Dnes je 13. srpna 2022, svátek má Alena, zítra Alan.
  • Zcela osamocený Eda Smejkal z FC VM "C" dává gól proti SK Transformátor Počítky "B" na hřišti v Oslavici.
  • Mimořádná uzavírka na Oslavické skončila. Výkop uprostřed silnice byl zaasfaltován.
  • V pátek večer hrála na náměstí hity známé americké kapely Red hot chili peppers revivalová skupina z Brna.
  • První fotbalové domácí utkání nové sezóny FCVM s Blanskem skončilo po 100 minutách prohrou domácích 0:2
  • Je po 18 hodině a stále platí uzavírka Oslavické ulice. Řidiči ovšem tuto zákazovou značku v hojné míře ignorují.

Mladší dorost nezvládl klíčové utkání, starší dorostenci na vlně proher

SPORT - HÁZENÁ - 3. 5. 2022 - komentářů 0

Foto ze zápasu dorostu.

Výsledkový servis zápasů staršího a mladšího dorostu TJ Sokol Velké Meziříčí.

1.liga mladší dorost - Nadstavba, sestupová část, 7. kolo

TJ Sokol Úvaly - TJ Sokol Žďár nad Sázavou 29:24 (13:11)

Po vítězství na Brnem byli dorostenci stále ve hře o baráž a tím pádem žila ještě šance na udržení první ligy mladšího dorostu. Vše bylo podmíněno vítězstvím v Úvalech. Bohužel předvedený výkon nebyl tak dobrý, aby kluci vyhráli a tím pádem šance na baráž se velmi snížila.

Hned od úvodní minuty si domácí hráči připravili osobní obranu na našeho nejlepšího střelce Robina Koudelu. Našim hráčům pak byla naordinována hra v sedmi bez brankáře. Celé utkání jsme tak hráli v podstatě přesilovou hru 6 na 5, ale bohužel bez potřebného efektu. Po úvodních minutách, než jsem se srovnali se soupeřovou taktikou jsme hru vyrovnali. I přes to že jsme často selhávali v zakončení ve vyložených šancích se podařilo do poločasu snížit na dvě branky. V poločase jsme si opět řekli jakým způsobem hrát a co zlepšit.

Po třech minutách druhé půle bylo srovnáno 13:13 a vypadalo to že jsme se vrátil do zápasu. Pak jako by na kluky padla tíha okamžiku vyrobili jsme tři “žákovské“ technické chyby v řadě a soupeř odskočil. Ve zbytku utkání jsme tahali za kratší konec, nebyli jsme schopní se dotáhnout na mírnější brankový rozdíl. Předvedený výkon nestačil na dobře připravené domácí, kteří utkání dovedli k vítězství 29:24. Sen o baráži se tak velmi vzdálil, jelikož zajíždíme na půdu silného Brna se kterým zopakovat vítězství nebude snadné. Nicméně se pokusíme dobře připravit a pokusíme se o sportovní zázrak.

7m hody 0/0 : 2/2, vyloučení 2:3.

Průběh utkání ZDE

Sestava a branky: Tomáš Kučera - Adam Požár (4), Jakub Uchytil (4), Martin Kakač (4), Benjamin Rosa (3), Robin Koudela (3/2), Štěpán Čermák (2), Adam Jaša (2), Jakub Finsterle (1), Jaroslav Pavlíček (1), Michal Urbanec, Denis Vik, Vojtěch Bradáč, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Dana Koudelová.

Tabulka 1.liga mladší dorostenci sestupová část ZDE

2.liga starší dorost - Čechy, 21. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí - TJ Elektro-Praga Jablonec nad Nisou 26:30 (11:14)

V tradiční sobotní večerní čas nastoupili naši dorostenci proti aktuálně třetímu celku z Jablonce. Hned od úvodu měli hosté navrch. V zápase bylo několik momentů, kdy se dalo skóre přetočit na naši stranu, ale vyloučení tomu vždy zabránila, a proto jsou dorostenci opět bez bodů.

Naši dorostenci sice byli ti, kteří vsítili první branku, ale postupem času si soupeř vytvářel tři až čtyřbrankový náskok. Naše útočné snahy končily na brankáři hostů a na druhou stranu obrana nebyla moc kompaktní. V poslední desetiminutovce prvního poločasu se dorostenci přiblížili na jednu branku, ale vyloučení nám zabránilo skóre vyrovnat. Poločas tak skončil tříbrankovým rozdílem 11:14.

Ve druhé půli si soupeř z města bižuterie stále držel jednobrankový náskok. A našim se stále nepodařilo stav srovnat. V poslední minutách pak došly síly a soupeř odskočil na finálních 26:30.

V posledním kole zajíždějí dorostenci do Českých Budějovic, odkud by mohli body přivést. Tak jim držte palce.

7m hody 3/2 : 2/0, vyloučení: 4:0

Sestava a branky: Lukáš Deraha - Jakub Mach (8/2), Jakub Uchytil (5), Martin Šikula (4), Filip Mička (3), Aleš Novotný (2), Martin Chalupa (1), Benjamin Rosa (1), Štěpán Mikšík (1), Alex Kuřátko (1), trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Michael Bezděk.

Tabulka 2.liga starší dorostenci Čechy ZDE

Autor: Ladislav Šidlo

13. 5. 2022 - Finále školních lig v miniházené se účastnilo 140 dětí

Ve dnech 10. a 11. května 2022 proběhla v házenkářské hale TJ Sokol Velké Meziříčí finálová kola Velkomeziříčské a Měřínské školní ligy miniházené a úspěšně tak zakončila ročník 2021/2022.

25. 4. 2022 - Starší dorostenky neuspěly ani v domácím prostředí

Před úvodním hvizdem jsme se „symbolicky rozloučili“ s Klárou Kuřátkovou, Terezou Borkovcovou a Magdou Pospíšilovou, pro které to byl poslední ligový dorostenecký domácí souboj.

15. 6. 2022 - Početná skupina házenkářů vyrazila na turnaj do Polanky

Ve čtvrtek 9. 6. vyrazili mladší dorostenci, starší žáci, mladší žáci a minižáci na mezinárodní víkendový turnaj do Polanky nad Odrou. Jednalo se o jeden z největších turnajů letošní sezóny.