STYLSTAV hledá zaměstnance
Dnes je 26. března 2023, svátek má Emanuel, zítra Dita.
  • HHK VM v rozhodujícím zápase o udržení porazilo doma HC WIKOV Hronov 5:2.
  • Na 25 otužilců si přišlo zaplavat do rybníku pod hotelem Amerika. Voda měla krásných 10°C, akce proběhla v rámci  týDne vody.
  • Silnice do Mostišť je zavřená, probíhá kácení lesa. Objížďka vede přes Martinice. Více foto a video na našem Facebooku.
  • Uzavírka je vyznačena i na informačním webu dopravniinfo.cz
  • Jak hospodařit s vodou jste se mohli po celý týden dozvědět na zahradě Chaloupek na Ostrůvku.

Opravy a modernizace krajských škol letos vyjdou na více než půl miliardy

ZPRÁVY - Z KRAJE - 11. 8. 2022 - komentářů 0

Gymnázium Žďár nad Sázavou, úprava vstupu.
Gymnázium Žďár nad Sázavou, úprava vstupu.
foto: KrV
Nové pracoviště svářečských dílen, SŠPTA Jihlava, Školní ulice.
SŠŘS Moravské Budějovice, oprava střechy.

Krajské střední školy o prázdninách prochází plánovanými opravami.


Stavební firmy využívají doby školního volna k provedení nejen běžných, ale i mimořádných prací. Kromě malování, generálních úklidů, drobných úprav a revizí jde o náročné výměny střech, elektroinstalací, odpadů nebo opravy fasád. „V letošním roce má Kraj Vysočina na celoroční investice, opravy, modernizace, ale i projektovou přípravu nových akcí ve školství narozpočtováno 524 miliónů korun,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast majetku Karel Janoušek.
 
 

„Vedení kraje se ve spolupráci s ředitelstvími škol vždy snaží naplánovat největší objem stavebních prací na léto. Ve školách není běžný provoz a harmonogram prací neomezuje pohyb po budovách a výuku. Vedle těchto akcí jsou však v běhu i víceleté projekty. Ty probíhají většinou za provozu a jejich délku víceméně ovlivňuje i přizpůsobení prací běžnému chodu školy. Takovými projekty jsou například generální oprava domova mládeže při Střední průmyslové škole Třebíč nebo domova mládeže SOŠ, SOU a ZŠ Třešť. V těchto případech je vždy nutné stavby etapizovat,“ upozorňuje radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jan Břížďala a dodává, že v případě Třeště se jedná o modernizaci prvních 24 pokojů z celkových 184, které se původně zařizovaly v roce 1985. „Jde čistě o interiérovou opravu, vyměníme podlahy, sanitární zařízení, dlažby na společných chodbách, osvětlení, vymalujeme. Nový nábytek vyrobí učni oboru truhlář. Následovat bude postupně modernizace dalších pater objektu,“ popisuje Jan Břížďala.

 

V těchto dnech Kraj Vysočina dokončuje novostavbu svářečské školy a dílen na Školní ulici pro Střední školu průmyslovou, technickou a automobilní Jihlava, zároveň finišují přípravy na rekonstrukci ručních dílen, které provozuje tatáž škola na jihlavské Polenské ulici. Nově budou moci zahájit výuku i v gastrostudiu za 13 miliónů korun na Obchodní akademii a Hotelové škole v Havlíčkově Brodě. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou čeká v příštím roce naplánovaná rekonstrukce střechy nad kuchyní i internátem.

 

Ještě před zahájením žní se podařilo zprovoznit novou sušku na Školním statku Humpolec za cca 74 miliónů korun, v areále statku kraj dokončuje opravu fasády a kotelny domova mládeže, práce za 13 miliónů korun budou hotové v říjnu. Těsně před zahájením jsou práce na rekonstrukci dílen pro SPŠ a SOU Pelhřimov na Křemešnické ulici. „Jedná se o demolici objektu uvnitř areálu, na jehož místě vznikne budova dílen, učeben a jejich zázemí o třech nadzemních podlažích. Součástí zakázky je i zateplení sousední budovy, demontování falešné mansardové střechy, vybudování nové střešní konstrukce s izolací, výměna oken, rekonstrukce systému větrání s instalací nových vzduchotechnických jednotek s rekuperací odpadního tepla, venkovní stínící technika, úprava topného systému, rozvodů ústředního topení, korekce otopných těles včetně měření a regulace a také rekonstrukce sociálních zařízení v odhadovaném rozsahu 100 miliónů korun,“ vyjmenovává Karel Janoušek.

 

Střední škola stavební Třebíč bude mít už v září nově opravenou tělocvičnu a nádvoří celkem za cca 27 miliónů korun, v novém budou cvičit i na třebíčském gymnáziu. Tamní obchodní akademie a hotelová škola otevře rekonstruované kadeřnictví a na střední škole v Moravských Budějovicích kraj dokončil dvouletou rekonstrukci střechy. Následovat bude připravená generální rekonstrukce domova mládeže za předpokládaných 15 miliónů korun.

 

Jednou z největších krajských investičních akcí ve školství je výstavba nové tělocvičny pro VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou. Novostavbu za cca 140 miliónů korun budou moci žáci i veřejnost města využívat už v druhé polovině příštího roku. Intenzivně se pracuje také na rekonstrukci kanalizace a dílen pro Hotelovou školu Světlá a SOŠ řemesel ve Velkém Meziříčí. Také VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem se připravuje na výměnu oken, která je v plánu během příštího roku.

 

Aktuální přehled všech letos dokončených, rozpracovaných i připravovaných projektů na školském majetku Kraje Vysočina čítá zhruba stovku položek.


Autor: Jan Kalina, odbor majetkový, Krajský úřad Kraje Vysočina

Publikoval: -kas-

Čtěte také

8. 3. 2023 - Na Vysočině podalo 5 182 deváťáků celkem 11 290 přihlášek na střední školy

Na Vysočině podalo 5 182 deváťáků celkem 11 290 přihlášek k dennímu středoškolskému vzdělávání, připraveno je 6 500 volných míst.

14. 12. 2022 - Kraj v příštím roce ze svého rozpočtu opraví silnici z Ostrova nad Oslavou na Netín

Kraj Vysočina bude v roce 2023 hospodařit s rozpočtem přesahujícím 16 miliard korun

15. 2. 2023 - Mistrovství světa v biatlonu si příští rok vyžádá změnu termínu jarních prázdnin na Vysočině

Kraj Vysočina žádá o změnu termínu jarních prázdnin v roce 2024. Důvodem je úspěch Českého svazu biatlonu, kterému se podařilo na rok 2024 získat pořadatelství prestižního Mistrovství světa v biatlonu ve Vysočina...

30. 8. 2022 - Na Vysočině nastoupí do prvních tříd 5 650 dětí

Do základních, středních a vyšších odborných škol na Vysočině 1. září 2022 nastoupí cca 66 800 školáků, dalších 16,5 tisíce dětí bude navštěvovat mateřské školy.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist