Hotelová škola Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí
Dnes je 28. ledna 2023, svátek má Otýlie, zítra Zdislava.
  • Zvrat v posledním okamžiku. Sobotní zápas hokejistů HHK s Kopřivnicí se během pár okamžiků změnil od vedení na prohru gólem 8 sekund před koncem třetí třetiny.
  • Fotbalisté A týmu FCVM v sobotu dopoledne sehráli první přípravné utkání.
  • Proč celý den svítí světlo na parkovišti ve Svitu je záhadou?
  • Kolem netradičního popelníku u Depa je velký binec.
  • Mezi Měřínem a Stráneckou Zhoří došlo k nehodě nákladního auta.

Náměšť nad Oslavou přivítá o víkendu účastníky Zámeckého vrchu

SPORT - MOTOSPORT - 3. 5. 2022 - komentářů 0

foto: Jiří Navrkal.Po dvouleté přestávce způsobené opatřeními proti šíření nemoci Covid-19 přivítá ve svém tradičním květnovém termínu Náměšť nad Oslavou elitu v závodech automobilů do vrchu.


O víkendu 7. a 8. května 2022 se na 2030 metru dlouhé závodní trati okolo náměšťského zámku, uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů v Kraji Vysočina, 41. ročník Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2022 jehož pořadatelem je ASK Náměšť nad Oslavou.  O závodním víkendu zabojují účastníci o body letošní série AUTOKLUB Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu a součástí bude i závod mezinárodní série Maverick Hill Climb Czech 2022.

 

O tom, že se bude jednat o velice kvalitní sportovní podnik, svědčí zaplněné seznamy přihlášených ještě před termíny jejich uzávěrek. Jasnou podobu startovních listin pro víkendové závody na 41. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER určí až páteční administrativní a technické přejímky jezdců, kteří do Náměště nad Oslavou přijedou.

 

Při pohledu do seznamů přihlášených se dá již dnes s jistotou říct, že letošní ročník závodů bude patřit mezi jedny z nejlépe obsazených v celé historii pořádání závodu. Mezi více jak šedesátkou přihlášených pro závod AUTOKLUB Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu, kteří projevili zájem o start na Zámeckém vrchu MANN-FILTER je jeden z nejrychlejších českých jezdců Petr Vítek, který se na tratích v České republice objevuje jen sporadicky, protože jeho prioritou jsou starty se svojí Osellou PA30 na závodech Mistrovství Evropy. V nejsilnější třídě sportovních vozů by se měli v Náměšti nad Oslavou představit Zdeněk Chudoba a nadějné Tereza Machová, oba na vozech Norma M20F. Pro diváky budou jistě zajímavé souboje ve skupině 2, kde kromě stálice závodního pole, Martina Jermana s Lamborghini Huracan GT3, jsou přihlášení i Jiří Mičánek na stejném voze a trojici vozů Lamborghini doplňuje Zdeněk Kmínek se starším modelem Gallardo GT3. Díky tomu se mohou diváci těšit na atraktivní souboj trojice vozů s býkem ve znaku s domácím Markem Rybníčkem, který se představí na inovovaném KTM X-BOW GTX.

 

Pro závod mezinárodní série v závodech automobilů do vrchu MAVERICK HILL CLIMB CZECH 2022 je na předběžném seznamu přihlášených kompletní špička startovního pole v čele s loňských vítězem Jiřím Špalkem startujícím na Normě M20FC a druhým jezdcem loňské klasifikace, Davidem Komárkem s vozem Mc F1 EVO Komvet nebo nejrychlejší ženou českých vrchů Kristýnou Fillovou s Mitsubishi EVO Komvet. Potrápit favority se jistě pokusí se svým Ligierem JS49 Honda Michal Novický. Návštěvníci závodu se můžou těšit i na hojně obsazené mezinárodní pole, kde se představí pěkná řádka jezdců z Rakouska, Německa nebo Slovenska v čele s manželi Christianem a Sigrid Ferstlovými na formulích Tatuus Master anebo nestora závodů automobilů do vrchu, rakouského jezdce Felixe Pailera na monstrózní Lancii Delta Integrále. 

 

Jak už bývá tradicí, si závody v Náměšti nad Oslavou nenechá ujít ani početné zastoupení regionálních jezdců, kterých je pro letošní ročník přihlášena více jak třícítka. 

 

Pořadatelé si pro návštěvníky letošního Zámeckého vrchu MANN-FILTER připravili hodnotný doprovodný program. I letos bude trať závodu zahalena do kouře od pneumatik. V průběhu víkendového programu se divákům opět představí se svojí Drift show, stálice tohoto sportu Michal Reichert, na voze BMW. Třešničkou na dortu letošního ročníku bude účast Tomáše Engeho, jediného českého jezdce, který okusil závody nejprestižnější formule 1. Tomáš Enge nezasáhne do závodních bojů, ale divákům se představí hlavně v sobotu po každé jízdě za volantem doprovodné nejostřejší Toyoty Yaris GR, zapůjčené od výhradního prodejce HS Automobil Vysočina z Jihlavy.  

 

„Po roční přestávce opět uvidí diváci souboje jezdců v závodě MČR automobilů do vrchu. Velice nás těší zájem závodníků o start na Zámeckém vrchu MANN-FILTER  2022 v Náměšti nad Oslavou, až nás to trošku zaskočilo. Propustnost tratě, ale hlavně kapacita přilehlých prostor závodního depa je omezená a v současné době seznamy předběžně přihlášených tuto kapacitu přesahují, přesto děláme vše pro to, abychom uspokojili co nejvíce zájemců o start na našem závodě. Pevně věřím, že si v průběhu závodního víkendu přijdou na své, jak závodnici, tak diváci a aby se k nám rádi vraceli. Ne každý den se poštěstí setkat se s jediným českým jezdce startujícím ve formuli 1, Tomášem Engem.  Rád bych ještě upozornil na změnu nedělního programu, která bude v tom, že se odjede pouze jedna dopolední tréninková jízda a následně tři jízdy závodní. Každý jezdec musí povinně absolvovat první dvě jízdy a účast ve třetí pak zůstane na osobním rozhodnutí každého z nich, neboť se budou započítávat do konečných výsledků jen dva nejrychlejší dosažené časy“    řekl před závodním víkendem o přípravách nadcházejícího ročníku a účasti Tomáše Engeho na 41. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2022 ředitel závodu Ivan Rybníček.

 

Časový harmonogram dozná proti předcházejícím ročníkům změny. V sobotu se pojede dle zažitého formátu dvou tréninkových jízd a dvou odpoledních závodních jízd, které startují ve 13:00 hodin. V neděli se uskuteční pouze jediná tréninková jízda a druhou nahradí již zmiňovaná závodní jízda od 10:00 hod. Po slavnostním zahájení od 13:30 odstartuje druhá a následně třetí závodní jízda, která nebude povinná. Vlastním závodům bude předcházet technická a administrativní přejímka vozů a jezdců, která proběhne v pátek 6. května. 2022 od 16.00 hodin.

 

Více informací na www.zamecky-vrch.cz

 


Autor: Autosport klub Náměšť nad Oslavou v AČR

Publikoval: -kas-

Čtěte také

14. 10. 2022 - Sobotní Osička group Meteorit Oneal cup v Dolních Heřmanicích ovládla domácí závodnice Bára Laňková

V sobotu 8. října se na motokrosové dráze v Dolních Heřmanicích jel závod Meteorit cupu.

19. 1. 2023 - David Křípal zachránil francouzský tým a vybojoval pátou medaili

Pátou medaili za úspěšné zvládnutí nejtěžšího motoristického podniku na planetě si přiváží ze saúdskoarabské Rally Dakar navigátor týmu ULTIMATE DAKAR David Křípal.

26. 9. 2022 - Laňková získala třetí titul po těsném souboji

Po prvních jízdách posledního MMČR žen v Karlíně byl počet bodů u Anety Čepelákové i Barbory Laňkové úplně stejný.

1. 6. 2022 - Nový týmový vůz odhalen na Legendách 2022

Největší motoristická slavnost Legendy navázala po nuceném dvouletém pandemickém přerušení na svou nejlepší tradici.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MUDr. Iveta Kašová hledá do ordinace sestru
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Jelínkova vila: Hledáme číšníka/servírku
TOPlist