SLEVOVÁ SKIMÁNIE - SKI SPORT DRÁPELA
Dnes je 29. listopadu 2022, svátek má Zina, zítra Ondřej.
  • Přemístěný přechod pro chodce na Hornoměstské.
  • V parčíku za městskou bránou dochází ke kácení stromů.
  • Adventní světýlka rozzářily náměstí ve Velkém Meziříčí. Video blikajícího stromečku na našem Instagramu.
  • Adventní víkendy v Muzeu Kodet na náměstí začaly premiérou videoklipu Obrázky zpěvačky Michaely Šedivé. Příští sobotu se v 17 hodin můžete těšit na koledy v jejím podání. Vstupné je dobrovolné.
  • Také po setmění se lidé scházeli u stánků na náměstí a využívali také otevřené kluziště. Více foto na našem Facebooku.

Ateliéry místních umělců můžete navštívit v sýpce i na hasičce

ZPRÁVY - VELMEZOVKY - 2. 10. 2022 - komentářů 0

Modistická dílna Alice Trojanové na zámecké sýpce.
Modistická dílna Alice Trojanové na zámecké sýpce.
foto: -kaš-
Ještě během neděle 2. října můžete podpořit místní umělce navštěvou jejich ateliérů.


V rámci Dnů otevřených ateliérů můžete navštívit hasičku na ulici Nad Gymnáziem:

 

LIBUŠE KOTOUČKOVÁ maluje obrázky na plátno, na karton, barvami, pastelkami. Maluje na porcelán, na kámen, na sklo apod. MARIE ŠABACKÁ představuje vyšívané obrazy, ubrusy. Výrobky zkrášlí domov, doplní vhodně interiér. LIBUŠE EKSLEROVÁ šije zavinovačky pro miminka i pro panenky, hnízda do postýlek pro miminka, mantinely na postýkly, kapsáře, dětské povlečení, hrací deky. LUBOMÍR PROCHÁZKA malíř, vystavuje zejména akvarely. PETRA FOJTÍKOVÁ plete košíky z pedigu a jiné drobnosti, vyrábí drátkované stromky, zápichy, keramiku. HANA HLADÍKOVÁ nabízí ruční tvorbu šitých bytových a oděvních doplňků, jako jsou tašky, zástěry, chňapky, nahřívací polštářky, kabelky. Dále nabízí i ručně malované hedvábné šátky.

 

Otevřeno:

So: 1. 10.; 9-17:00
Ne: 2. 10.; 9-17:00
 

Dále navštivte zámeckou sýpku nad Jordánkem, kde vystavují:

 

Kateřina Stejskalová:

 

Neumím se pozastavit u jedné tvorby, a tak stále hledám svoji cestu a snažím se propojit ty cesty, které jsou pro mne nejbližší. Káva v oblíbeném hrnečku a deník, kam si vše zaznamenám. A tak bych chtěla, aby se cítili i ostatní. Proto jsem si vybrala především tyto dvě cesty. Patří mezi ně keramika, kde jsem díky licí hmotě, objevila kouzlo užitkového nádobí, a tak vytvářím své formy a následně kelímky, misky, mističky a talíře, do kterých vrývám či maluji kousek sebe a díky tomu je každý kousek originální. Druhá cesta je knihvazačství, kde obdivuji médium papíru a snažím se ho posouvat dále do sešitků, leporela, deníčků a deníků. Vazby jsou různé, od japonských po klasické. Díky papíru mohu také vnést do tvorby grafiku, která často deníky doprovází nebo tvoří samostatné tisky a soutisky.

 

Alice Trojanová:

 

Dědictví po babičce nebylo jen vybavení dílny, materiál a dřevěné formy na klobouky, ale také touha a potřeba něco tvořit, vymýšlet a dávat materiálu život. Design a ruční výroba klobouků a fascinátorů klasickým modistickým způsobem na dřevěných formách.

 

Andrea Hladíková:

 

Jmenuji se Andrea Hladíková a pod značkou Maite vyrábím šperky z ovocných pecek.  Mám jednu vrtačku, několik pecek a lásku, se kterou tvořím. Šperky zvnikají z pecek z avokáda, manga, datlí a kokosové skořápky. Přestože jsem se omezila pouze na “zbytkový” materiál, nacházím nespočetné množství a kombinace barev, které příroda nabízí. Jádro ovoce je pro mě nositelem vnitřní krásy a právě skrze toto medium můžeme vyzdvihnout svůj vnitřek i zevnějšek.

 

Jan Dvořák: 

 

Jan Dvořák, který pracuje především s dřevem. Výroba misek, prstenů, šperků, svícnů, dekorací, servírovacích tácu, poliček, věcí na svatbu, vypalování nápisů a cedulí atd. a nábytku v přírodním stylu.

 

Marie Kudláčková:

 

KRESBA, OBJEKT, KONCEPTUÁLNÍ TVORBA  Ukázka autorské tvorby. Marie Kudláčková je intermediální autorka, která se v poslední době zabývá především médiem kresby - zkoumá její tendence, proměny, prostory a vlastnosti.

 

Michaela Horná:

 

Vystudovala jsem obor Design oděvu na Střední uměleckoprůmyslové škole Jihlava-Helenín, během níž jsem absolvovala praxe v ateliéru Beaty Rajské.  Nyní se kromě studia antropologie módy a životního stylu na Univerzitě Karlově zabývám volnou tvorbou a zakázkovým šitím. Zaměřuji se na dámskou módu, převážně svatební a společenské šaty. Během konzultací se zákaznicemi se společně snažíme vytvořit nejen originální model na míru, ale také příběh, který budou šaty vyprávět.

