Jaká je spokojenost s letní přípravou?

Celkově spokojený být nemůžu. Řešíme příchody i odchody na poslední chvíli, náhradu je v dnešní době těžký někde sehnat. Kádr není pořád uzavřený a očekávám, že se bude ještě doplňovat, tudíž nějaká sehranost bude znát. Dále drobné výpadky v tréninkovém procesu jednotlivých hráčů nejsou optimální, protože letní příprava je letos hodně krátká a každý vynechaný trénink se musí v úvodu sezóny projevit.

 

Tým doznal značných změn. Byl si na něco takového připraven? Jak se zatím jeví noví hráči?

Popravdě ne, náznaky ke konci sezóny jsem měl u 2-3 hráčů a zbytek se mi začal ozývat v letní pauze. Ze sportovního hlediska pochopím odchod Marka Koláře do vyšší soutěže, zbytek odchodů už nebyl o ambicích. Pochopím i některé další odchody, stejně tak jsem ale některé odchody nepochopil. Noví hráči, co zatím přišli tak svou šanci dostanou a bude pouze na nich, jak to zvládnou. Něco v nich je, ale MSFL není jednoduchá soutěž a chvíli jim bude trvat, než si na ni po všech stránkách zvyknou.

 

Přijdou ještě někteří noví hráči do týmu?

V týdnu by se k nám měl připojit Tomáš Franěk ze širšího kádru druholigové Jihlavy a jednáme ještě s jedním obráncem. Pokud to vyjde, tak ke spokojenosti mi bude scházet sehnat jednoho krajního ofenzivního hráče, protože na 2 pozice máme pouze 3 hráče, což je hodně málo.

 

Jaká jsou očekávání od nové sezóny?

To ukáže čas, je jasný, že kádr se skládá postupně a nějaký čas to bude trvat než si to sedne. Já budu rád za klidný střed tabulky, problémy jsou všude a bude pouze na nás jestli pochopíme na co máme a nebudeme vymýšlet na hřišti věci co nám nejsou vlastní. Z týmu odešla fotbalová kvalita a zkušenost a my ji budeme muset nahradit mladickým elánem a bojovností, když to nepochopíme, tak budeme mít v soutěži problémy.

 

S jakým cílem do sezóny mužstvo nastoupí?

Stabilizovat sestavu, systém a sbírat pravidelně body hned od začátku sezóny.

 

Jak se těšíš na zápasy s novými soupeři v MSFL?

2 sezóny zpět se kvůli covidu nesestupovalo a soutěž byla dá se říct uzavřená. Proto jsem rád, že letos přibylo několik nových a pro nás i neznámých týmů, pro diváky to bude taky další zpestření, dojedou týmy, se kterými se utkáme po dlouhé době nebo poprvé v historii.

 

Co očekáváš od prvního zápasu s Uherským Brodem?

Těžko říct, v kádru soupeře se toho přes léto změnilo taky dost, a proto očekávám takový neurovnaný bojovný zápas, kde budou rozhodovat maličkosti a přístup. Začátek soutěže je vždy o tom, kdo do toho dá víc.

 

V MOL Cupu jsme postoupili do 1. kola, které se odehraje proti Startu Brno, kam přestoupili bratři Demeterové, jak se na zápas těšíš?

Ze zápasu určitě nebudeme dělat žádnou vědu, na Start nemáme žádnou vazbu, takže očekávám normální zápas, který okoření akorát přítomnost Robina s Patrikem, za mě to bude určitě víc prestižní pro ně než pro nás.

 

Co bys vzkázal fanouškům?

Choďte na fotbal, podporujte nás, bavte se fotbalem. Věřím, že to naše hra dovolí! (úsměv).