Dnes je 27. září 2022, svátek má Jonáš, zítra Václav.
  • V Radnické ulici dnes byly opraveny hned čtyři kanály.
  • Městská liga hokeje slaví 20 let, v neděli se uskutečnil exhibiční zápas, kterému předcházelo předání pamětního poháru.
  • Ve městě funguje další box na uložené zásilky. Tentokrát je přepravní společnosti GLS a najdete jej na rohu ulic Bezděkov - Nad Gymnáziem.
  • Ve Velkém Meziříčí s největší pravděpodobností někdo skočil z dálničního mostu. Podrobnosti zjišťujeme.
  • Proti Rosicím bylo doma rozhodnuto již během první půle. FC VM A vs Rosice 0:3 (0:3). Fotogalerie ze zápasu na našem FB profilu.

Bod byl proti Sigmě B blízko

SPORT - FOTBAL - 26. 4. 2022 - komentářů 0

Tým FCVM se v neděli na domacím trávníku střetl s B týmem Sigmy Olomouc.

Domácí utkání 25. kola MSFL proti Sigmě Olomouc B moc fotbalové krásy nenabídlo. Hrál se spíše hodně soubojový fotbal, šance si ani jedno mužstvo příliš nevytvořilo. V 57. minutě šel navíc náš tým do deseti po červené kartě, kterou obdržel Mucha. Mladí Hanáci bohužel početní výhodu dokázali využít, když se v 89. minutě trefil z hranice velkého vápna Langer a rozhodl tak duel ve prospěch hostujícího celku.

FC Velké Meziříčí 0:1 (0:0) SK Sigma Olomouc B

Gól: 89. Langer

ČK: 57. Mucha

Diváci: 272

Rozhodčí: B. Soukal - J. Mayer, J. Julínek

FC VM: Dubec - Bouček, Puža, Mucha (C), Vašíček (90+1. Plichta) - Nedvěd, Urbánek, Demeter R., Demeter P., Dolejš - Malata Mir. (58. Sysel)

Sigma B: Trefil - Slavíček, David, Bednár, Sláma - Šíp (76. Grečmal), Buchal, Fabiánek, Langer, Piňa (90.+3 Michl) - Fiala (67. Galus).

První příležitost si ve 12. minutě vypracovali hosté, když těsně minul branku Dubce ukrajinský obránce Buchal. O pár minut později se po rohovém kopu opět do zajímavé šance dostal Buchal, z blízkosti však jeho zakončení dokázal Dubec vyrazit. Po půlhodině hry si dokázali šanci vytvořit také naši hráči, kdy centrovaný balón Vašíčka našel hlavu Muchy, jehož následná hlavička o pár decimetrů minula bránu Trefila.

V 57. minutě se po dlouhém nákopu hostů řítil na naší bránu Piňa, obránce Mucha ho zfauloval a rozhodčí Soukal se rozhodl udělit červenou kartu. Sigma B poté začala hře dominovat, náš tým byl v hlubokém obranném bloku, hosté si však nedokázali vytvořit nějakou vážnější šanci. V 82. minutě zahrával Nedvěd standardní situaci, nebezpečně nakopnutý míč se dostal po nedorozumění olomouckých k Urbánkovi, který zakončil a překonal brankáře Trefila, toho bohužel na brankové čáře dokázal zaskočit obránce Buchal a míč dostal do bezpečí. V 89. minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému balónu Langer, který první trefou trefil Sysla a z druhého odrazu už bohužel následnou střelou dokázal překonat brankáře Dubce a rozhodl tak o osudu celého utkání.

Hodnocení trenéra Jana Šimáčka: Momentálně převládá velké zklamání z výsledku díky obdržené brance v závěru zápasu. V první půli jsme hráli do 30. minuty zbytečně s respektem k soupeři a až ke konci poločasu jsme se osmělili i my. Na to jsme chtěli navázat i do druhé půle, ale bohužel naše plány ovlivnila zbytečná červená karta. Zbytek zápasu jsme se soustředili na obranu a spoléhali na standardní situace. Jednu se nám málem podařilo proměnit, ale štěstí dnes nebylo na naší straně. Soupeřovi se naopak podařilo dohrát odražený roh a my tak nemáme nic. Co se týče přístupu, tak nemám hráčům co vytknout a je škoda, že jsme neudrželi remízu.

Další utkání sehraje náš tým venku v sobotu 30.4. od 14:30 proti FK Frýdek-Místek.

Autor: převzato z FCVM

Fotogalerie

2. 5. 2022 - Frýdek-Místek byl nad naše síly

Duel 26. kola MSFL začal lépe pro domácí, kteří v 19. minutě šli do vedení po gólu Konečného.

24. 6. 2022 - Třebíč Open 2022 je minulostí

Uplynulý víkend patřil Třebíč Open 2022, největšímu mládežnickému turnaji na Vysočině, pořádaný ve městě Třebíč a jeho okolí pro jednotlivé kategorie od U6 až po U13.

10. 6. 2022 - Fotbalová přípravka „zaválela“ na Champions Trophy

Dvacet fotbalových přípravek se 28. května představilo na hlavním stadionu v Uherském Hradišti.

16. 5. 2022 - Áčko si z Hlučína odvezlo sedmigólový debakl

Náš tým na utkání v Hlučíně nebude v dobrém vzpomínat. Už od 8. minuty domácí mužstvo vedlo 2:0.