Panorama Fitness: Vylaď u nás formu na léto
Dnes je 1. dubna 2023, svátek má Hugo, zítra Erika.
  • Motorkáři v sobotu v poledne zahájili sezónu společným setkáním na parkovišti pod rozhlednou. Více foto v galerii na našem Facebooku.
  • Vstupní turniket rozhledny byl rozšířen o další zábrany proti vniknutí.
  • Dlouhodobá uzavírka Záseka-Zahradiště dnes začala. Na mostě na Vrchovecké měla být kvůli vedení objížďky zúžená vozovka. Zatím je zde jen značka přednosti v jízdě.
  • Silnice do Mostišť je opět zavřená, probíhá kácení lesa. Objížďka vede přes Martinice. Více foto a video na našem Facebooku.
  • Na komín v Tasově již přiletěl čáp. Jak se mu daří můžete sledovat v pravém sloupci na titulní stránce portálu www.NovinyVM.cz

Kruh přátel hudby otevřel virtuóz Ivan Ženatý v doprovodu s pianistou Igorem Ardaševem

KULTURA - JAKÉ TO BYLO - 13. 10. 2022 - komentářů 0

Ze zahajovacího koncertu KPH.
Ze zahajovacího koncertu KPH.
foto: -kaš-
Nová sezóna koncertního cyklu Kruh přátel hudby byla ve středu 12. října zahájena koncertem houslového virtuóza v doprovodu klavírem.


Novou sezónu KPH 2022-2023 uvedl ředitel Jupiter clubu Milan Dufek spolu s pořadatelem Jiřím Jahodou z agentury GlobArt. Jako vždy na úvod vystoupila mladá meziříčská hudební naděje. Tentokrát ze třídy Kateřiny Přívratské ZUŠ Velké Meziříčí zahrála Sofie Hrdličková Menuet G dur J. S. Bacha.

Zaplněný koncertní sál si dále vychutnal koncert houslového virtuosa Ivana Ženatého s doprovodem pianisty Igora Ardaševa. Na programu byly Sonáta A dur pro housle a klavír W.A. Mozarta, dále Sonáta G dur pro housle a klavír č.3 L. van Beethovena, po přestávce pak Balada d moll pro housle a klavír Antonína Dvořáka a Sonáta F dur pro housle a klavír Felixe Mandelssohna.

 

Houslový virtuos Ivan Ženatý opakovaně hostuje se slavnými mezinárodními tělesy jako je BBC Symphony Orchestra London, Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Berliner Symphoniker, Orchesta Nacional de Madrid, ale i předními českými orchestry jako je Česká filharmonie, FOK či Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Velkou pozornost vzbuzují jeho sólové a komorní projekty, bohatá nahrávací činnost a mimořádný repertoár zahrnující přes padesát houslových koncertů.

 

 

Profesionální kariéru zahájil Ivan Ženatý účastí ve finále Čajkovského soutěže v Moskvě, po které následoval debut s Českou filharmonií pod vedením Libora Peška, vítězství v soutěži Pražského jara a laureátský titul Mezinárodní tribuny mladých umělců UNESCO. V roce 1990 debutoval Ivan Ženatý v Londýně, 1991 v Berlínské Filharmonii a Concertgebouw v Amsterdamu, 1994 v Tokiu, 1996 v New Yorku a Buenos Aires.Mimo osobností jako Nathan Milstein, Ruggiero Ricci, Andre Gertler či prof. Bezrodnyj na Čajkovského konzervatoři v Moskvě měly pro Ivana Ženatého největší význam soukromé lekce u Josefa Suka. Kromě mistrovských kurzů v USA, Kanadě a Německu vyučoval Ivan Ženatý na Hudebním Institutu v Clevelandu, Královské hudební akademii v Kodani a od roku 2019 přijal profesuru na Vysoké hudební škole v Drážd'anech. Je zároveň profesorem Meadowmount School of Music v New Yorku.

 

Igor Ardašev reprezentuje už dlouho české pianistické umění na mezinárodním fóru. Jeho talent byl formován zprvu otcem, později na konzervatoři i na JAMU Inessou Janíčkovou, v mistrovských kurzech Paulem Badurou-Skodou v Rakousku a Rudolfem Serkinem v USA. Kromě úspěchů v dětských soutěžích se Ardašev v osmdesátých a devadesátých letech minulého století stal laureátem Čajkovského soutěže v Moskvě, soutěže Pražského jara, soutěže královny Alžběty v Bruselu (zde získal též cenu belgického rozhlasu a televize) a soutěže Marguerite Long-Jacques Thibaud v Paříži.Roku 1990 obdržel 1. cenu v soutěži Marie Callasové v Aténách. Interpretační úroveň dovoluje virtuózně disponovanému a filozoficky orientovanému pianistovi pořádat samostatné recitály, hrát čtyřručně i na dva klavíry a spolupracovat s komorními soubory a vynikajícími světovými orchestry a dirigenty (Česká filharmonie, Pražská komorní filharmonie, Královská liverpoolská filharmonie, BBC Londýn). Je pravidelně zván na renomované evropské hudební festivaly a jeho umění zastupuje bohatá diskografie.

 

Dalším koncertem KPH bude

Středa 9. 11. 2022 v 19 h, Jupiter club

Podzimní koncert

CHECK ACCORDION TRIO

 

Více o sezóně zde:

https://globart.cz/cs/projekty/aktualni-projekty/kph-velke-mezirici/kph-2022-2023/

 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

-mg-6684.jpg  -mg-6705.jpg  -mg-6707.jpg  -mg-6608.jpg  -mg-6611.jpg  -mg-6615.jpg  -mg-6617.jpg  -mg-6618.jpg  -mg-6630.jpg  -mg-6632.jpg  -mg-6633.jpg  -mg-6635.jpg  -mg-6639.jpg  -mg-6711.jpg  -mg-6718.jpg  -mg-6726.jpg  

Čtěte také

12. 12. 2022 - Na Farmě Tasov vystoupila kapela Pozdní sběr

Na Farmě Tasov vystoupila kapela Pozdní sběr
V sobotu 10. prosince se na Farmě Tasov konal koncert spojený se křtem nového CD kapely Pozdní sběr.

5. 12. 2022 - Adventní koncert kontrabasového orchestru v kostele

Adventní koncert kontrabasového orchestru v kostele
O druhé adventní neděli 4. prosince jste měli možnost navštívit ojedinělý koncert Brněnského kontrabasového orchestru.

8. 11. 2022 - Výstava přibližuje kouzlo myslivosti

Výstava přibližuje kouzlo myslivosti
Tematiku podzimních honů, přírody a zvířecích obyvatel lesa navozuje poslední letošní muzejní výstava nesoucí název Kouzlo myslivostí. Byla zahájena příznačně na svatého Huberta za přítomností více jak stovky hostů. O hudební doprovod...

20. 11. 2022 - Slovenská kapela Kollárovci rozparádila publikum ve Velké Meziříčí

Slovenská kapela Kollárovci rozparádila publikum ve Velké Meziříčí
V pátek 18. listopadu koncertovala v Jupiter clubu slovenská kapela Kollárovci.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Ondřej Dvořák - Vás kameraman
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist