Dnes je 4. října 2022, svátek má František, zítra Eliška.
  • Opravený rybník za Martinicemi Pod šípem.
  • V neděli se ve Velkém Meziříčí také otevřel ateliér v Galerii u Bašty.
  • V centru Velkého Meziříčí došlo k obnovení vodorovného dopravního značení.
  • V neděli dopoledne proběhla na hřišti u hasičky soutěž TFA o nejtvrdšího hasiče. Jednou z disciplín byl přesun 80 kg figuríny.
  • Na lípách před gymnáziem opět najdete výstavu fairtradových trendů. Tentokrát se zaměřením na pěstování kávovníku.

Opravy a modernizace krajských škol letos vyjdou na více než půl miliardy

ZPRÁVY - Z KRAJE - 11. 8. 2022 - komentářů 0

Gymnázium Žďár nad Sázavou, úprava vstupu.
Gymnázium Žďár nad Sázavou, úprava vstupu.
foto: KrV
Nové pracoviště svářečských dílen, SŠPTA Jihlava, Školní ulice.
SŠŘS Moravské Budějovice, oprava střechy.

Krajské střední školy o prázdninách prochází plánovanými opravami.


Stavební firmy využívají doby školního volna k provedení nejen běžných, ale i mimořádných prací. Kromě malování, generálních úklidů, drobných úprav a revizí jde o náročné výměny střech, elektroinstalací, odpadů nebo opravy fasád. „V letošním roce má Kraj Vysočina na celoroční investice, opravy, modernizace, ale i projektovou přípravu nových akcí ve školství narozpočtováno 524 miliónů korun,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek.
 
 

„Vedení kraje se ve spolupráci s ředitelstvími škol vždy snaží naplánovat největší objem stavebních prací na léto. Ve školách není běžný provoz a harmonogram prací neomezuje pohyb po budovách a výuku. Vedle těchto akcí jsou však v běhu i víceleté projekty. Ty probíhají většinou za provozu a jejich délku víceméně ovlivňuje i přizpůsobení prací běžnému chodu školy. Takovými projekty jsou například generální oprava domova mládeže při Střední průmyslové škole Třebíč nebo domova mládeže SOŠ, SOU a ZŠ Třešť. V těchto případech je vždy nutné stavby etapizovat,“ upozorňuje radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jan Břížďala a dodává, že v případě Třeště se jedná o modernizaci prvních 24 pokojů z celkových 184, které se původně zařizovaly v roce 1985. „Jde čistě o interiérovou opravu, vyměníme podlahy, sanitární zařízení, dlažby na společných chodbách, osvětlení, vymalujeme. Nový nábytek vyrobí učni oboru truhlář. Následovat bude postupně modernizace dalších pater objektu,“ popisuje Jan Břížďala.

 

V těchto dnech Kraj Vysočina dokončuje novostavbu svářečské školy a dílen na Školní ulici pro Střední školu průmyslovou, technickou a automobilní Jihlava, zároveň finišují přípravy na rekonstrukci ručních dílen, které provozuje tatáž škola na jihlavské Polenské ulici. Nově budou moci zahájit výuku i v gastrostudiu za 13 miliónů korun na Obchodní akademii a Hotelové škole v Havlíčkově Brodě. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou čeká v příštím roce naplánovaná rekonstrukce střechy nad kuchyní i internátem.

 

Ještě před zahájením žní se podařilo zprovoznit novou sušku na Školním statku Humpolec za cca 74 miliónů korun, v areále statku kraj dokončuje opravu fasády a kotelny domova mládeže, práce za 13 miliónů korun budou hotové v říjnu. Těsně před zahájením jsou práce na rekonstrukci dílen pro SPŠ a SOU Pelhřimov na Křemešnické ulici. „Jedná se o demolici objektu uvnitř areálu, na jehož místě vznikne budova dílen, učeben a jejich zázemí o třech nadzemních podlažích. Součástí zakázky je i zateplení sousední budovy, demontování falešné mansardové střechy, vybudování nové střešní konstrukce s izolací, výměna oken, rekonstrukce systému větrání s instalací nových vzduchotechnických jednotek s rekuperací odpadního tepla, venkovní stínící technika, úprava topného systému, rozvodů ústředního topení, korekce otopných těles včetně měření a regulace a také rekonstrukce sociálních zařízení v odhadovaném rozsahu 100 miliónů korun,“ vyjmenovává Karel Janoušek.

 

Střední škola stavební Třebíč bude mít už v září nově opravenou tělocvičnu a nádvoří celkem za cca 27 miliónů korun, v novém budou cvičit i na třebíčském gymnáziu. Tamní obchodní akademie a hotelová škola otevře rekonstruované kadeřnictví a na střední škole v Moravských Budějovicích kraj dokončil dvouletou rekonstrukci střechy. Následovat bude připravená generální rekonstrukce domova mládeže za předpokládaných 15 miliónů korun.

 

Jednou z největších krajských investičních akcí ve školství je výstavba nové tělocvičny pro VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou. Novostavbu za cca 140 miliónů korun budou moci žáci i veřejnost města využívat už v druhé polovině příštího roku. Intenzivně se pracuje také na rekonstrukci kanalizace a dílen pro Hotelovou školu Světlá a SOŠ řemesel ve Velkém Meziříčí. Také VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem se připravuje na výměnu oken, která je v plánu během příštího roku.

 

Aktuální přehled všech letos dokončených, rozpracovaných i připravovaných projektů na školském majetku Kraje Vysočina čítá zhruba stovku položek.


Autor: Jan Kalina, odbor majetkový, Krajský úřad Kraje Vysočina

Publikoval: -kas-

Čtěte také

8. 2. 2022 - Kraj hledá nejlepší sportovce, v nominaci je i Sára Strnadová

Dnes odstartovalo veřejné hlasování v krajské anketě Sportovec Kraje Vysočina 2021.

16. 3. 2022 - Kraj otevře vlastní humanitární sklad, připravuje se na nárazové ubytování uprchlíků

Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek dnes na speciální tiskové konferenci v jihlavském KACPU informoval o záměru Kraje Vysočina otevřít v Jihlavě krajský sklad humanitární pomoci, o přípravách vlastního rezervačního systému, který by...

9. 9. 2022 - Zvyšuje se zájem o veřejnou dopravu. Kraj posílí vybrané školní linky

V regionu roste zájem o cestování krajem dotovanou veřejnou dopravou.

25. 5. 2022 - Flotilu naší záchranky posílí osm nových sanitek

Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina obohatila svůj vozový park o osm nových moderních sanitek, které v rámci realizované veřejné zakázky pořídila koncem března letošního roku. Vnitřní vybavení aut bylo přizpůsobeno potřebám přednemocniční...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Dámské KADEŘNICTVÍ - Daniela Pokorná - Měřín
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

AUTOCOLOR: OPERATIVNÍ LEASING
TOPlist