SVĚTLÁ - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Dnes je 27. listopadu 2022, svátek má Xenie, zítra René.
  • Také po setmění se lidé scházeli u stánků na náměstí a využívali také otevřené kluziště. Více foto na našem Facebooku.
  • V Hroznatíně se dnes konala každoroční  vzpomínková akce k uctění památky prezidenta gen. Ludvíka Svobody, od jehož narození uplynulo 127 let.
  • Dnes dopoledne bylo zahájeno bruslení na umělém kluzišti uprostřed náměstí.
  • Na Hornoměstské dnes zúžení kvůli malování nového přechodu.
  • Pojď hrát hokej! Na zimním stadionu se konala akce pro nejmenší děti.

Zastupitelstvo bude příští úterý řešit stížnost občana ve věci svozu domovního odpadu

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 22. 4. 2022 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: archiv NovinyVM

Bodem číslo 24 nadcházejícího zasedání zastupitelstva města Velké Meziříčí bude vyřízení podání občana města Velké Meziříčí.


Předmětem podání je žádost o projednání a konečné dořešení stížnosti týkající se svozu domovního odpadu od rodinného domu stěžovatele v lednu loňského roku a stížnost na nečinnost v této věci, směřující proti všem dříve stěžovatelem osloveným subjektům, tedy proti jednateli TS VM, radě města, tajemníkovi městského úřadu a vlastně už i zastupitelstvu.

 

Z obsáhlé e-mailové komunikace mezi stěžovatelem a všemi shora uvedenými subjekty za období od ledna 2021 do února 2022, kterou má oddělení kanceláře tajemníka k dispozici, se pak ve stručnosti podává následující: 13.1.2021 začal stěžovatel komunikovat elektronickou cestou s Ing. Mynářem ohledně údajně nevyvezené popelnice od jeho domu v Hrbově (stěžovatel nijak neprokázal, že měl v uvedený den popelnici ke svozu skutečně připravenou, případně ji mohl uklidit nevyvezenou zpět k domu dřív, než se v ten den v důsledku povětrnostních podmínek opožděný svoz konal - pozn. zpracovatelky).

 

Jelikož stěžovatel nesouhlasil s tvrzeními o nesjízdnosti komunikace, obrátil se v dubnu 2021 na členy zastupitelstva s obecným dotazem, zda je možné, aby pracovník městské firmy lhal, neomluvil se a přestal komunikovat - po požadavku některých členů zastupitelstva, aby byl konkrétní, se stěžovatel sám na několik měsíců odmlčel, až na konci října 2021 se obrátil na předsedu finančního výboru s požadavkem o další informace v předmětné kauze, dle jeho pokynu se obrátil následně na starostu města a předsedu dozorčí rady TS VM, který dne 30.11.2021 provedl na TS VM šetření v dané záležitosti a zápis z tohoto šetřeni stěžovateli dne 5.12.2021 zaslal.

 

Se zjištěními uvedenými v zápisu stěžovatel samozřejmě nesouhlasil, začal opětovně elektronickou cestou komunikovat se starostou města, členy rady města, tajemníkem městského úřadu, posledním podáním je pak podání ze dne 25.2.2022 předložené zastupitelstvu města k projednání za účelem konečného vyřízení celé záležitosti.

 

Z průběhu celé kauzy je patrné, že se stěžovatelem oslovené subjekty komunikovali, ve věci dokonce proběhlo šetření ze strany dozorčí rady, která pochybení na straně Technických služeb VM nezjistila, stěžovatel je však s tímto průběhem šetření a jeho výsledkem nespokojen a domáhá se řešení předmětné záležitosti nejvyšším orgánem města.

 

Záležitost je kanceláří tajemníka předložena k projednání radě města na její schůzi dne 6.4.2022 za tím účelem, aby se případně ještě měla možnost ve věci vyjádřit či navrhnout jiný způsob řešení. Zastupitelstvu města bude doporučeno, aby podání vzalo na vědomí a konstatovalo, že na straně TS VM ani na straně rady města a tajemníka městského úřadu nebylo shledáno pochybení či nečinnost, stížnost je tedy nedůvodná a nejsou přijímána žádná opatření k nápravě.


Autor: zdroj: zápis z rady města

Publikoval: -kas-

Čtěte také

2. 6. 2022 - Maturanti z gymnázia si převzali vysvědčení

Na velkomeziříčské gymnázium se po letech vrátil starosta města Alexandros Kaminaras, aby tamním maturantům předal vysvědčení.

7. 7. 2022 - Třetí řecký večer roztančil celé náměstí

Už třetí ročník řeckého večera ve Velkém Meziříčí znamenal mimo jiné sedm set návštěvníků, 600 porcí řeckého jídla, desítky litrů řeckého vína a hlavně pět hodin originální řecké hudby v podání kapely...

20. 7. 2022 - Na Vrchovecké u vjezdu na náměstí od září jen s parkovacími hodinami

Od září by mělo začít platit nové parkovací pravidlo u bloku domů při vjezdu na náměstí na Vrchovecké ulici.

22. 9. 2022 - Jídelna na ZŠ Školní bude vařit bezlepkové obědy i pro ostatní školy a gymnázium

Zastupitelé na svém posledním zasedání 13.9. schválili příspěvek 95 tisíc korun pro vybavení kuchyně ŠJ Školní na přípravu speciální dietní stravy bez lepku.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Dámské KADEŘNICTVÍ - Daniela Pokorná - Měřín
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

MATRIGO: Hledáme technika datových sítí
TOPlist