Dnes je 15. srpna 2022, svátek má Hana, zítra Jáchym.
  • No nově zrekonstruovaných kurtech na Areálu zdraví se po 16 hodině uskutečnil exhibiční zápas ve volejbale mezi prvoligovým týmem TJ Sokol a týmem odchovanců.
  • Pouť v Netíně.
  • Žáci v Lavičkách se po prázdninách mohou těšit do školy s novou fasádou.
  • Slavnostní přestřižení pásky nově opravených kurtů na Areálu zdraví.
  • Ceny PHM na všech čerpacích stanicích ve Velkém Meziříčí v neděli kolem poledne na chlup stejná.

Migranti šli pěšky po dálnici D1

ZPRÁVY - KRIMI - 4. 7. 2022 - komentářů 0

Zadržení migranti.
Zadržení migranti.
foto: PČR


Policisté po příjezdu na místo už ale našli pouze jednoho muže.


Další skupinu migrantů zadrželi policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Uplynulou středu 29. června krátce po třiadvacáté hodině v noci jsme na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali oznámení, že se na dálnici D1 na 110. kilometru ve směru na Brno pohybuje šest osob bez reflexních prvků.

 

Na místo byla vyslána policejní hlídka z dálničního oddělení Velký Beranov. Na místě kontroly policisté žádný pohyb osob nezaznamenali, a proto hlídka pokračovala v kontrole na dálniční odpočívku na 111. km směr Praha, kde spatřila jednu podezřelou osobu. Jednalo se o cizince, který uvedl, že nemá žádný doklad totožnosti a cestuje z Pákistánu do Itálie. Vzhledem k tomu, že cizinec nebyl oprávněn k pobytu na území České republiky a vstoupil a pobývá na území České republiky bez platného cestovního dokladu a bez platného oprávnění k pobytu, policisté muže zajistili a eskortovali ho do policejní cely k provedení dalších identifikačních a procesních úkonů. Na služebně odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina byly za přítomnosti tlumočníka vedeny úkony správního řízení ve věci povinnosti opustit území České republiky.

 

Důkladným šetřením v příslušných databázích schengenského informačního systému policisté zjistili, že se čtyřiadvacetiletým  cizincem - státním příslušníkem Pákistánu -  je vedeno azylové řízení v Řecku, a tato země je tedy zemí příslušnou k posouzení jeho žádosti o mezinárodní ochranu. Policisté z odboru cizinecké policie cizinci vydali rozhodnutí o povinnosti opustit území s platností na třicet dnů, rozhodnutí o nákladech řízení a další potřebné dokumenty a vydali výjezdní příkaz. Poté muže propustili na svobodu.

 

Druhý den, deset minut po sedmé hodině ranní, jsme na lince 158 přijali oznámení od občana, že od obce Štoky ve směru k dálnici D1 jdou po silnici čtyři tmavší muži, z nichž jeden má na hlavě turban. Na místo byly vyslány nejbližší policejní hlídky, kteří muže objevili na začátku obce Antonínův Důl. Prvotním šetřením policisté zjistili, že se jedná o cizince, kteří u sebe nemají žádné doklady. Muži uvedli, že pocházejí z Indie a chtějí se dostat do země Schengenského prostoru. Všechny muže policisté zajistili a umístili do policejní cely za účelem provedení dalších nezbytných identifikačních a procesních úkonů. Šetřením policisté zjistili, že se jedná o čtyři muže ve věku od dvaadvaceti do pětatřiceti let, kteří jsou státními příslušníky Indie. Se všemi migranty policisté zahájili správní řízení ve věci jejich správního vyhoštění z území České republiky. Policisté poté čtyři cizince umístili do zařízení pro zajištěné cizince.

 

V letošním roce jsme na území Kraje Vysočina realizovali již 65 migrantů, kteří vstoupili na území České republiky bez platného cestovního dokladu a bez platného oprávnění k pobytu na našem území. Nejčastěji se jednalo o státní příslušníky Sýrie, Maroka, Indie a Pákistánu.


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková

Publikoval: -kas-

Čtěte také

25. 3. 2022 - Výsledek Speed marathonu: 107 řidičů překročilo povolenou rychlost

Policisté na Vysočině se zapojili do akce s názvem „SPEED MARATHON“.

7. 6. 2022 - Řidič pod vlivem alkoholu

Řidiče s více než třemi promile alkoholu v dechu odhalili policisté v neděli 5. června ve Velkém Meziříčí.

5. 6. 2022 - Řidič narazil do značky, oplocení a sloupu

V neděli 5. června jel po čtvrté hodině ráno řidič vozidla VW v obci Vídeň. Při projíždění zatáčky v klesání přejel s automobilem mimo komunikaci a došlo ke střetu s dopravní značkou...

10. 6. 2022 - Za explozi při výrobě drog v bytě ve Velkém Meziříčí dostal mladík tříletý trest s podmínkou

V úterý 7. prosince loňského roku zasahovalo několik jednotek hasičů při požáru bytu na Sokolovské ulici ve Velkém Meziříčí.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MINIBAGR - Malé stroje pro velké chlapy!
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

CHYTKA s.r.o. - Přijmeme MONTÁŽNÍ DĚLNÍKY
TOPlist