Panorama Fitness: Vylaď u nás formu na léto
Dnes je 1. dubna 2023, svátek má Hugo, zítra Erika.
  • Motorkáři v sobotu v poledne zahájili sezónu společným setkáním na parkovišti pod rozhlednou. Více foto v galerii na našem Facebooku.
  • Vstupní turniket rozhledny byl rozšířen o další zábrany proti vniknutí.
  • Dlouhodobá uzavírka Záseka-Zahradiště dnes začala. Na mostě na Vrchovecké měla být kvůli vedení objížďky zúžená vozovka. Zatím je zde jen značka přednosti v jízdě.
  • Silnice do Mostišť je opět zavřená, probíhá kácení lesa. Objížďka vede přes Martinice. Více foto a video na našem Facebooku.
  • Na komín v Tasově již přiletěl čáp. Jak se mu daří můžete sledovat v pravém sloupci na titulní stránce portálu www.NovinyVM.cz

Lidé se dočkají lávky i náplavky

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 2. 6. 2022 - komentářů 0

Na náplavce u Ostrůvku by měla ještě letos vzniknout relaxační zóna.
Na náplavce u Ostrůvku by měla ještě letos vzniknout relaxační zóna.
foto: -kaš-

Participativní rozpočet, ve kterém jste měli možnost hlasovat o 9 návrzích, zná své vítěze. Největší množství hlasů dostal návrh E) Dřevěná lávka přes řeku Balinku. Na druhé příčce se umístil návrh A) Relaxační zóna - náplavka. Během května se investorské oddělení zabývalo projektovou a administrativní přípravou. Výsledkem je, že by se měly realizovat oba uvedené návrhy.


Během poslední fáze prověřování záměru vyplynuly nové podmínky dotčeného orgánu - Povodí Moravy. „Po zjištění skutečnosti, že lávka přes řeku Balinku musí překonat takzvanou stoletou vodu, jsme ihned nechali zpracovat finanční rozpočet takto upravené stavby. Očekávali jsme prodražení, a to se potvrdilo. Předběžný odhad překračuje částku 800 000 korun," uvedl Antonín Šilhavý, vedoucí oddělení investorského. V rámci participativního rozpočtu uvolnili představitelé města 300000 korun, což na vybudování lávky bohužel stačit nebude.

 

„Za návrhy i hlasy děkujeme, věřte, že nepřijdou vniveč. Nápad na přemostění do Balinského údolí nadchl hlasující i nás, proto se jím necháme inspirovat a připravíme jeho projekt do rozpočtu na příští rok. Navíc se zde rýsuje možnost spolufinancování s obcí Oslavice vzhledem k tomu, že lávka má spojovat naše katastrální území. Vyčleněné finance z participativního rozpočtu přesto využijeme a zrealizujeme za ně návrh, který se v hlasování umístil na druhém místě. Výsledkem participativního rozpočtu tak v podstatě bude realizace hned dvou návrhů. Náplavku u soutoku řek vybudujeme ještě v letošním roce, lávku přes Balinku připravíme k realizaci v roce následujícím," okomentoval starosta města Alexandros Kaminaras.

 

Relaxační zóna v centru města u Ostrůvku začne vznikat během léta. „Máme souhlasné stanovisko správce povodí a pracujeme na konkrétním projektu. Dle předpokladů se první lidé na lavičky posadí do podzimu," popisuje Šilhavý. Premiéra zapojení občanů do rozhodování o rozvoji svého města přinesla inspirativní nápady, zájem obyvatel i dva nové projekty. I díky vám může naše město vzkvétat.


Autor: Zuzana Najtová

Publikoval: -kas-

Čtěte také

5. 9. 2022 - Lacek z Kravař se rozloučil s meziříčským panstvím

V neděli 4. září druhým dnem pokračovaly historické zámecké slavnosti.

3. 8. 2022 - Vstup na koupaliště můžete konečně platit kartou

Novinka z městského koupaliště na Paloukách.

24. 2. 2023 - Havaroval a měl pozitivní dechovou zkoušku

Policisté na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali ve čtvrtek 23. února oznámení o dopravní nehodě, která se stala ve Velkém Meziříčí.

16. 1. 2023 - Opilou ženu policisté zajistili

V sobotu 14. ledna po osmé hodině večer byli policisté ve Velkém Meziříčí přivoláni na ulici Oslavická, kde se nacházela zjevně opilá žena, která ležela na chodníku a zasahovala do vozovky.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist