Dnes je 4. října 2022, svátek má František, zítra Eliška.
  • Opravený rybník za Martinicemi Pod šípem.
  • V neděli se ve Velkém Meziříčí také otevřel ateliér v Galerii u Bašty.
  • V centru Velkého Meziříčí došlo k obnovení vodorovného dopravního značení.
  • V neděli dopoledne proběhla na hřišti u hasičky soutěž TFA o nejtvrdšího hasiče. Jednou z disciplín byl přesun 80 kg figuríny.
  • Na lípách před gymnáziem opět najdete výstavu fairtradových trendů. Tentokrát se zaměřením na pěstování kávovníku.

Áčko začalo MSFL prohrou

SPORT - FOTBAL - 8. 8. 2022 - komentářů 0

Ze zápasu.
Ze zápasu.

V prvním utkání nové sezóny MSFL prohráli naši fotbalisté na půdě Uherského Brodu 2:1. Jediný gól našeho týmu vstřelil ke konci zápasu střídající Mirek Malata.

ČSK Uherský Brod 2:1 (1:0) FC Velké Meziříčí

Góly: 9. Lorenc, 79. Flasar - 90+2. Malata Mir.

ČK: 82. Šuta

Diváci: 266

Sestava FC VM: Lancman - Bouček (56. Malata Mar.), Puža (C), Mucha, Vašíček - Partl (82. Vošmera), Šuta, Franěk, Karmazín (65. Malata Mir.), Dolejš - Plichta

Sestava ČSK: Nemrava - Flasar, Tkadlec, Lorenc, Švrček - J. Michalec (66. Šmatelka), Leskovjan, Nevařil (66. Venený), M. Michalec (87. Zámečník) - Strachoň (82. Gettler), Josefík

Rozhodčí: Řezníček - Slabý, Drozdy

Začátek zápasu pro náš tým nevyšel dobře. Hned v 9. minutě se po rohovém kopu vyšponoval do vzduchu Lorenc a poslal domácí do vedení. Další nebezpečné šance domácí v první půli neproměnili. Náš tým hrozil zejména po standardních a brejkových situacích.

V druhém poločase se obraz hry trochu změnil, naše mužstvo bylo aktivnější než v první půli. Domácí tým poctivě bránil. Uklidnění pro domácí tým přišlo až v 79. minutě, kdy se po standardní situaci střídajícího Šmatelky prosadil Flasar. Náš tým v závěru utkání ještě více otevřel hru, snažil se utkání zdramatizovat. Na konci ale přišla nedisciplinovanost Šuty. Ten inkasoval rychle za sebou dvě žluté karty a zamířil pod sprchu. I v početní nevýhodě jsme dokázali snížit na rozdíl jedné branky, po centru Vošmery se prosadil Mirek Malata. Na vyrovnaní však našemu týmu už nezbývalo moc času a po konečném hvizdu rozhodčího jsme odcházeli z hřiště bez bodu.

Hodnocení trenéra Jana Šimáčka: Domácí vyhráli zaslouženě, protože pro vítězství udělali víc než my. První poločas jsme prospali a ikdyž domácí vyložené gólovky neměli, tak většina akci "smrděla" a mohli jsme být rádi jen za 1:0. Do druhé půle jsme udělali změnu v rozestavení a to náš výkon zvedlo. Pár zajímavých náznaků jsme si vypracovali, ale bohužel bez efektu. Škoda diskutabilní branky na 2:0 a úplně zbytečné červené karty, tyto situace nakonec rozhodly i přes závěrečný gól. My musíme hrát příště od prvních minut a ne pouze posledních 30 jako dnes, to je prostě na třetí ligu málo.

Příští utkání sehraje náš tým v pátek 12.8. od 18:00 na Tržišti proti Blansku.

Autor: převzato z FCVM

4. 10. 2022 - Postup do kvalifikace Poháru mládeže FAČR 2022/23

Minulou středu odehráli fotbalisté kategorie U12 II. předkolo Planeo Cupu. Tentokrát na ně čekala ještě těžší skupina než v I. předkole.

2. 5. 2022 - Frýdek-Místek byl nad naše síly

Duel 26. kola MSFL začal lépe pro domácí, kteří v 19. minutě šli do vedení po gólu Konečného.

24. 6. 2022 - Třebíč Open 2022 je minulostí

Uplynulý víkend patřil Třebíč Open 2022, největšímu mládežnickému turnaji na Vysočině, pořádaný ve městě Třebíč a jeho okolí pro jednotlivé kategorie od U6 až po U13.

2. 8. 2022 - Antonín Plichta z FCVM zvolen fanoušky nejlepším hráčem roku 3. ligy

Velká pocta pro útočníka FCVM Antonína Plichtu.