• Také po setmění se lidé scházeli u stánků na náměstí a využívali také otevřené kluziště. Více foto na našem Facebooku.
  • V Hroznatíně se dnes konala každoroční  vzpomínková akce k uctění památky prezidenta gen. Ludvíka Svobody, od jehož narození uplynulo 127 let.
  • Pojď hrát hokej! Na zimním stadionu se konala akce pro nejmenší děti.

Mladí běžci Kraje Vysočina mají za sebou jarní část běžeckého poháru

SPORT - ATLETIKA - 29. 4. 2022 - komentářů 0

První závod Běžeckého poháru mládeže Běh Lorenzovými sady.

V sobotu 2. dubna se v Třebíči konal první závod Běžeckého poháru mládeže Běh Lorenzovými sady.

Závod se konal za chladného počasí na nových tratích. V pohárových kategoriích se představilo 45 běžců. Našim závodníkům se v úvodním závodě tolik nedařilo a skončili mimo medailové pozice.

V neděli 10. dubna se v Novém Městě na Moravě konal druhý závod Běžeckého poháru mládeže Korunou za korunu. V pohárových kategoriích se představilo 43 běžců . Ve startovním poli bylo  početnější zastoupení velkomeziříčských atletů. Reprezentovali: Adam Červinka, Viktor Pospíšil, Jan Doležal, Lukáš Ambrož, Tomáš Pipek, Vojtěch Pipek, Vít Jiříček, František Hroch, Kryštof Koten, Eliška Komínková, Barbora Cahová a Štěpánka Krchňavá.

Mezi staršími žáky suveréně zvítězil Adam Červinka. V kategorii st. přípravek si pro 3.místo doběhla Barbora Cahová.

V sobotu 16. dubna se konal třetí závod Běžeckého poháru mládeže Běh o pohár století. V pohárových kategoriích se představilo 31 běžců.

Ze Sokola Velké Meziříčí se na start postavili: Viktor Pospíšil, Lukáš Ambrož a Jan Doležal. Čekala na ně náročná trať 1100 metrů dlouhá, ve které byl nejvíce úspěšný Viktor Pospíšil, který si doběhl pro 3.místo.

V jarní části poháru si z našeho oddílu nejlépe vede Viktor Pospíšil, který je na průběžné 4. příčce. Na podzim čekají naše závodníky ještě přespolní běhy v Havlíčkově Brodě, Jemnici a finálové kolo v Jihlavě.

Autor: Dana Cahová Harvey

1. 7. 2022 - Atletika - mezistátní utkání dorostu, Sára Pavlidu zvítězila v dálce

V maďarském Székesféhérváru se uskutečnilo mezistátní utkání dorostu mezi výběry České republiky, Slovenska, Slovinska a pořádajícího Maďarska.

14. 9. 2022 - Mistrovství Čech družstev staršího žactva. Žáci vybojovali 6. místo

V sobotu 10. září se v Praze na stadionu ASK Slavia Praha konalo Mistrovství Čech družstev staršího žactva (skupina A).

23. 5. 2022 - Ml.žáci na 2.místě po prvním kole krajských přeborů

V Havlíčkově Brodě se v sobotu 15. května konalo 1. kolo krajského přeboru družstev mladších žáků a žákyň. Závodu se zúčastnilo 135 mladých atletů.

2. 9. 2022 - V Brně proběhlo Mistrovství České republiky do 23 let

O víkendu 27. a 28. srpna se v Brně konalo atletické Mistrovství České republiky mužů a žen do 23 let. Závodu se účastnila dvojice našich atletů dorostenka Sára Pavlidu a junior Tomáš...