SVĚTLÁ - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Dnes je 27. listopadu 2022, svátek má Xenie, zítra René.
  • Také po setmění se lidé scházeli u stánků na náměstí a využívali také otevřené kluziště. Více foto na našem Facebooku.
  • V Hroznatíně se dnes konala každoroční  vzpomínková akce k uctění památky prezidenta gen. Ludvíka Svobody, od jehož narození uplynulo 127 let.
  • Dnes dopoledne bylo zahájeno bruslení na umělém kluzišti uprostřed náměstí.
  • Na Hornoměstské dnes zúžení kvůli malování nového přechodu.
  • Pojď hrát hokej! Na zimním stadionu se konala akce pro nejmenší děti.

Mladší žáci postoupili na mistrovství České republiky

SPORT - VOLEJBAL - 13. 4. 2022 - komentářů 0

Foto týmu volejbalistů.
Foto týmu volejbalistů.
foto: archiv autora
Mladší žáci odehráli turnaj z říše snů. Kvalifikace na mistrovství republiky mladšího žactva je sázka do loterie.


Z přihlášených 35 družstev se jich do finále může probojovat 15. Družstva jsou rozdělena do 6 kvalifikačních skupin a jistotu postupu mají v každé skupině nejlepší dva a potom ze všech skupin ještě tři nejlepší z třetích míst. Výkonnost je samozřejmě v tomto věku různorodá. Jelikož v našem kraji neexistuje mistrovská soutěž, věřili jsme jen v dobrém trénování. A to se potvrdilo! I když začátek nebyl nijak přesvědčivý. S Kometou Praha jsme se trápili a vyhráli jen díky lepšímu podání. Další zápas s pozdějším vítězem domácím Kojetínem jsme prohráli, ale již v druhém setu bylo na nás vidět zlepšování. Opadávala nervozita z velkého turnaje a dostavovala se kvalita. Další zápas s Green Volley Beskydy, Blue Volley Ostrava jsme zvládli s jistotou a poměrně suverénně. Následoval poslední zápas s Volejbalem Ostrava. Ti doposud prohráli jen těsně s domácím Kojetínem, ale zanechali velice dobrý dojem a určitě vstupovali do zápasu jako favorité. Nestalo se však. My je přehráli ve všem. Lépe jsme podávali i útočili, ale hlavně jsme se nejlépe ze všech týmů pohybovali. Učíte-li začátečníky tak složité hře, jako je volejbal, musíte kromě techniky právě učit i herní pohyb, aby i v omezené míře připomínala hra již „velký“ volejbal. A v tom jsme byli nejlepší ze všech. Tým fungoval po všech stránkách. Základní sestava se překonávala, lavička výborně povzbuzovala. Vystupovali jsme jako jeden celek, který celým turnajem doslova žil. Na úspěchu se podíleli: Filip Šiljeg, Zdeněk Novák, Jirka Slatinský, Tobiáš Veselý, Víťa Homola, Filip Štrejbar, Dominik Trojan, Dominik Hakl, Tobiáš Hrabálek, Šimon Babák, Luděk Zima, Štěpán Kalivoda, Kristián Fischer a dvojčata Ondra a Vojtěch Doležalovi. Vybojovali jsme tedy postup na mistrovství republiky. Tak se utká první květnový víkend 16 nejlepších celků z celé České republiky. Jedeme tam jako outsideři, ale rozhodně ne jako předem poražení. Budeme se bít a hájit značku VELMEZ jak jen to půjde a jak to bude v našich silách!

 

Na závěr se chci zmínit ještě o někom, kdo má úplně největší zásluhu na tomto úspěchu (a nejen výsledkovém). Je to trenér Štěpán Žaba. Volejbalu se věnuje s vášní, která je sice potřebná pro dobrého trenéra, ale která je také hodně vzácná. Nejen, že s kluky trénuje, jak jen to je možné, ale navíc pořádá vícedenní soustředění, stará se o ně i po ostatních stránkách. Aby se dobře dostali po tréninku nebo zápase domů, aby dobře na soustředěních jedli, aby jim v noci nebylo zima, aby měli i jinou zábavu na těchto akcích kromě volejbalu atd. atd. Tím je posedlý, a proto má výsledky, a hlavně připravuje pro starší kategorie dobře připravené hráče. Nutno říct, že mu s tím vydatně pomáhá i další trenér Michal Janák a mnohdy i jeho bratr Ondra, který má povinnosti právě u starších kategorií. Ale Štěpán je ten hlavní. Díky.

 

Výsledky:

VELMEZ - Kometa Praha             2:0 (22,16)

VELMEZ - Kojetín                      0:2 (-17,-22)

VELMEZ - Green Volley Beskydy  2:0 (13,16)

VELMEZ - Blue Volley Ostrava     2:0 (21,18)

VELMEZ -  VS Ostrava               2:0 (25,15)


Autor: Velké Meziříčí, 11.4.2022 , Petr Juda

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

img-2355.jpg  img-2357.jpg  img-2360.jpg  img-2361.jpg  img-2362.jpg  img-2363.jpg  img-2364.jpg  img-2366.jpg  img-2367.jpg  img-2368.jpg  img-2370.jpg  img-2371.jpg  img-2372.jpg  img-2373.jpg  img-2374.jpg  img-2375.jpg  img-2377.jpg  img-2378.jpg  img-2379.jpg  img-2381.jpg  

Čtěte také

29. 8. 2022 - Srpnová příprava volejbalových žáků

V pondělí 8.8. naši nejmladší začali přípravu na novou sezonu, na nově zrekonstruovaných kurtech na Areálu Zdraví.

20. 4. 2022 - Volejbaloví junioři porazili národní tým Ukrajiny

V rámci přípravy na finále extraligy jsme odehráli na Velký pátek přátelský zápas s reprezentací Ukrajiny U 18, která se připravuje v Mikulově na kvalifikaci o ME.

14. 10. 2022 - Český pohár ve Velkém Meziříčí - skvělá propagace volejbalu

Nejlepší akce v historii volejbalu ve Velkém Meziříčí. Jednoznačně. Takhle má vypadat sportovní produkt v malém městě v malé tělocvičně.

30. 3. 2022 - Trochu divná sezóna je minulostí. Volejbal bude i příští rok prvoligový

Soutěžní období 2021/22 je pro prvoligové muže již minulostí. Patřili jsme k šestici družstev z patnácti, kterým sezóna skončila již 19. února.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Dámské KADEŘNICTVÍ - Daniela Pokorná - Měřín
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist