Panorama Fitness: Vylaď u nás formu na léto
Dnes je 1. dubna 2023, svátek má Hugo, zítra Erika.
  • Motorkáři v sobotu v poledne zahájili sezónu společným setkáním na parkovišti pod rozhlednou. Více foto v galerii na našem Facebooku.
  • Vstupní turniket rozhledny byl rozšířen o další zábrany proti vniknutí.
  • Dlouhodobá uzavírka Záseka-Zahradiště dnes začala. Na mostě na Vrchovecké měla být kvůli vedení objížďky zúžená vozovka. Zatím je zde jen značka přednosti v jízdě.
  • Silnice do Mostišť je opět zavřená, probíhá kácení lesa. Objížďka vede přes Martinice. Více foto a video na našem Facebooku.
  • Na komín v Tasově již přiletěl čáp. Jak se mu daří můžete sledovat v pravém sloupci na titulní stránce portálu www.NovinyVM.cz

Multižánrový festival Funny Fest již dnes roztančí náměstí ve Velkém Meziříčí

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 19. 8. 2022 - komentářů 0

Z minulého ročníku festivalu Funnyfest.
Z minulého ročníku festivalu Funnyfest.
foto: archiv NovinyVM

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Wellmez spadající pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou působí ve Velkém Meziříčí již od roku 2011. Každoročně připravují pracovníci nízkoprahového zařízení pro své uživatele a širokou veřejnost multižánrový festival FUNNY FEST. Akce proběhne v pátek 19. srpna na náměstí ve Velkém Meziříčí od 15.00 do 22.00.


Hlavním cílem FUNNY FESTU je snížení předsudků společnosti vůči nízkoprahovým zařízením, se kterými se pracovníci služby často setkávají. Jeho smyslem je také poukázat na důležitost správného užívání volného času dětí a mládeže, jelikož jeho nesprávné trávení může často vést k rizikovému chování této cílové skupiny (vandalismus, experimentování s návykovými látkami apod.).

Záměrem organizátorů akce je také vytvořit pohodovou a přátelskou atmosféru, se kterou jim pomáhají hlavně dobrovolníci a všichni, kteří se na akci podílejí.

 

Hlavní dominantou festivalu je vystoupení umělců z Velkého Meziříčí a okolí. Těšit se můžete na zpěvačku Michaelu Šedivou, kapely Sqost, The Umars a holčičí duo Mezi květy. Na závěr festivalu vystoupí oblíbený místní rapper Jimmy G., který je svou tvorbou blízký cílové skupině zařízení. Ani letos vás nemine bohatý doprovodný program v podobě tetování třpytkami, malování na obličej, stolní fotbálek, a také si můžete vyzkoušet slalom s brýlemi simulující stav po použití alkoholu nebo marihuany. Jako vzpomínku z akce si můžete odnést fotku z Fotící bedýnky od Matěje Mertla či vyrobenou vlastní festivalovou placku. O zážitek na lanové dráze (slackline) se postarají místní skauti.  Festival navštíví i oblíbení TikTokeři, kteří měli na loňském ročníku velký úspěch. 

 

"Díky pečlivé práci našich dobrovolníků a ochoty všech vystupujících, kteří se vzdali nároku na honorář, si i letos můžeme užít Funny Fest naplno. Za to všem dárcům, dobrovolníkům a vystupujícím děkujeme, " sdělila pracovnice zařízení Michaela Daňková, DiS.

Občerstvení na místě bude zajišťovat Jan Dvořák, který provozuje místní klub Rock Depo a Wellmez podporuje již několik let. Kávu a dezert si budete moci dát v Kavárně a Bistru Termoska. Na festivalu bude možnost si zakoupit výrobky od klientů z denního stacionáře Nesa a Klubu v 9 - centra služeb pro podporu duševního zdraví, které rovněž spadají pod žďárskou Charitu.

 

"Doufám, že se na festivalu setkáme v co největším počtu a společně si užijeme odpoledne plné dobré hudby a zábavy. Těšíme se na vás," dodává závěrem pracovnice Veronika Melicharová, DiS.

 

 

 

 

Video pozvánky:

 

 

 


Autor: Nízkoprahové zařízení Wellmez

Publikoval: -kas-

Čtěte také

31. 8. 2022 - Kombinuj a jeď! To je slogan letošního Evropského týdne mobility

Kombinuj a jeď! To je slogan letošního Evropského týdne mobility
Od 16. do 22. září máte možnost se zapojit do akce s názvem Evropský týden mobility. Ta se zaměřuje hlavně na omezení znečištění ve městě a jeho okolí a celkově ekologii.

24. 11. 2022 - Voda na Žďársku zdraží o 19,2 procent

Voda na Žďársku zdraží o 19,2 procent
Předsednictvo Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko na základě podrobné analýzy vnějších vlivů a provozních nákladů schválilo 24.11.2022 navýšení ceny vodného a stočného na rok 2023 o 19,2 %, a to s účinností...

15. 1. 2023 - Ples města ve znamení změn k lepšímu

Ples města ve znamení změn k lepšímu
V sobotu 14. ledna se v Jupiter clubu konal ples města Velké Meziříčí.

14. 10. 2022 - Dny otevřených dveří ve školním roce 2022/2023 na Světlé

Dny otevřených dveří ve školním roce 2022/2023 na Světlé
Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí zve na Dny otevřených dveří.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MUZEUM Velké Meziříčí
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist