EURO BAGGING: Hledáme SERVISNÍHO DĚLNÍKA
  • Pozor hráz rybníka Lalůvky je dočasně uzavřena z důvodu rekonstrukce betonových částí přepadu.
  • Novou lokalitu na Hliništích lemují nově vysazené stromky.
  • Výtěžek z plesu ZUŠ 56.400 korun poputuje na doboru věc Oblastní charity Žďár nad Sázavou.
  • V sobotu 2. března proběhl v Jupiter clubu ples Základní umělecké školy Velké Meziříčí. K vidění byla parádní hudební i taneční vystoupení.
  • Čtyři valašské branky zmařily naděje na cenné body do horácké tabulky. Sobotní zápas sledovalo takřka 600 diváků.
  • Známé místo nyní vypadá úplně jinak.

Meziříčští atleti přivezli dvě medaile z Letní olympiády dětí a mládeže

- - 16. 7. 2022 - komentářů  0
Medailisté olympiády dětí a mládeže.
Adam Červinka získal stříbro v běhu na 1500 m.
Klára Havlišová - bronz v hodu oštěpem.

Adam Červinka získal stříbro v běhu na 1500 m a Klára Havlišová má bronz z hodu oštěpem.

Her X. letní olympiády dětí a mládeže 2022 v Olomouckém kraji (23. 06. - 30. 06. 2022) se zúčastnilo celkem 3 539 mladých sportovců, kteří bojovali o medaile v 73 disciplínách 20 různých sportů.

Do atletického reprezentačního družstva Kraje Vysočina se nominovali 4 meziříčští atleti: Karolína Blaťáková, Adam Červinka, Jakub Doležal a Klára Havlišová.

Zastoupení měla naše atletika i v trenérském týmu - Ondřej Rosa měl na starosti mílaře.

Adam Červinka vybojoval stříbrnou medaili v běhu na 1 500 m, když na cílové rovince jen těsně podlehl vítěznému Filipu Toulovi. Zároveň si výrazně vylepšil osobní rekord na vynikajících 4:10,81. Tento výkon ho řadí na druhé místo průběžných tabulek ČR.

Klára Havlišová si z Olomouce odvezla bronzovou medaili, a to i přes zranění z předchozího závodu. V soutěži v hodu oštěpem si hned úvodním pokusem vylepšila osobní rekord a zařadila se na první místo. Dalšími pokusy se soupeřky začaly zlepšovat a přibližovat, ale zlepšovala se dál i Klára. Nakonec zapsala nejdelší výkon 39,38 m ve čtvrté sérii. Lepšího výkonu dosáhly jen Tereza Kučerová (42,40 m) a Anna Mohoutová (39,89 m).

Jakub Doležal v běhu na 300 m skončil na celkovém 13. místě a i jemu se podařilo v tomto závodě zlepšit osobní rekord na 38,14 s. Ve skoku dalekém zaznamenal 513 cm po jediném platném pokusu.

Karolína Blaťáková si ve sprintu na 60 m vylepšila osobní rekord na 8,66 s a skončila na 24. místě,  stejné umístění jí patří i ve skoku dalekém (436 cm).

Krajská atletická reprezentace vybojovala celkem 6 medailí - 2 zlaté, 2 stříbrné a 2 bronzové a v pořadí krajů v atletice skončila na 5. místě. Stala se tak historicky nejúspěšnější krajskou atletickou výpravou a v rámci letošní olympiády nejúspěšnějším sportem Kraje Vysočina.

Celkově sportovci z Kraje Vysočina obsadili 14. místo se ziskem 14 medailí (4 zlatých, 3 stříbrných a 7 bronzových).

foto - 1. den Olomouc 28.6.2022 | Flickr

foto - 2. den Olomouc 29.6.2022 | Flickr

foto - 3. den Olomouc 30.6.2022 | Flickr

výsledky zde.

stránky LODM - Hry X. letní olympiády dětí a mládeže 2022 | Český olympijský tým (olympijskytym.cz)

Autor: VELME

Publikoval: -red-

12. 10. 2023 - V sobotu 30. září se v Jihlavě konalo Mistrovství Kraje Vysočina ve čtyřboji

V sobotu 30. září se v Jihlavě konalo Mistrovství Kraje Vysočina ve čtyřboji
Závodů se zúčastnilo 18 atletů z Velkého Meziříčí. Disciplíny čtyřboje byly následující: běh na 50 m a 50 m překážek skok do dálky, hod míčkem. Závody byly zakončeny štafetou 4x60 m.

24. 8. 2023 - Adam Červinka devátý na Evropském olympijském festivalu mládeže

Adam Červinka devátý na Evropském olympijském festivalu mládeže
Od 23. do 29. července se ve slovinském Mariboru konal Evropský olympijský festival mládeže (EYOF).

15. 9. 2023 - Mladší žákyně vybojovaly v posledním kole základní části třetí místo

Mladší žákyně vybojovaly v posledním kole základní části třetí místo
V neděli 10. září za krásného slunečného počasí proběhlo v Pacově poslední - čtvrté - kolo základní části krajského přeboru družstev mladších žáků a mladších žákyň.

2. 2. 2024 - V hale na Strahově proběhlo krajské mistrovství v atletice

V hale na Strahově  proběhlo krajské mistrovství v atletice
Atletickou sezonu jsme jako každoročně zahájili v atletické hale v Praze na Strahově halovým mistrovství Kraje Vysočina.