SVĚTLÁ - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Dnes je 27. listopadu 2022, svátek má Xenie, zítra René.
  • Také po setmění se lidé scházeli u stánků na náměstí a využívali také otevřené kluziště. Více foto na našem Facebooku.
  • V Hroznatíně se dnes konala každoroční  vzpomínková akce k uctění památky prezidenta gen. Ludvíka Svobody, od jehož narození uplynulo 127 let.
  • Dnes dopoledne bylo zahájeno bruslení na umělém kluzišti uprostřed náměstí.
  • Na Hornoměstské dnes zúžení kvůli malování nového přechodu.
  • Pojď hrát hokej! Na zimním stadionu se konala akce pro nejmenší děti.

Boj o 2. ligu a příprava na finále juniorské extraligy

SPORT - VOLEJBAL - 2. 5. 2022 - komentářů 0

Vrchol celé mládežnické sezóny finále extraligy juniorů.
Vrchol celé mládežnické sezóny finále extraligy juniorů.
foto: archiv autora

Volejbaloví junioři uhráli prvenství v krajském přeboru mužů a získali tím právo účastnit se kvalifikace o postup do 2.ligy mužů. Té se i v rámci přípravy na finále extraligy juniorů pochopitelně zúčastnili.


Kvalifikace se uskutečnila v sobotu 23.4. v Hradci Králové. Účastníky byla družstva Sokolu Smržovka (vítěz Libereckého přeboru), Kojetín B (Olomoucký kraj) a domácí Slavia Hradec Králové B (sestupující do kvalifikace z 2.ligy). Když jsme na jaře 2021 přihlásili juniory a kadety do krajského přeboru mužů, vůbec jsme netušili, jak dopadne, i když jsme chtěli odehrát co nejvíce vítězných zápasů. Proto jsme na soupisku dali jen hráče, kterým hrozilo, že odehrají v sezóně málo zápasů. Nakonec to bylo půl na půl. Někdo byl vytížen až moc a někdo tak, jak jsme chtěli. Když jsme nakonec získali možnost hrát o II. ligu, přijali jsme ji. K dispozici bylo 10 hráčů, kteří odjeli bojovat do Hradce. Pouze jediný nahrávač Radek Hlávka (2004), na smeč další mladíček narozený 2006 Matěj Janák, a dále Vojta Hladík (2003), jediní dva „nemládežnického“ věku Roman Jaša a Dominik Žaba (oba 1998). Blokaři Honza Vanini (2003) a Matyáš Pospíšil (2001). Jako diagonální hráči Dominik Medek (2001) a Adam Dobrovolný (2004) a jako libero Tanys Bantianidis (2003). První zápas se Smržovkou proběhl v naší režii, soupeř nekladl velký odpor a celý zápas proběhl v přátelském duchu. Z naší strany si zahráli úplně všichni a všichni zahráli dobře. To druhý zápas byl úplně jiný. Plná hala fandící domácím, náš tradiční soupeř, který nechtěl z II. ligy sestoupit a my, co jsme nechtěli prodat svou kůži zadarmo, a naopak jsme ji chtěli získat od hradeckých.

 

Zápas měl výbornou atmosféru, úroveň, dramatičnost. Všechny sety byly těsné, první jsme prohráli po naší chybě 25:27, další jsme těsně vyhráli. S průběhem se ukazovala naše dobrá kondice a na druhé straně dva klíčoví hráči Hradce postupně odpadli a byli střídáni. Nakonec jsme vyhráli 3:1. Tím jsme si vybojovali postup do třetí nejvyšší soutěže. Jelikož naše A družstvo hraje ještě o patro výše a mládež bude v příštím ročníku hrát 3 nejvyšší soutěže (U18, U20 a U22) tak tuto soutěž hrát určitě nebudeme. Kvalifikaci jsme vzali jako přípravu na vrchol celé sezóny, finálový turnaj nejlepších osmi družstev extraligy juniorů ve dnech 5.-8.5. Vrchol následoval o tomto víkendu. Již v kompletní sestavě jsme absolvovali závěrečné soustředění v Mikulově. Trojfázový trénink a zápas s Ostravou dovršil naši přípravu a nyní již jen regenerace v pondělí, lehký trénink ve středu 4.5. a následující den ve čtvrtek odjíždíme směr Havířov. Tam se utkáme ve skupině nejprve ještě ve čtvrtek s Příbramí, v pátek potom s Blue Volley Ostrava a Hradcem Králové.

 

Ze skupiny postupují první dva celky do semifinále 1-4 a další dva do bojů o 5.-8. místo. Ambice máme velké, všechna družstva jsou vyrovnaná a jasný favorit celé akce není. Druhou skupinu tvoří celky Brna, Lvů Praha, Green Volley Beskydy a VK Ostrava. Naši sestavu budou tvořit nahrávači Tomáš Kopecký a Adam Kalivoda, blokaři Matyáš Pospíšil a Honza Vanini, smečaři Martin Smetana, Dominik Medek, Vojta Hladík, Matouš Špaček a Matěj Janák, diagonální hráči Jirka Mikulenka a Adam Dobrovolný a libero Tanys Bantianidis. Držte nám palce!

 

Naše výsledky lze sledovat na: www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=ex-jri&skupina=ex-jri-f1&sezona=2021%2F22.


Autor: Mikulov 1.5.2022 Petr Juda

Publikoval: -kas-

Čtěte také

8. 4. 2022 - Kadeti i přes všechny trable extraligu zachránili

Byla to bláznivá sezóna. Alespoň pro tento tým. Tolik obtíží, peripetií, co se týkalo kadetského družstva jsme snad v historii velkomeziříčského volejbalu nezažili.

29. 8. 2022 - Srpnová příprava volejbalových žáků

V pondělí 8.8. naši nejmladší začali přípravu na novou sezonu, na nově zrekonstruovaných kurtech na Areálu Zdraví.

16. 9. 2022 - VOLEJBAL: Na startu. Český pohár mužů poprvé doma

Volejbalová sezóna 2022/23 již klepe na dveře. Hned v sobotu 17.9. se představí doma muži v úvodním kole Českého poháru. V 10 hodin přivítáme druholigový celek z Chocně a v 17 hodin...

13. 4. 2022 - Mladší žáci postoupili na mistrovství České republiky

Mladší žáci odehráli turnaj z říše snů. Kvalifikace na mistrovství republiky mladšího žactva je sázka do loterie.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Dámské KADEŘNICTVÍ - Daniela Pokorná - Měřín
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist