SVĚTLÁ - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Dnes je 27. listopadu 2022, svátek má Xenie, zítra René.
  • Také po setmění se lidé scházeli u stánků na náměstí a využívali také otevřené kluziště. Více foto na našem Facebooku.
  • V Hroznatíně se dnes konala každoroční  vzpomínková akce k uctění památky prezidenta gen. Ludvíka Svobody, od jehož narození uplynulo 127 let.
  • Dnes dopoledne bylo zahájeno bruslení na umělém kluzišti uprostřed náměstí.
  • Na Hornoměstské dnes zúžení kvůli malování nového přechodu.
  • Pojď hrát hokej! Na zimním stadionu se konala akce pro nejmenší děti.

Muzikanti dětem 2022 ve VM byly pro Asociaci

SPORT - OSTATNÍ SPORT - 6. 6. 2022 - komentářů 0

Dlouho plánovaná a kvůli epidemii Covidu 2x odložená charitativní akce „Muzikanti dětem“ ve Velkém Meziříčí pro Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí, z.s., klub Velké Meziříčí (dále Asociace), proběhla v sobotu 28.5.2022.


Nejen nadšenci pořádající již 14. ročník koncertu, ale i členové Asociace měli nejvíce starostí a práce před samotným konáním akce. V rámci příprav se konaly „Dámské tvořivé dílny,“ kde naše členky vyrobily na 500ks papírových kytiček různých tvarů a barev (více i na www.asociacevm.cz). V pátek před akcí bylo napečeno cca 400ks chutných koláčků. Takto jsme připravili drobné pozornosti, kterými jsme obdarovávali štědré dárce v průběhu konání koncertu.

 

Vlastní akce začala, pro několik málo pořadatelů z Asociace v sobotu před polednem, kdy navzdory větru postavili stánky, stoly a židle, vyložili 3 plná auta a připravili tak zázemí Asociace pro celé odpoledne. V rámci doprovodného programu ze strany Asociace se zapojili v hojném počtu další členové a dobrovolníci. Ve stánku se děti mohly seznámit a pohrát s pomůckami pro rozvoj motoriky, pozornosti, paměti. Této možnosti v hojném počtu a opakovaně využívaly a radovaly se s plyšáků, které za činnosti obdržely. Další aktivitou byla výroba peříček, andílků nebo náramků z vlny, což zaujalo zejména trošku větší děti. Použití dětského mechanického vozíku nebo trojkolky pro handicapované si v prostoru náměstí odzkoušelo také mnoho dětí i dospělých a měli tak možnost zjistit, že to není nic snadného. Ve stánku Asociace byly k zakoupení i výrobky, které vyšly z dílen zařízení sociálních služeb Nesa a Klub v 9 - spřízněné Oblastní charity Žďár nad Sázavou.

 

A nyní k vlastní akci Muzikanti dětem, která začala úderem 14. hodiny. Jak jsme již ve Velkém Meziříčí zvyklí - na pódiu se do nočních hodin vystřídalo7 hudebních uskupení - Orchestr ZUŠ V.M., Bombarďák, Zadáci, Bush 3, CZ Elvis &Elvis Presley Revival Band, Turbo a Ukulele Troublemakers. Celý program umně moderoval David Kašpar. Ke krátkému rozhovoru se ve VM zastavil nevidomý Ondřej Zmeškal, který poutavě popovídal o svých aktivitách. Počasí bylo celkově chladné, většinou slunko a pár spadlých kapek atmosféru akce nějak nenarušilo. Koncertu se v průběhu odpoledne zúčastnila většina členů spolku, což velice potěšilo všechny pořadatele.

 

Na závěr nesmí chybět informace o finančním výtěžku této charitativní akce. Asociace obdržela tradiční 2 šeky, kde byly částky 138 257Kč  od sponzorů a 66 350Kč od návštěvníků a pořadatelů akce. Dohromady jsme tedy obdrželi částku 204 607Kč, kterou využijeme při našich následujících společných aktivitách, o kterých budeme průběžně informovat. Touto cestou patří veliké poděkování všem, kteří svým darem naši činnost podpořili - tedy v první řadě pořadatelům této akce, dále sponzorům, kteří akci podpořili a v neposlední řadě samotným návštěvníkům.

 

Velký dík patří také členům Asociace, kteří se jakýmkoliv způsobem aktivně zapojili - Markéta Chmelíčková, manželé Štěpánkovi, Jitka Engelhartová, Lenka Minaříková, Magda Sobotková, Iva Jelínková, Jana Brabcová, Hanky Kučerové a manželé Blahovi.  S provozovanými aktivitami nám pomohli Nelča a Ondra Jůdovi, Simča Kunčíková a Monča Peterková. Vážíme si velice pomoci dobrovolníků, kteří vybírali do kasiček - Hanka Rosecká, Karolína Jelínková, Anna Janečková, Michaela Chlubnová a Lukáš Kuchař. Těmto s výběrem velice zodpovědně a svým milým způsobem pomohli - Šárka Kabrdová, Kristýnka Engelhartová, Míša Jelínek a Jirka Trutna.

 

Ještě jednou všem děkujeme a vězte dle mota naší Asociace: "Všechno dobré, co učiníš pro druhé se ti mnohonásobně vrátí zpět.“


Autor: Marcela a Zdeněk Jůdovi

Publikoval: -kas-

Čtěte také

12. 8. 2022 - Chceš si to rozdat s horou? ... nebo se jen proběhnout? Překonej se! A zdolej horu!

Ať jsou Tvé motivace jakékoliv. Ochutnej pravou Vysočinu! Zkus si Dědkovskou. Mákni si!

12. 9. 2022 - I. ročník šachového turnaje "O lipnického koníka" vyhrál Josef Janák

Ve známé pivnici Na Lipnici, která se nachází nedaleko budovy gymnázia na ulici Sokolovská ve Velkém Meziříčí, se v sobotu 10.září uskutečnil premiérový šachový turnaj nazvaný **2**O lipnického koníka**2**.

2. 5. 2022 - NKT Trilogie začala o víkendu závodem na horských kolech

V sobotu 30. dubna byl na Areálu zdraví odstartován závod NKT MTB race na 25 a 50 km.

15. 6. 2022 - NKT PŮLMARATON A DESÍTKA 2022

V sobotu dne 11.6.2022 začalo odpolední náměstí ožívat již 8.ročníkem NKT Půlmaratonu a Desítky. Začali se scházet sportovci z Velkého Meziříčí a okolí, ale i ti přespolní, aby přesně v 5 hodin...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Dámské KADEŘNICTVÍ - Daniela Pokorná - Měřín
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist