SLEVOVÁ SKIMÁNIE - SKI SPORT DRÁPELA
Dnes je 29. listopadu 2022, svátek má Zina, zítra Ondřej.
  • Přemístěný přechod pro chodce na Hornoměstské.
  • V parčíku za městskou bránou dochází ke kácení stromů.
  • Adventní světýlka rozzářily náměstí ve Velkém Meziříčí. Video blikajícího stromečku na našem Instagramu.
  • Adventní víkendy v Muzeu Kodet na náměstí začaly premiérou videoklipu Obrázky zpěvačky Michaely Šedivé. Příští sobotu se v 17 hodin můžete těšit na koledy v jejím podání. Vstupné je dobrovolné.
  • Také po setmění se lidé scházeli u stánků na náměstí a využívali také otevřené kluziště. Více foto na našem Facebooku.

Třetí řecký večer roztančil celé náměstí

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 7. 7. 2022 - komentářů 0

Už třetí ročník řeckého večera ve Velkém Meziříčí znamenal mimo jiné sedm set návštěvníků, 600 porcí řeckého jídla, desítky litrů řeckého vína a hlavně pět hodin originální řecké hudby v podání kapely Prometheus.


Lidé se u improvizovaného tanečního parketu bavili tak, že místy při tradičním řeckém kolovém tanci nezůstala jediná noha v klidu. „Už potřetí se ukázalo, že k dobré a kultivované zábavě není třeba nic složitého. Stačí místo, parta kamarádů, kteří mají chuť něco udělat a lidé, kteří mají chuť se bavit,“ zhodnotil večer jeden z pořadatelů Tomáš Hrabálek.

 

Ten stál před třemi lety spolu se svými kamarády, kuchařem Filipposem Kaminarasem a majitelem grafického ateliéru Petrosem Martakidisem u zrodu akce. „Tehdy bylo v plném proudu covidové běsnění a bylo zakázáno skoro všechno, včetně zavřených hranic. Využili jsme proto krátkého letního uvolnění a vymysleli jsme řecký večer ve formě taverny pod lípami s řeckou večeří a živou hudbou. Vše pod heslem - když vás vláda nechce pustit k moři, my vám Řecko přivezeme. Moc jsme nepočítali s tím, že by na tuhle poloviční recesi přišel někdo jiný, než kamarádi a známí, ale účast přesáhla všechna očekávání i naše možnosti,“ zavzpomínal na založení dnes už tradiční akce Martakidis.

 

Loni proto pořadatelé zdvojnásobili počet míst k sezení a jídlo a pití už vydávali formou stánkového prodeje. Ani to ale nestačilo. „Zatímco jsme první rok připravili zhruba 250 porcí, druhý rok to byl dvojnásobek a letos už 600 porcí jídla, které zmizelo za necelé dvě hodiny,“ usmívá se Filippos Kaminaras, který má se svým kolegou Filipem Brucknerem pod hlavičkou jejich cateringové firmy Filda gastronomickou část večera pod palcem. „Připravujeme vždy originální řecká jídla podle autentických receptů z co nejautentičtějších surovin. Chceme totiž, aby i chuť a vůně byla středomořská. Někdy to pro nás znamená samozřejmě víc práce, ale vyplatí se to. Lidé se i na velkomeziříčském náměstí jednoduše dostanou k pravé řecké pohostinnosti,“ doplnil Kaminaras.

 

Tomáš Hrabálek, Filippos Kaminaras a Petros Martakidis pořádají řecký večer ve své režii a svými silami. „Loni se nám podařilo získat grant z velkomeziříčské radnice, kterým jsme zaplatili alespoň kapelu a ozvučení. Letos jsme na grant bohužel nedosáhli. To nám však až tolik nevadí. Středomořská kultura totiž není založená na penězích, ale na ochotě udělat něco pro druhé, na zábavě s kamarády, blízkými a sousedy z ulice i města. K tomu patří i velkorysost při placení účtů a rádi večer zase uděláme znovu,“ popsal pořadatelské nesnáze Hrabálek a dodal: „Děkujeme všem, kdo nám pomáhají. Děkujeme mým kolegům z Restaurace Jupiter, děkujeme celému týmu filda cook catering, děkujeme skvělé kapele Prometheus a hlavně děkujeme všem návštěvníkům, kteří už potřetí spontánně přenesli velkomeziříčské náměstí alespoň na jeden večer v roce k Jónskému a Egejském moři.“


Autor: Tomáš Hrabálek

Publikoval: -kas-

Čtěte také

5. 9. 2022 - Hasiči soutěžili na memoriálu v klasice

Již po osmé se velkomeziříčské náměstí zaplnilo hasiči, aby se mohla uskutečnit tradiční hasičská soutěž v požárním útoku klasika 8+1.

7. 6. 2022 - Cyklotour Na Kole dětem se po 9 letech zastavila ve Velkém Meziříčí

V pondělí krátce po 15. hodině do našeho města zavítal peloton cyklotour Na kole dětem.

18. 11. 2022 - Chystá se dopravní omezení na ulicích Ve Vilách a Krškova

Již v pondělí 21. listopadu začne platit dlouhodobé dopravní omezení v rámci rekonstrukce ulic Ve Vilách a Krškova.

31. 8. 2022 - Na Náměstí přibude zeleně i parkovacích míst

V úterý 30. srpna byla v kinosále Jupiter clubu představena architektonická studie na podobu nového Náměstí ve Velkém Meziříčí.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Dámské KADEŘNICTVÍ - Daniela Pokorná - Měřín
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

MATRIGO: Hledáme technika datových sítí
TOPlist