STYLSTAV hledá zaměstnance
Dnes je 26. března 2023, svátek má Emanuel, zítra Dita.
  • Nehoda na dálnici D1 na 155,5 km směr Praha. Na místě se střetla dvě osobní auta. Dálnice je neprůjezdná, na místě všechny složky IZS a přistál také vrtulník. Dvě zraněné osoby.
  • Úklid odpadků na některých místech ve městě už začala.
  • HHK VM v rozhodujícím zápase o udržení porazilo doma HC WIKOV Hronov 5:2.
  • Na 25 otužilců si přišlo zaplavat do rybníku pod hotelem Amerika. Voda měla krásných 10°C, akce proběhla v rámci  týDne vody.
  • Silnice do Mostišť je zavřená, probíhá kácení lesa. Objížďka vede přes Martinice. Více foto a video na našem Facebooku.

Muzikanti dětem 2022 ve VM byly pro Asociaci

SPORT - OSTATNÍ SPORT - 6. 6. 2022 - komentářů 0

Dlouho plánovaná a kvůli epidemii Covidu 2x odložená charitativní akce „Muzikanti dětem“ ve Velkém Meziříčí pro Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí, z.s., klub Velké Meziříčí (dále Asociace), proběhla v sobotu 28.5.2022.


Nejen nadšenci pořádající již 14. ročník koncertu, ale i členové Asociace měli nejvíce starostí a práce před samotným konáním akce. V rámci příprav se konaly „Dámské tvořivé dílny,“ kde naše členky vyrobily na 500ks papírových kytiček různých tvarů a barev (více i na www.asociacevm.cz). V pátek před akcí bylo napečeno cca 400ks chutných koláčků. Takto jsme připravili drobné pozornosti, kterými jsme obdarovávali štědré dárce v průběhu konání koncertu.

 

Vlastní akce začala, pro několik málo pořadatelů z Asociace v sobotu před polednem, kdy navzdory větru postavili stánky, stoly a židle, vyložili 3 plná auta a připravili tak zázemí Asociace pro celé odpoledne. V rámci doprovodného programu ze strany Asociace se zapojili v hojném počtu další členové a dobrovolníci. Ve stánku se děti mohly seznámit a pohrát s pomůckami pro rozvoj motoriky, pozornosti, paměti. Této možnosti v hojném počtu a opakovaně využívaly a radovaly se s plyšáků, které za činnosti obdržely. Další aktivitou byla výroba peříček, andílků nebo náramků z vlny, což zaujalo zejména trošku větší děti. Použití dětského mechanického vozíku nebo trojkolky pro handicapované si v prostoru náměstí odzkoušelo také mnoho dětí i dospělých a měli tak možnost zjistit, že to není nic snadného. Ve stánku Asociace byly k zakoupení i výrobky, které vyšly z dílen zařízení sociálních služeb Nesa a Klub v 9 - spřízněné Oblastní charity Žďár nad Sázavou.

 

A nyní k vlastní akci Muzikanti dětem, která začala úderem 14. hodiny. Jak jsme již ve Velkém Meziříčí zvyklí - na pódiu se do nočních hodin vystřídalo7 hudebních uskupení - Orchestr ZUŠ V.M., Bombarďák, Zadáci, Bush 3, CZ Elvis &Elvis Presley Revival Band, Turbo a Ukulele Troublemakers. Celý program umně moderoval David Kašpar. Ke krátkému rozhovoru se ve VM zastavil nevidomý Ondřej Zmeškal, který poutavě popovídal o svých aktivitách. Počasí bylo celkově chladné, většinou slunko a pár spadlých kapek atmosféru akce nějak nenarušilo. Koncertu se v průběhu odpoledne zúčastnila většina členů spolku, což velice potěšilo všechny pořadatele.

 

Na závěr nesmí chybět informace o finančním výtěžku této charitativní akce. Asociace obdržela tradiční 2 šeky, kde byly částky 138 257Kč  od sponzorů a 66 350Kč od návštěvníků a pořadatelů akce. Dohromady jsme tedy obdrželi částku 204 607Kč, kterou využijeme při našich následujících společných aktivitách, o kterých budeme průběžně informovat. Touto cestou patří veliké poděkování všem, kteří svým darem naši činnost podpořili - tedy v první řadě pořadatelům této akce, dále sponzorům, kteří akci podpořili a v neposlední řadě samotným návštěvníkům.

 

Velký dík patří také členům Asociace, kteří se jakýmkoliv způsobem aktivně zapojili - Markéta Chmelíčková, manželé Štěpánkovi, Jitka Engelhartová, Lenka Minaříková, Magda Sobotková, Iva Jelínková, Jana Brabcová, Hanky Kučerové a manželé Blahovi.  S provozovanými aktivitami nám pomohli Nelča a Ondra Jůdovi, Simča Kunčíková a Monča Peterková. Vážíme si velice pomoci dobrovolníků, kteří vybírali do kasiček - Hanka Rosecká, Karolína Jelínková, Anna Janečková, Michaela Chlubnová a Lukáš Kuchař. Těmto s výběrem velice zodpovědně a svým milým způsobem pomohli - Šárka Kabrdová, Kristýnka Engelhartová, Míša Jelínek a Jirka Trutna.

 

Ještě jednou všem děkujeme a vězte dle mota naší Asociace: "Všechno dobré, co učiníš pro druhé se ti mnohonásobně vrátí zpět.“


Autor: Marcela a Zdeněk Jůdovi

Publikoval: -kas-

Čtěte také

20. 3. 2023 - Uskutečnil se v pořadí již šestý lipnický turnaj v bowlingu

V sobotu 18.března pořádala pivnice Na Lipnici už šestou soutěž v bowlingu - a to pochopitelně ve velkomeziříčském podniku **2**River Bowling**2** na Moráni.

12. 9. 2022 - I. ročník šachového turnaje "O lipnického koníka" vyhrál Josef Janák

Ve známé pivnici Na Lipnici, která se nachází nedaleko budovy gymnázia na ulici Sokolovská ve Velkém Meziříčí, se v sobotu 10.září uskutečnil premiérový šachový turnaj nazvaný **2**O lipnického koníka**2**.

12. 12. 2022 - Šachy: Meziříčským se zatím jaksi nedaří

Šachisté Spartaku VM se tentokrát utkali s posledním týmem tabulky; ten je ale překvapivě knokautoval. Nyní se tedy ocitlo na samém chvostu celkového pořadí právě Meziříčí.

7. 3. 2023 - Ve Velkém Meziříčí se po letech opět uskuteční významný turnaj v discgolfu

Do celostátního kalendáře turnajů v D-golfu se konečně znovu dostalo také naše město. Má totiž k dispozici krásný devítijamkový DG Park Kunšovec, kde tzv.par jednoho kola je 27 bodů.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Oblastní charita Žďár nad Sázavou. Hledáme: Zdravotní sestry
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist