Dnes je 4. října 2022, svátek má František, zítra Eliška.
  • Opravený rybník za Martinicemi Pod šípem.
  • V neděli se ve Velkém Meziříčí také otevřel ateliér v Galerii u Bašty.
  • V centru Velkého Meziříčí došlo k obnovení vodorovného dopravního značení.
  • V neděli dopoledne proběhla na hřišti u hasičky soutěž TFA o nejtvrdšího hasiče. Jednou z disciplín byl přesun 80 kg figuríny.
  • Na lípách před gymnáziem opět najdete výstavu fairtradových trendů. Tentokrát se zaměřením na pěstování kávovníku.

Klára Havlišová a Adam Červinka jsou mistry republiky, Oliver Harvey je stříbrný

SPORT - ATLETIKA - 21. 9. 2022 - komentářů 0

Úspěšní velkomeziříčští atleti. Zleva: Adam Červinka, Klára Havlišová a Oliver Harvey.

O víkendu 17. a 18. září se v Jablonci konalo Mistrovství České republiky žactva. I přes nepříznivé podmínky padla dvě národní historická maxima zásluhou Michala Rady na dvoustovce překážek a sprinterů USK Praha ve štafetě na 4x60 metrů.

O vynikající výkony a výsledky se postarali i velkomeziříčští atleti. Na šampionát se nominovali v individuálních disciplínách Adam Červinka (1 500 m), Oliver Harvey (1 500 m překážek), Klára Havlišová (oštěp), Jakub Doležal  (300 m) a štafeta chlapců na 4 x 300 m.

Klára Havlišová odjížděla na šampionát jako jedna z favoritek - měla zapsaný 6. nejlepší výkon. V závodě ale naprosto dominovala a zvítězila v nejlepším osobním výkonu 41,18 m. Vyhrála by i svým druhým nejdelším pokusem 39,62 m.

Stejně suverénně si počínal i Adam Červinka v běhu na 1 500 m. Taktikou start - cíl potvrdil svoji výkonnost a časem 4:14,62 m jasně zvítězil. Druhý v pořadí Jan Žák TRIALTLET Karlovy Vary zaběhl 4:25,76, třetí místo vybojoval Štěpán Outrata AC Pardubice v čase 4:26,81. Klára i Adam v Jablonci získali svůj první mistrovský titul.

Svoji první atletickou medaili na atletickém republikovém mistrovství vybojoval i Oliver Harvey ve steeplu (1 500 m překážek). V průběžných tabulkách mu patřil 2. nejrychlejší čas. A tuto pozici potvrdil i v tomto závodě, časem 4:37,95 si vytvořil vynikající osobní rekord, oddílový rekord a po zásluze si odváží stříbrnou medaili.

Nováčkem na mistrovství republiky a příjemným překvapením byl výkon Jakuba Doležala v běhu na 300 m. Nominoval se 13. nejlepším časem, v rozběhu však zaběhl kvalitní osobní rekord 37,71 s a po zásluze se probojoval do finále. Tady obsadil 8. místo časem 38,62 s.

Dalším nováčkem byl Patrik Absolon, který výborně rozeběhl štafetu na 4 x 300 m. Ve složení Patrik Absolon, Oliver Harvey, Adam Červinka a Jakub Doležal vybojovali 7. místo z celkového počtu 25 startujících týmů.

Se ziskem 2 zlatých a jedné stříbrné medaile je atletický oddíl TJ Sokol Velké Meziříčí v medailové bilanci na 5. místě z celkového počtu 141 zúčastněných atletických oddílů.

Všichni medailisté - Klára Havlišová, Adam Červinka a Oliver Harvey - jsou nominováni na Mezistátní utkání U16 ČR - Chorvatsko - Maďarsko - Slovensko - Slovinsko, které se uskuteční 24. 9. 2022 ve Znojmě.

výsledky ČESKÝ ATLETICKÝ SVAZ :: Vysledky (atletika.cz)

Autor: VELME

Fotogalerie

8. 9. 2022 - V Hodoníně byla zakončena základní část 2. atletické ligy

V neděli 21.8.2022 proběhlo v Hodoníně závěrečné kolo základní části 2. atletické ligy.

29. 4. 2022 - První mistrovství kraje v dlouhých bězích

V sobotu 23. dubna pořádal oddíl TJ Slavoj BANES Pacov historicky první Mistrovství Kraje Vysočina v dlouhých bězích.

21. 5. 2022 - Mistrovství kraje Vysočina v atletice dospělých a dorostu

V neděli 8.5 2022 proběhlo v Třebíči Mistrovství Kraje Vysočina v atletice. Závodů se účastnilo 80 atletů z 13ti oddílů.

4. 5. 2022 - Adam Červinka vicemistrem ČR

V zámeckém parku ve Slavkově u Brna se uskutečnilo Mistrovství ČR v přespolním běhu.