STYLSTAV hledá zaměstnance
Dnes je 27. března 2023, svátek má Dita, zítra Soňa.
  • Nehoda na dálnici D1 na 155,5 km směr Praha. Na místě se střetla dvě osobní auta. Dálnice je neprůjezdná, na místě všechny složky IZS a přistál také vrtulník. Dvě zraněné osoby.
  • Úklid odpadků na některých místech ve městě už začala.
  • HHK VM v rozhodujícím zápase o udržení porazilo doma HC WIKOV Hronov 5:2.
  • Na 25 otužilců si přišlo zaplavat do rybníku pod hotelem Amerika. Voda měla krásných 10°C, akce proběhla v rámci  týDne vody.
  • Silnice do Mostišť je zavřená, probíhá kácení lesa. Objížďka vede přes Martinice. Více foto a video na našem Facebooku.

Na Náměstí přibude zeleně i parkovacích míst

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 31. 8. 2022 - komentářů 0

Představení architektonické studie na Náměstí.
Představení architektonické studie na Náměstí.
foto: -kaš-
V úterý 30. srpna byla v kinosále Jupiter clubu představena architektonická studie na podobu nového Náměstí ve Velkém Meziříčí.


Studii přijeli představit její autoři a vítězové architektonické soutěže Ing. arch. Linda Obršálová, Ing. arch. Filip Musálek a Ing. arch. David Mikulášek. Jejich návrh se snaží náměstí dále rozvíjet nikoliv je přebudovávat. Oproti soutěžnímu návrhu došlo v této studii k sedmi změnám. Největší změnou je rozsah řešeného území, přibyly další boční ulice, průchody na Novosady a přístup k řece Balince. Základem studie je zachování skupiny lip ve středu náměstí a dosazení nových, tak aby došlo k jejich přirozené obměně. Podle tvaru náměstí byly vytvořeny pásy v dlažbě a zejména byl zdůrazněn prostor vedle kostela, kam autoři umístili strom a zvon, který je nyní ve špitálku. Historický odkaz na někdejší hřbitov u kostela má být připomenut v dlažbě kostkami s kříži. K opravě povrchu chtějí maximálně využít stávající dlažbu.

 

Oproti soutěžnímu návrhu se zvýšil počet parkovacích míst z původních 100 na 195. Návrh počítá s centem náměstí v režimu pěší zóny s průjezdem po spodní straně, horní strana náměstí až na výjimky zůstává volná. Na ostatních plochách by byl režim s max. rychlostí 30 km/h. Nejzásadnějšími změnami oproti stávajícímu stavu dopravy jsou možný výjezd z parkoviště v Radnické ulici na ulici Pod Hradbami (nikoliv do okružní křižovatky), přístup na ulici Kostelní z ulice Novosady. Průjezd za kostelem před školou má být možný pouze ve výjimečných případech a pomocí odstraňovacího sloupku.

 

V krajinářském řešení bude doplněno několik linií stromů, zejména za kostelem a kolem Kotvičky, na Vrchovecké a linie na ulici Komenského. Budou použity javory, višně a hrušně a tak aby krásně kvetly, ale co nejméně plodily a nezpůsobovaly nepořádek. Dešťová voda bude zachytávána do retenčních rýh a nádrže v místě pod kostelem. Součástí návrhu je etapizace prací, tak aby nebylo náměstí nepřístupné zároveň celé.

 

Jaké kroky budou následovat, naznačil starosta A. Kaminaras. Město obdrží hotovou architektonickou studii, ze které bude vycházet zadání pro projekt pro územní studii, následovat bude projekt pro stavební povolení a následně projekt pro provedení stavby. Nejdříve by mělo dle odhadu být vše hotovo za rok a půl. Realizaci starosta odhaduje rok 2024.

 

Záznam z prezentace v kinosále:


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

-mg-2825.jpg  -mg-2828.jpg  -mg-2830.jpg  -mg-2831.jpg  -mg-2832.jpg  -mg-2833.jpg  -mg-2834.jpg  -mg-2835.jpg  -mg-2836.jpg  img20220830171038.jpg  img20220830171052.jpg  img20220830171149.jpg  img20220830171228.jpg  img20220830171233.jpg  img20220830171418.jpg  

Čtěte také

9. 9. 2022 - U pošty začal fungovat Balíkovna BOX

Nonstop, rychle, bez čekání. Takové je motto nové služby, kterou poskytuje Česká pošta.

8. 12. 2022 - Novoroční ohňostroj bude možné pozorovat opět z náměstí

Po různých covidových peripetiích to vypadá, že se ohňostroj konečně zase odpálí v centru města i s doprovodným programem.

13. 1. 2023 - Tragická dopravní nehoda u Budišova

Informaci o srážce osobního vozidla s cyklistou mezi obcemi Budišov a Nárameč na Třebíčsku přijalo zdravotnické operační středisko krajské záchranky v pátek 13. ledna krátce po půl sedmé ráno.

26. 8. 2022 - Petr Fiala zavítal do Velkého Meziříčí

Předseda ODS Petr Fiala ve čtvrtek 25. srpna ze své cesty do jižních Čech navštívil také kraj Vysočina. Zavítal mimo jiné i do Velkého Meziříčí, kde se v odpoledních hodinách setkal s...


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
MUZEUM Velké Meziříčí
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist