Dnes je 29. září 2022, svátek má Michal, zítra Jeroným.
  • O víkendu (vždy 13-18h) se otevře zámecká sýpka nad Jordánkem. Konají se tradiční dny otevřených ateliérů.
  • Ve středu večer začala nová divadelní sezóna. První představení Lordi nás vzalo do pánského klubu londýnských gentlemanů. V hlavních rolích se představili Martin Hofmann, Filip Rajmont, Peter Serge Butko.
  • Dětský den s Výchovným ústavem na hřišti Nad Sýpkami se vydařil.
  • Pozor v sobotu bude v Kotvičce z důvodu inventury zavřeno.
  • Některé obchody do 200m2 dnes na státní svátek mohly mít otevřeno, třeba ta u kostela.

Meziříčští atleti přivezli dvě medaile z Letní olympiády dětí a mládeže

SPORT - ATLETIKA - 16. 7. 2022 - komentářů 0

Medailisté olympiády dětí a mládeže.
Adam Červinka získal stříbro v běhu na 1500 m.
Klára Havlišová - bronz v hodu oštěpem.

Adam Červinka získal stříbro v běhu na 1500 m a Klára Havlišová má bronz z hodu oštěpem.

Her X. letní olympiády dětí a mládeže 2022 v Olomouckém kraji (23. 06. - 30. 06. 2022) se zúčastnilo celkem 3 539 mladých sportovců, kteří bojovali o medaile v 73 disciplínách 20 různých sportů.

Do atletického reprezentačního družstva Kraje Vysočina se nominovali 4 meziříčští atleti: Karolína Blaťáková, Adam Červinka, Jakub Doležal a Klára Havlišová.

Zastoupení měla naše atletika i v trenérském týmu - Ondřej Rosa měl na starosti mílaře.

Adam Červinka vybojoval stříbrnou medaili v běhu na 1 500 m, když na cílové rovince jen těsně podlehl vítěznému Filipu Toulovi. Zároveň si výrazně vylepšil osobní rekord na vynikajících 4:10,81. Tento výkon ho řadí na druhé místo průběžných tabulek ČR.

Klára Havlišová si z Olomouce odvezla bronzovou medaili, a to i přes zranění z předchozího závodu. V soutěži v hodu oštěpem si hned úvodním pokusem vylepšila osobní rekord a zařadila se na první místo. Dalšími pokusy se soupeřky začaly zlepšovat a přibližovat, ale zlepšovala se dál i Klára. Nakonec zapsala nejdelší výkon 39,38 m ve čtvrté sérii. Lepšího výkonu dosáhly jen Tereza Kučerová (42,40 m) a Anna Mohoutová (39,89 m).

Jakub Doležal v běhu na 300 m skončil na celkovém 13. místě a i jemu se podařilo v tomto závodě zlepšit osobní rekord na 38,14 s. Ve skoku dalekém zaznamenal 513 cm po jediném platném pokusu.

Karolína Blaťáková si ve sprintu na 60 m vylepšila osobní rekord na 8,66 s a skončila na 24. místě,  stejné umístění jí patří i ve skoku dalekém (436 cm).

Krajská atletická reprezentace vybojovala celkem 6 medailí - 2 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové a v pořadí krajů v atletice skončila na 5. místě. Stala se tak historicky nejúspěšnější krajskou atletickou výpravou a v rámci letošní olympiády nejúspěšnějším sportem Kraje Vysočina.

Celkově sportovci z Kraje Vysočina obsadili 14. místo se ziskem 14 medailí (4 zlatých, 3 stříbrných a 7 bronzových).

foto - 1. den Olomouc 28.6.2022 | Flickr

foto - 2. den Olomouc 29.6.2022 | Flickr

foto - 3. den Olomouc 30.6.2022 | Flickr

výsledky zde.

stránky LODM - Hry X. letní olympiády dětí a mládeže 2022 | Český olympijský tým (olympijskytym.cz)

Autor: VELME

Publikoval: -red-

29. 4. 2022 - Mladí běžci Kraje Vysočina mají za sebou jarní část běžeckého poháru

V sobotu 2. dubna se v Třebíči konal první závod Běžeckého poháru mládeže Běh Lorenzovými sady.

21. 5. 2022 - Nominační závody na Hry X. letní olympiády dětí a mládeže 2022

Společně s Mistrovstvím Kraje Vysočina dorostu, juniorů a dospělých se konaly nominační závody na Letní olympiádu dětí a mládeže.

24. 6. 2022 - M ČR dorostu a juniorů v Ostravě. Sára Pavlidu a Tomáš Neufuss stříbrní

O víkendu 18. a 19. června proběhlo v tropickém počasí republikové mistrovství juniorů a dorostu.

16. 5. 2022 - Liga Vysočiny přípravek

V neděli 8. května se ve Žďáru nad Sázavou uskutečnil první závod přípravek. Závodu se zúčastnilo 156 mladých atletů. Soutěžili ve čtyřboji: v běhu na 300 m, v dálce z místa, v...