Dnes je 4. října 2022, svátek má František, zítra Eliška.
  • Opravený rybník za Martinicemi Pod šípem.
  • V neděli se ve Velkém Meziříčí také otevřel ateliér v Galerii u Bašty.
  • V centru Velkého Meziříčí došlo k obnovení vodorovného dopravního značení.
  • V neděli dopoledne proběhla na hřišti u hasičky soutěž TFA o nejtvrdšího hasiče. Jednou z disciplín byl přesun 80 kg figuríny.
  • Na lípách před gymnáziem opět najdete výstavu fairtradových trendů. Tentokrát se zaměřením na pěstování kávovníku.

VOLEJBAL: Na startu. Český pohár mužů poprvé doma

SPORT - VOLEJBAL - 16. 9. 2022 - komentářů 0

Ilustrační foto z exhibice odchovanců a současného týmu v rámci otevření Areálu zdraví.
Ilustrační foto z exhibice odchovanců a současného týmu v rámci otevření Areálu zdraví.

Volejbalová sezóna 2022/23 již klepe na dveře. Hned v sobotu 17.9. se představí doma muži v úvodním kole Českého poháru. V 10 hodin přivítáme druholigový celek z Chocně a v 17 hodin prvoligové EGE České Budějovice.


Hraje se turnajově každý s každým a do druhého kola postoupí pouze vítěz. V něm narazí již na někoho z extraligy. Nám se podařilo přes první kolo postoupit pouze jednou, v roce 2019 jsme uspěli na palubovce Kojetína a potom doma jsme přivítali družstvo dnešních LVŮ Praha. Stejnou šanci máme i letos. Poprvé hrajeme úvodní turnaj doma a chceme domácího prostředí využít.

 

Oproti loňskému soutěžnímu období dostálo naše družstvo několika změn. Tou nejcitelnější jsou odchody nahrávače Tomáše Kopeckého na hostování do extraligového Ústí n.L. a přestup univerzála Martina Pavlovského do Zlína, hrajícího rovněž nejvyšší soutěž. Na druhé straně zaznamenáváme také příchody. V první řadě přichází z Polné Honza Barák. U nás již působil v žákovském a dorosteneckém věku, mistr republiky za Kladno. Další jeho „štací“ byl Zlín, Žďár n.S a naposledy Polná. Z Třebíče přišel Pavel Brüstl. S juniorským věkem se definitivně rozloučil Dominik Medek (nyní bohužel zraněný), Matyáš Pospíšil a Jirka Jirásek. Z řad juniorů U22 budou sbírat zkušenosti Martin Smetana, Honza Vanini a Tanys Bantianidis.1 liga začíná v pátek 30.9. přivítáme doma družstvo MFF Praha. Pátky bude hrát doma vždy v 19:30 a soboty nově v 11 hodin. Příprava proběhla podle osvědčeného modelu. Turnaje v Dřevěnici, Kojetíně, soustředění v Mikulově a od září tréninky v tělocvičně za kostelem. První ligu hrajeme od roku 2017 nepřetržitě 6 let, jednou jsme spadli do baráže, v ostatních letech jsme skončili vždy na 8. místě. Cílem je i v letošní sezóně uhrát co nejlepší výsledek a už se konečně od 8. místa odlepit výše.

 

Sestava: nahrávači Vít Šimek (32 let, kapitán družstva), Jan Barák (32), Filip Kuřec (24 ), smečaři: Roman Jaša (24), Martin Smetana (20), Štěpán Žaba (26), Pavel Brüstl (28), Dominik Medek (21), Jiří Jirásek (21), univerzálové Richard Stanislav (24), Patrik Juda (22), blokaři Jiří Huryta (28), Adam Benáček (24), Matyáš Pospíšil (21) a Jan Vanini (18), libera Marek Slavík (27), Tanys Bantianidis (19), trenérem je Petr Juda.

 

Dalším družstvem, které o víkendu zasáhne do mistrovských soutěží je mládežnické U18 (od této sezóny je mládežnická kategorie rozdělena do třech věkových kategorií po dvou letech : U18,U20,U22). Naši nejmladší hráči narozeni 2006 a mladší starují ve své premiéře v Ostrave, kde postupně utkají s Příbramí, Šlapanicemi a domácími Blue Volley. Trenérem je Ondřej Žaba. O mládeži podrobněji příště.

 

Velké Meziříčí, 16. 9. 2022


Autor: Petr Juda

Publikoval: -red-

Čtěte také

23. 2. 2022 - A je to za námi!

Volejbalová liga se stala pro náš tým v tomto ročníku minulostí. Letošní rozpis díky koronaviru byl tak trochu improvizovaný a výsledkem bylo, že některá družstva hrají až do 9. dubna a 6...

23. 9. 2022 - Český pohár ve volejbale - 1.kolo-postup

Začátek sezóny nám vyšel na jedničku. Muži odehráli první kolo Českého poháru , neztratili ani set a postoupili suverénně po 3 letech do dalšího kola.

2. 5. 2022 - Boj o 2. ligu a příprava na finále juniorské extraligy

Volejbaloví junioři uhráli prvenství v krajském přeboru mužů a získali tím právo účastnit se kvalifikace o postup do 2.ligy mužů. Té se i v rámci přípravy na finále extraligy juniorů pochopitelně zúčastnili...

7. 3. 2022 - Chrabrý výkon volejbalových kadetů

Kadeti odjeli na svůj předposlední turnaj opět v improvizované sestavě.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Dámské KADEŘNICTVÍ - Daniela Pokorná - Měřín
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

AUTOCOLOR: OPERATIVNÍ LEASING
TOPlist