SLEVOVÁ SKIMÁNIE - SKI SPORT DRÁPELA
Dnes je 1. prosince 2022, svátek má Iva, zítra Blanka.
  • Ani tlak v závěrečné třetině vítězství v hokejovém derby se Žďárem body nepřinesl. Utkání skončilo 2:4.
  • V parku za hradbami u výjezdu z náměstí došlo k razantní prořezávce stromů.
  • Nové ohrazení kluziště doplňuje vánoční osvětlení.
  • Rovněž u Kauflandu začíná prodej vánočních stromků.
  • U Kauflandu se můžete těšit na prodej trdelníků.

Nové obchodní centrum X Park Velké Meziříčí nabídne LIDL, TEDI, JYSK, SUPER ZOO, TETA a TRAFICON

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 24. 5. 2022 - komentářů 0

Ve Velkém Meziříčí má v blízké době vzniknout nové obchodní centrum a to v blízkosti dálnice na východní straně města (naproti ČS MOL).


Oznámení o záměru vybudovat obchodní centrum ve Velkém Meziříčí bylo dnes zveřejněno v informačním systému EIA.

 

Jedná se o novostavbu obchodního centra, jehož součástí jsou samostatné obchodní jednotky pro prodej potravinářského a nepotravinářského zboží. Záměrem oznamovatele je novostavba obchodního centra členěného na obchodní jednotky se samostatnými vstupy (LIDL 1649m2, TEDI 850 m2, JYSK 1297 m2, SUPER ZOO 350m2, TETA 309m2 a TRAFICON 43m2).

 

Vzhledem k protáhlému tvaru pozemku bylo zvoleno prostorové uspořádání obchodního centra do protáhlého celku ve směru SZ-JZ s rozšířením v jižní části areálu pro prostorově nejnáročnější objektu prodejní jednotky LIDL. Ostatní obchodní jednotky jsou řazeny  kompaktně za sebou v pořadí: TEDI - TRAFICON - SUPER ZOO - JYSK. Celý areál tak tvoří tvar obráceného L.

 

Umístění parkovacích kolmých stání pro zákazníky je navrženo podél průčelí obchodních jednotek, celkem ve čtyřech řadách, rozdělených dvojicí účelových komunikací, které umožňují plynulý průjezd celým parkovištěm. Další parkovací stání jsou umístěna vlevo za sjezdem do areálu. V areálu je navrženo celkem 171 parkovacích stání (168 kolmých a 3 podélná). Pro zákazníky OC ve veřejné části areálu je určeno 145 kolmých stání (z toho je 7 stání pro osoby s omezenou schopností pohybu, 2 stání pro rodiny doprovázející děti v kočárku a 1 stání pro dobíjení elektromobilů). Zbylá stání v neveřejné části areálu jsou určena pro zaměstnance OC.

 

TEDI


Jedná se o provoz maloobchodní prodejny s produkty každodenní spotřeby, dárkového a dekoračního zboží, hraček a psacích potřeb, zboží na party, potřeby pro kutily a drogerie. Doplňkový sortiment budou tvořit i originálně balené potraviny (podíl z celkového sortimentu maximálně 5 %). Prodejna je součástí obchodního řetězce. Prodejna je přístupná přes automatické dveře. Jednotka je členěna na prodejní část a zázemí, jehož součástí je sklad, na něj navazuje denní místnost se společným sociálním zázemím a úklidová komora. Denní místnost je opatřena oknem pro přirozené větrání a osvětlení. Zásobovací a únikový východ navazuje přímo na prodejní plochu.

TRAFICON


Jedná se o provoz maloobchodní prodejny spotřebního zboží v kategorii - noviny a časopisy, tabákové výrobky, DVD filmy, drobný sortiment apod. Prodejna je součástí obchodního řetězce. Prodejna je přístupná přes jednokřídlé dveře. Jednotka je vestavěná do půdorysu prodejny TEDI a je členěna na prodejní část a zázemí, jehož součástí je sklad, společné sociální zázemí a kuchyňka. Vzhledem k velikosti provozu není navrhována samostatná úklidová místnost.

 

SUPER ZOO


Jedná se o provoz maloobchodní prodejny drobných zvířat, krmiv a doplňků pro zvířata, provozovatel SUPERPET, a.s. Prodejna je součástí obchodního řetězce. Jednotka je členěna na prodejní část a zázemí, jehož součástí je sklad se samostatným venkovním vstupem, na něj navazuje denní místnost s kancelářským koutem a se společným sociálním zázemím a dále úklidová komora. Denní místnost je opatřena oknem pro přirozené větrání a osvětlení.

 

Mezi obchodní jednotku SUPER ZOO a TETA je vložena technologická místnost, ve které bude instalována technologie pro fotovoltaickou elektrárnu a dále uzlový bod pro napájení jednotlivých obchodních jednotek, veřejného osvětlení, pylonu, nabíjející stanice pro elektromobily apod.

 

TETA


Jedná se o provoz maloobchodní prodejny spotřebního zboží v kategorii drogerie a kosmetika. Prodejna je součástí obchodního řetězce. Jednotka je členěna na prodejní část a zázemí, jehož součástí je sklad se samostatným venkovním vstupem, na něj navazuje denní místnost se společným sociálním zázemím a úklidová komora. Denní místnost je opatřena oknem pro přirozené větrání a osvětlení.

 

Prodejní sklad JYSK


Jedná se o provoz maloobchodního prodejního skladu (cash&carry) nábytku a různých doplňků do ložnice, koupelny, pracovny, obývacího pokoje a jídelny, včetně doplňků do zahrady. Prodejní sklad je součástí obchodního řetězce s internetovým obchodem. Prodejní sklad i prodejna jsou přístupné přes automatické dveře. Jednotka je členěna na prodejní sklad a zázemí, jehož součástí je sklad se samostatným venkovním vstupem a zásobovacími sekčními vraty, která vedou na zásobovací rampu. Na sklad navazuje kancelář, denní místnost a sociální zázemí se šatnami oddělenými pro muže a ženy. V rámci dispozice je začleněna i úklidová místnost. Nad sociálním zázemím je vloženo mezipatro se skladem drobnějšího zboží, které je přístupné po přímém schodišti vedoucím z prostoru skladu. Denní místnost, kancelář a šatny jsou opatřeny okny pro přirozené větrání a osvětlení. Z prostoru prodejního skladu vede únikový východ.

 

LIDL


Prodejna je navržená a vybavená jako samoobslužná prodejna potravin, navíc s vlastní pekárnou z mražených polotovarů, s prodejem ovoce, zeleniny a doplňkovým prodejem nepotravinářského sortimentu a drogistického zboží. Sortiment masa a masných polotovarů
bude dodáván v malospotřebitelských baleních originálně balených přímo výrobcem. Těmto požadavkům odpovídá také návrh vybavení prodejny regály, chladícími vitrínami na mléčné výrobky a balíčkované maso a regály na prodej ovoce a zeleniny. Prodejna je součástí obchodního řetězce.

Jednotka je členěna na prodejní část, skladovací zázemí a sociální a technologické zázemí. Prodejna je přístupná přes automatické dveře, za vstupem se nachází pekárna a dále regály s jednotlivým sortimentem zboží. U pokladen je trezorová místnost a místnost pro kamerový systém. V zázemí prodejny jsou skladovací prostory navazující na zásobovací rampu se sekčními vraty a samostatným vstupem, chladící a mrazicí boxy. Podél centrální chodby je pak umístěno sociální zázemí oddělené pro muže a ženy, kancelář, denní a školící místnost, šatny pro muže a ženy, přípojková místnost, která je přístupná z venkovní rampy, rozvodna a serverovna.

 


Předpokládaný termín zahájení realizace záměru 08/2022
Předpokládaný termín dokončení realizace záměru 06/2023

 

 

 

 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Čtěte také

8. 11. 2022 - Z událostí městské policie - říjen 2022

Soupis událostí, které řešili městští strážníci v měsíci říjnu 2022.

29. 8. 2022 - V neděli se na náměstí bude konat 8. ročník hasičského memoriálu zasloužilých funkcionářů

Sbor dobrovolných hasičů Velké Meziříčí a SH ČMS - okrsek Velké Meziříčí pořádají v neděli 4. září 2022 od 14.00 hod na náměstí ve Velkém Meziříčí 8. ročník Memoriálu...

8. 9. 2022 - Záchranáři ukázali vyproštění osob z radnice

Ve čtvrtek 8. září proběhl na náměstí ve Velkém Meziříčí tradiční den se záchranáři.

30. 5. 2022 - V sobotu se konal 14. ročník charitativního koncertu Muzikanti dětem

V sobotu 28. května od 14 do 22:40 hodin se na náměstí konal po dvou odložených ročnících 14. ročník charitativního koncertu Muzikanti dětem.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
NETÍN: Pronájem pohostinství
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

AUTOBATERIE KOPEČNÝ
TOPlist