Dnes je 15. srpna 2022, svátek má Hana, zítra Jáchym.
  • No nově zrekonstruovaných kurtech na Areálu zdraví se po 16 hodině uskutečnil exhibiční zápas ve volejbale mezi prvoligovým týmem TJ Sokol a týmem odchovanců.
  • Pouť v Netíně.
  • Žáci v Lavičkách se po prázdninách mohou těšit do školy s novou fasádou.
  • Slavnostní přestřižení pásky nově opravených kurtů na Areálu zdraví.
  • Ceny PHM na všech čerpacích stanicích ve Velkém Meziříčí v neděli kolem poledne na chlup stejná.

Starosta města informuje o aktuálním dění ve městě

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 27. 6. 2022 - komentářů 0

Starosta města Alexandros Kaminaras u velkomeziříčské rozhledny.
Starosta města Alexandros Kaminaras u velkomeziříčské rozhledny.
foto: Lucie Málková.

Starosta města Alexandros Kaminaras podává informace o aktuálních investičních projektech města a nadcházejících kulturních událostech.Mezi základními školami vznikne v létě hřiště (0:16 - 0:36)

Pumptrackové a workoutové hřiště mezi základními školami Školní a Oslavická bude. Již na začátku července nastoupí zhotovitel na tuto plochu a zbuduje další z řady městských sportovišť. Stavbu nového hřiště podporují také oba ředitelé přilehlých škol. Hřiště nabídne pumptrack, workout i parkour.

 

Čechovy sady se rozrostou o dalších 180 bytů (0:37 - 1:11)

Odkup městských pozemků zavazuje investora nejpozději v lednu roku 2024 zahájit stavbu prvního z 12 bytových domů. V Čechových sadech se tak postaví téměř 180 nových bytů.

Prodejem a směnou části pozemků v lokalitě Čechovy sady II docílilo město budoucí výstavby 180 nových bytů soukromým investorem, společností BUILDINGcentrum - HSV (dále Building), za konkrétních podmínek. Tento projekt je prvním, který se řídí novým dokumentem z dílny města pojmenovaným „Zásady pro spolupráci s investory v otázce developerské výstavby". Znamená to, že investiční záměry soukromých investorů na pozemku města budou projednané v předprojektové fázi a zastupitelé mohou následně o prodeji či směně rozhodovat s konkrétní představou o tom, co má na daném pozemku vzniknout. „Vlivem růstu úrokových sazeb hypoték a extrémnímu nárůstu cen ve stavebnictví končí éra výstavby rodinných domů. Lidé budou v rámci svých možností spíše nakupovat menší byty a bude se prudce zvedat poptávka po nájemním bydlení. Tuto dohodu, která povede k výstavbě takřka 180 nových bytů proto v současné situaci považuji za naprosto logickou," okomentoval starosta města Alexandros Kaminaras. Koupí pozemku se Building zavazuje nejenom k výstavbě zmíněných bytových domů, ale také na svoje náklady vybuduje parkovací dům, komunikace, chodníky, parkovací stání, zídky, terasy, schodiště a zajistí výsadbu zeleně. Stavba prvního bytového domu začne nejpozději v lednu 2024 s tím, že kolaudace každého dalšího domu z 12 musí vždy proběhnout nejpozději do 3 let od kolaudace domu předchozího.

„Výhodou takto nastavené spolupráce je, že má město možnost si projekt mnohem lépe ohlídat, než tomu bylo v minulosti, kdy se pozemek pouze prodal, aniž by někdo věděl, co tam přesně vznikne. Nyní jsme schválili podpis smlouvy o smlouvě budoucí kupní a teprve až investor přijde s vydaným stavebním povolením na stavbu, která se bude shodovat s tím, na čem jsme se dohodli nyní, přistoupíme k podpisu kupní smlouvy. Další nespornou výhodou je to, že město tímto způsobem bezplatně od investora získá veškerou nově budovanou vybavenost a technickou infrastrukturu kolem bytových domů," dodal Kaminaras. Celkem 18 zastupitelů z 21 přítomných prodej pozemků podpořilo.

 

Práce na projektech pokračují (1:12 - 2:13)

Projekt zasíťování pozemků pro rodinné domy v lokalitě Hliniště III pokračuje. V současnosti je vydané stavební povolení a soutěží se stavební firma. Pokud půjde všechno podle předběžných plánů, s výstavbou se začne ještě na podzim letošního roku. Stejná situace se týká i rekonstrukce ulice Ve Vilách.

 

Kraj Vysočina realizuje v Meziříčí dvě dopravní stavby (2:14 - 2:39)

V rámci výstavby okružní křižovatky na obchvatu Velkého Meziříčí u Oslavice aktuálně probíhá druhá etapa, která potrvá do 21. července. Krajská správa a údržba silnic Vysočiny předpokládá kompletní dokončení stavební akce už v září tohoto roku.

O velkých prázdninách nás čeká uzavírka ulice Vrchovecká. Jedná se o část komunikace od křižovatky U Zlatého křížku po most u Domu zdraví. Stavba by měla začít na začátku července a hotová by měla být do konce léta.

 

Žáci ZUŠ zahájili Velkomeziříčské kulturní léto (2:40 - 2:57)

Letní prázdniny jsou tady a s nimi i tradiční Velkomeziříčské kulturní léto. Zahajovací koncert ZUŠ Velké Meziříčí přilákal na náměstí v poslední červnovou neděli spoustu diváků.

Nejprve se na pódiu ujali slova ředitel Jupiter clubu Milan Dufek a starosta města Alexandros Kaminaras, kteří přivítali přítomné diváky a poté odstartovali sérii letošních hudebních a dalších vystoupení.

Následoval každoroční koncert žáků a učitelů místní základní umělecké školy, během nějž se představili sólisté hudebního oboru ve hře na trubku, housle, klavír, saxofon i bicí nástroje. Zahrálo také akordeonový soubor, duo bicích nástrojů včetně obou orchestrů školy. Prezentoval se i taneční a literárně - dramatický obor.

Místní občané se v následujících týdnech mohou těšit na plejádu rozmanitých kulturních zážitků. Kromě hudebních skupin, které v našem městě již hrály a diváci je dobře znají, se představí i kapely nové. Chybět nebude ani výstava papírových modelů nebo pohádka pro děti.

Neváhejte a přijďte se pobavit do centra města. Akci finančně podporuje Kraj Vysočina a Město Velké Meziříčí.

 

Blíží se vernisáž České ceny za architekturu (2:58 - 3:07)

Město Velké Meziříčí bude letos již po šesté hostit výstavu nominovaných děl v rámci soutěžní přehlídky České ceny za architekturu vyhlášené Českou komorou architektů. Vernisáž výstavy se uskuteční již tento čtvrtek 30. června v kinosále Jupiter clubu od 17 hodin, kde proběhne přednáška loňských vítězů, architektů Miroslava Pospíšila a Martina Karlíka. Zmínění architekti představí nejenom zdařilou stavbu rekonstrukce paláce hradu Helfštýn, ale i průřez dosavadní tvorbou. Výstava nominovaných děl bude návštěvníkům k dispozici v prostoru náměstí pod lípami. Výstava bude k dispozici do 4. září 2022.

 

Příští týden nás čeká Řecký večer i Fajtfest (3:08 - 3:45)

Chcete-li si zpříjemnit státní svátek 5. července, pak zavítejte na velkomeziříčské náměstí, kde se od 17 hodin uskuteční tradiční řecký večer. Ten se ponese ve znamení řeckého jídla a hudby. Letos pro úspěšnost akce proběhne již třetí ročník.

Od 7. do 9. července bude na Fajtově kopci probíhat festival Fajtfest. Ten přiláká své příznivce z blízkého i dalekého okolí. V letošním roce se uskuteční již třináctý ročník.


Autor: Lucie Málková, tisková mluvčí města

Publikoval: -kas-

Čtěte také

4. 1. 2022 - Co nového na HŠ Světlá a SOŠŘ ve Velkém Meziříčí aneb dílny odborného výcviku v „novém kabátě“

Velké Meziříčí má od 14. prosince 2021 v „novém kabátě“ dvě budovy dílen odborného výcviku Hotelové školy Světlá a Střední odborné školy řemesel na ulici Zahradní. Tento den proběhla závěrečná kontrolní prohlídka...

28. 12. 2021 - Úprava značení v ulici Nad sv. Josefem

Na místní komunikaci Nad sv. Josefem ve Velké Meziříčí dojde nově u bytového domu č. 1719/17 umístěno dopravního značení dle návrhu Města Velké Meziříčí, IP 12 – O1-ZTP – vyhrazené parkoviště pro...

23. 12. 2021 - Starosta poděkoval strážníkům za celoroční práci

Za profesionální službu poděkoval v závěru roku starosta města Alexandros Kaminaras strážníkům městské policie.

7. 7. 2022 - Od 15. července do 29. července bude na trati Velké Meziříčí - Studenec výluka

Správa železnic, s.o., informuje, že ve výše uvedeném termínu proběhne nepřetržitá výluka v úseku Studenec - Velké Meziříčí na trati 257 Studenec - Křižanov.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MINIBAGR - Malé stroje pro velké chlapy!
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist