• Část nedávno vybudovaného chodníku pod dálničním mostem byla kvůli výstavě odvodnění opět rozebrána.
  • K vodníkovi sedícímu na kameni v řece Oslavě u zimního stadionu nově přibyla jeho družka.
  • Po dobu opravy Vrchovecké ulice byl zprůjezdněn most a průjezd u rybářů od Mostišť na Příkopy.
  • Město nechává opravit Boží muka na Karlově, které jsou nově kulturní památkou.

SPORT - ATLETIKA - 4. 5. 2022 - komentářů 0

Adam Červinka, Viktor Pospíšil, Lukáš Ambrož a  Jan Doležal
Adam Červinka, Viktor Pospíšil, Lukáš Ambrož a Jan Doležal
2. místo Adam Červinka 9:56.

V zámeckém parku ve Slavkově u Brna se uskutečnilo Mistrovství ČR v přespolním běhu.

V kategorii žáků startovalo 85 závodníků včetně medailistů a účastníků republikových šampionátů na dráze i v hale z tratí 800, 1500 a 3000 m. Velkomeziříčská atletika měla v závodě své čtyři zástupce - všechny v kategorii žáků. Nejvíce se dařilo Adamu Červinkovi, který se v průběhu závodu držel ve vedoucí skupině běžců. Ve stupňovaném tempu závěru závodu nechal většinu soupeřů za sebou. Jeho nástupu odolal pouze Filip Toul z SK Čtyři Dvory České Budějovice a Adam si tak se ztrátou jedné vteřiny doběhl pro druhé místo. Pro další závodníky byl tento tříkilometrový závod v celorepublikové konkurenci novou a cennou zkušeností.

Z výsledků:

2. místo Adam Červinka 9:56

58. místo Viktor Pospíšil 11:57

66. místo Lukáš Ambrož 12:24

71. místo Jan Doležal 12:32.

Autor: VELME

16. 7. 2022 - Meziříčští atleti přivezli dvě medaile z Letní olympiády dětí a mládeže

Adam Červinka získal stříbro v běhu na 1500 m a Klára Havlišová má bronz z hodu oštěpem.

25. 3. 2022 - Žákovské Mistrovství republiky v hale. Medaile pro Adama Červinku

O víkendu 26. a 27. února se v hale Otakara Jandery v Praze konalo Mistrovství České republiky žáků a žákyň v hale.

21. 5. 2022 - Mistrovství kraje Vysočina v atletice dospělých a dorostu

V neděli 8.5 2022 proběhlo v Třebíči Mistrovství Kraje Vysočina v atletice. Závodů se účastnilo 80 atletů z 13ti oddílů.

25. 3. 2022 - Přehled atletických událostí uplynulých dní

V uplynulých dnech se konalo hned několik událostí, kterých se zúčastnili atleti soutěžící za Velké Meziříčí.