STYLSTAV hledá zaměstnance
Dnes je 24. března 2023, svátek má Gabriel, zítra Marián.
  • Ještě před týdnem na svahu Fajtova kopce probíhal Krajský přebor škol, o týden později už je zde jen poslední zbytek sněhu.
  • Na rozhledně probíhala údržba vstupního turniketu.
  • Areál pro agility na Františkově se rozšířil.
  • Po městě už se chystá dopravní značení uzavírky mezi Zásekou a Zahradištěmi, které startuje 1. dubna a bude trvat až do konce letních prázdnin.
  • Do města zavítá cirkus Bob Navarro King. Představení se budou konat na Hliništích od čtvrtka 30. března do neděle 2. dubna.

Třetí řecký večer roztančil celé náměstí

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 7. 7. 2022 - komentářů 0

Už třetí ročník řeckého večera ve Velkém Meziříčí znamenal mimo jiné sedm set návštěvníků, 600 porcí řeckého jídla, desítky litrů řeckého vína a hlavně pět hodin originální řecké hudby v podání kapely Prometheus.


Lidé se u improvizovaného tanečního parketu bavili tak, že místy při tradičním řeckém kolovém tanci nezůstala jediná noha v klidu. „Už potřetí se ukázalo, že k dobré a kultivované zábavě není třeba nic složitého. Stačí místo, parta kamarádů, kteří mají chuť něco udělat a lidé, kteří mají chuť se bavit,“ zhodnotil večer jeden z pořadatelů Tomáš Hrabálek.

 

Ten stál před třemi lety spolu se svými kamarády, kuchařem Filipposem Kaminarasem a majitelem grafického ateliéru Petrosem Martakidisem u zrodu akce. „Tehdy bylo v plném proudu covidové běsnění a bylo zakázáno skoro všechno, včetně zavřených hranic. Využili jsme proto krátkého letního uvolnění a vymysleli jsme řecký večer ve formě taverny pod lípami s řeckou večeří a živou hudbou. Vše pod heslem - když vás vláda nechce pustit k moři, my vám Řecko přivezeme. Moc jsme nepočítali s tím, že by na tuhle poloviční recesi přišel někdo jiný, než kamarádi a známí, ale účast přesáhla všechna očekávání i naše možnosti,“ zavzpomínal na založení dnes už tradiční akce Martakidis.

 

Loni proto pořadatelé zdvojnásobili počet míst k sezení a jídlo a pití už vydávali formou stánkového prodeje. Ani to ale nestačilo. „Zatímco jsme první rok připravili zhruba 250 porcí, druhý rok to byl dvojnásobek a letos už 600 porcí jídla, které zmizelo za necelé dvě hodiny,“ usmívá se Filippos Kaminaras, který má se svým kolegou Filipem Brucknerem pod hlavičkou jejich cateringové firmy Filda gastronomickou část večera pod palcem. „Připravujeme vždy originální řecká jídla podle autentických receptů z co nejautentičtějších surovin. Chceme totiž, aby i chuť a vůně byla středomořská. Někdy to pro nás znamená samozřejmě víc práce, ale vyplatí se to. Lidé se i na velkomeziříčském náměstí jednoduše dostanou k pravé řecké pohostinnosti,“ doplnil Kaminaras.

 

Tomáš Hrabálek, Filippos Kaminaras a Petros Martakidis pořádají řecký večer ve své režii a svými silami. „Loni se nám podařilo získat grant z velkomeziříčské radnice, kterým jsme zaplatili alespoň kapelu a ozvučení. Letos jsme na grant bohužel nedosáhli. To nám však až tolik nevadí. Středomořská kultura totiž není založená na penězích, ale na ochotě udělat něco pro druhé, na zábavě s kamarády, blízkými a sousedy z ulice i města. K tomu patří i velkorysost při placení účtů a rádi večer zase uděláme znovu,“ popsal pořadatelské nesnáze Hrabálek a dodal: „Děkujeme všem, kdo nám pomáhají. Děkujeme mým kolegům z Restaurace Jupiter, děkujeme celému týmu filda cook catering, děkujeme skvělé kapele Prometheus a hlavně děkujeme všem návštěvníkům, kteří už potřetí spontánně přenesli velkomeziříčské náměstí alespoň na jeden večer v roce k Jónskému a Egejském moři.“


Autor: Tomáš Hrabálek

Publikoval: -kas-

Čtěte také

21. 9. 2022 - Víceúčelové hřiště na workout, parkour a pumptrack již slouží dětem

Ve středu 21. září došlo na slavnostní otevření nového víceúčelového hřiště mezi základními školami v Čechových sadech.

4. 11. 2022 - Knihovna trpí prostorovou nouzí, pomoci má projekt na její rozšíření

Jeden z mnoha projektů příštího roku, do kterého se chce pustit nové vedení města, je rozšíření městské knihovny.

21. 12. 2022 - Zastupitelé rozpočet schválili, posvětili také účast ve 105 mil. investici na odkanalizování Olší

Na zasedání zastupitelstva města konaném v úterý 20. prosince zastupitelé schválili rozpočet města na příští rok 2023.

20. 1. 2023 - Ve středu 11. ledna proběhlo první zasedání rady města v roce 2023

Při prvním letošním zasedání rada města projednávala body týkající se pronájmů nebytových prostor, uzavírky náměstí kvůli akci Muzikanti dětem 2023, složení komisí rady města nebo rozpočtové opatření týkající se prezidentských voleb.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist