetla s jinými vozidly, které v tu chvíli projížděly po dálnici D1 ve stejném směru jízdy, protože podle volajících řidičů jela tato nákladní souprava nekontrolovaně a kličkovala po celé šíři dálnice. Fatální následky mohla mít tato nehoda v případě, pokud by se řidič s jízdní soupravou převrátil přes středová svodidla do opačného jízdního pásu,“ upozornil npor. Bc. Jiří Šoukal, vedoucí dálničního oddělení Velký Beranov s tím, že usednout za volant kamionu a mít v krvi více než tři promile, je hazardování se životy všech účastníků silničního provozu.

 


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

16. 7. 2023 - Řidička u Velké Bíteše havarovala

Řidička u Velké Bíteše havarovala
V pátek 14. července před jednou hodinou v noci došlo na silnici II/399 v katastru obce Jindřichov u Velké Bíteše k dopravní nehodě.

28. 2. 2023 - Opilou ženu policisté zajistili

Opilou ženu policisté zajistili
V pondělí 27. února přijali policisté před šestou hodinou večer oznámení o značně opilé ženě, která se nacházela na autobusovém nádraží ve Velkém Meziříčí.

6. 4. 2023 - Investice do kryptoměn mají svá rizika

Investice do kryptoměn mají svá rizika
Podvodníci vás mohou připravit o značné úspory.

17. 8. 2023 - Loni se na D1 na Vysočině stalo více než 700 dopravních nehod

Loni se na D1 na Vysočině stalo více než 700 dopravních nehod
Na dálničním oddělení slouží v současné době sedm desítek policistů.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

MATRIGO: Hledáme technika datových sítí
TOPlist