 

Olga Staňková:

 

V její tvorbě je hlavním prvkem prožitý dotek s přírodou a následný zbytek vizuální podoby v paměti. Pracuje s tichem, s prostorem v prostoru, ale také s převodem přírodních materiálů a principů do skla a jejich následnou interpretací v obrazech.

 

Milan Tůma:

 

Jsem nožíř pocházející z Velkého Meziříčí. Zabývám se výrobou převážně kuchyňských nožů. V první řadě mi jde o maximální funkčnost a preciznost každého nože ale je pro mne velice důležité aby byly nože i potěšením pro oko. Používám různé tradiční i moderní postupy, stejně tak materiály.

 

Radek Koudela:

 

Radek K. fotograf a cestovatel se  srdcem pro pokojové rostliny. Vystupuje pod Radek Koudela Photography a Cup of plants.

 

Petra Janoušková:

 

Od roku 2017 se věnuji technickému smaltu v uměleckém zpracování. Smaltované obrazy se taví při 850¸C a větší formáty dělám v průmyslových pecích v Beskydech. Mám také velkou slabost pro tisky, zvláště linoryty, suché jehly a experimentální tisk. Pořádám workshopy pro dospělé.

 

Adéla Horká:

 

Knihahahařka je holka kterou v mládí okouzlilo knihařské řemeslo a tak ho vystudovala. Vyhrála pár školních soutěží a zasloužila se o Čestné uznání Společenstva českých knihařů. Miluje přírodu, ráda se směje a to vše se promítá v její tvorbě.  Kromě knihařské tvorby také vede kavárnu Termoska, kde si můžete dát kvalitní kávu a dortíky!

 

Matěj Měrtl:

 

Fotící bedýnka, to je zábavný fotokoutek, který přinese spoustu zábavy na vaši akci. A tím to rozhodně nekončí! Právě Maty Vám tuto bedýnku poskytne!

 

Ahoj, jsem Maty a se svým čtyřnohým parťákem Jackem Russellem Bastym jsme si říkali, že začneme vyrábět výrobky pro hafany, aby byly stylové. Nebavilo nás, jaké obojky jsme našli ve zverimexech. A proto jsme si řekli, že vyrobíme vlastní s mnohem hezčím designem. Společně s dalšími šikovnými lidmi vzniká nová mladá česká značka ručně vyrábějící designové nejen obojky a vodítka pro psy. Vše pro vás chystáme s láskou a chlupama všude okolo nás z našeho Jacka Russella Bastyho - čtyřnohého parťáka, který všechny produkty velmi rád testuje.

 

Michal Fejfar:

 

Když Michal Fejfar kreslil tužkou své první návrhy, málokdo tušil, že ho radost z tvoření a láska k dřevu dovedou až k vlastní značce dřevěných módních doplňků Michal Fejfar - Wood Design. Značka se stále rozvijí a aktuálně má Michal ve svém portfoliu výrobu dřevěných hodinek, manžetových knoflíčků, náušnic, motýlků, broží, prstýnků nebo kabelek. Základem jeho práce je čistý design a originalita zpracování. Dřevěné doplňky jsou díky tomu stylovou ozdobou jak na běžný den, tak na speciální událost.

 

Marek Musil:

 

Je mi 15 let a dělám práci co mě baví. Především soustružím do dřeva. Vyrábím hlavně misky ale dělám ještě spoustu věcí. Snažím se se rozvinout a posouvat se dal a dál, takže když mám nějaký bláznivý nápad tak se ho nebojím zkusit udělat.

 

CEDULÁŘ

 

CEdulář - kdo to je? On sám to možná ani neví. Ironart? Kovové sochy? Rámy pro obrazy? Věci denní potřeby v netradičním hávu? Prostě jakýkoli kovový atrefakt mu asi není cizí. Sleduj jeho tvorbu, nebo buď součástí!

 

Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

-mg-6079.jpg  -mg-6080.jpg  -mg-6082.jpg  -mg-6084.jpg  -mg-6086.jpg  -mg-6089.jpg  -mg-6091.jpg  -mg-6092.jpg  -mg-6094.jpg  -mg-6095.jpg  -mg-6097.jpg  -mg-6102.jpg  -mg-6103.jpg  -mg-6104.jpg  -mg-6105.jpg  -mg-6106.jpg  -mg-6107.jpg  -mg-6108.jpg  -mg-6110.jpg  -mg-6111.jpg  -mg-6112.jpg  -mg-6113.jpg  -mg-6114.jpg  -mg-6115.jpg  -mg-6116.jpg  -mg-6118.jpg  -mg-6120.jpg  -mg-6121.jpg  -mg-6122.jpg  -mg-6123.jpg  -mg-6124.jpg  -mg-6125.jpg  

Čtěte také

9. 5. 2022 - V sobotu se konala mše svatá za hasiče

U příležitosti svátku sv. Floriána patrona hasičů se konala v sobotu 7. května mše svatá.

2. 11. 2022 - Zimní pneumatiky se vyplatí používat po celou zimu

Zákon o provozu na pozemních komunikacích upravuje použití zimních pneumatik.

1. 4. 2022 - Příští víkend bude omezen provoz na okružní křižovatce na Třebíčské

Informace o plánovaném omezení provozu na silnici II/360 a II/602 ve Velkém Meziříčí.

3. 8. 2022 - Jak bude vypadat nové náměstí? Přijďte se podívat

Město Velké Meziříčí vás srdečně zve k účasti na představení studie rekonstrukce náměstí, které se uskuteční v úterý 30. srpna od 17 hodin v koncertním sále Jupiter clubu.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Dámské KADEŘNICTVÍ - Daniela Pokorná - Měřín
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

MATRIGO: Hledáme technika datových sítí
TOPlist