CAFÉ GUSTO - BRZY OTEVÍRÁME!
Dnes je 21. dubna 2024, svátek má Alexandra, zítra Evžénie.
  • O mimořádné odměny pana starosty a místostarosty ve Velkém Meziříčí se zajímala také celostátní televize NOVA. Reportáž byla odvysílaná v pořadu Televizní noviny 21. 4. 2024 cca v čase 20:07.
  • Letní zahrádky restaurací se vrací. První roste před Jupiter clubem.
  • Část cesty Balinským údolím je nově vysypána štěrkovou drtí.
  • Dobrovolní hasiči v sobotu staví na Fajťáku hranici na pálení čarodějnic.
  • Stavba chodníku k dálnici pokračuje.
  • Vůbec první výstava v sýpce za Dózou. Ve dvou patrech vystavují své díla žáci výtvarného oboru ZUŠ.

Důležité vítězství si z Prahy dovezly ženy

- - 19. 10. 2022 - komentářů  0
Foto týmu.
Foto týmu.

V neděli 16.10. odcestovalo naše družstvo žen odehrát zápas proti Praha Kobylisy - aktuálně poslednímu celku v lize. Nic jiného, než vítězství se tedy od našich hráček neočekávalo.

1.liga žen

TJ Sokol Kobylisy II. - TJ Sokol Velké Meziříčí 19:25 (9:12)

Od začátku zápasu jsme měly navrch, když už ve 3. minutě jsme vedly 3-0. Domácím trvalo celých 15 minut, než daly 3 góly, protože naše dobře fungující obrana jim nedávala moc šancí. Zato v útoku jsme dělaly hodně technických chyb, a to se domácí snažily okamžitě trestat. Proto se taky posledních 10 minut prvního poločasu hrála vyrovnaná hra (7-5, 21. minuta). Naštěstí to ale byl náš tým, který si nenechal utéct konec poločasu. A tak se šlo do šaten za stavu 12-9 pro nás.

Druhý poločas se dost podobal tomu prvnímu. Díky dobře fungující obraně jsme nedovolily soupeři skórovat z bezprostřední blízkosti. Zato my jsme ale využily chyb domácích a dávaly jsme jednoduché a rychlé góly, a tím jsme navyšovaly skóre. Celkově se ale v druhém poločase zlepšil útok, když jsme hrály trpělivěji a čekaly na lepší brankové příležitosti, které se dařilo proměňovat zejména ze spojek. Tak to jsme si celkem pohodlně došly pro vítězství 25-19.

Slova trenéra:

Byl jsem zvědav na to, jak se holky, po posledních 2 ne úplně povedených zápasech, s tímto utkáním poperou. A musím říct, že mě nezklamaly. Po celý zápas jsme určovali tempo hry a díky tomu jsme po celý zápas byli ve vedení. Obrana fungovala celkem dobře - dostat méně jak 20 gólů je vždycky pozitivní. Ale podle mého názoru v útoku ztrácíme stále až moc míčů. Hlavně neproměňujeme spoustu vyložených šancí - na to se v tréninku budeme muset zaměřit, protože to je to, co nás tento zápas brzdilo od toho abychom mohli rychleji navyšovat skóre. Příští týden hrajeme v Olomouci s celkem, jenž je momentálně na 11. místě, takže neočekávám nic jiného než vítězství.

Hrály: Šabacká Jarmila, Šiplová Petra - Borkovcová Tereza (1), Doležalová Romana (2), Kuřátková Klára (1), Pacalová Lenka (5), Cahová Kristýna (4), Závišková Kateřina (7/4), Koudelová Natálie (1), Vodná Anna (3), Pospíšilová Markéta (1), Puffer Natalie. Trenér Quentin Lafon

Autor: Kateřina Závišková

19. 12. 2023 - Pozvánkana tradiční Vánoční házenkářský turnaj

Pozvánkana tradiční Vánoční házenkářský turnaj
Ligové soutěže jsou pro naše družstva dospělých a dorostu pro tento rok za námi. A je třeba si užít také trochu kultury!

9. 4. 2024 - Boj proti Zlínu nakonec v náš neprospěch

Boj proti Zlínu nakonec v náš neprospěch
Po velikonoční pauze se opět rozběhla ligová utkání. V tradičním podvečerním čase přivítali naši dorostenci tým HC Zlín, který je aktuálně na předposledním místě, ale jejich hra umístění rozhodně neodpovídá. I když...

18. 9. 2023 - Mladší žákyně odstartovaly podzimní sezónu

Mladší žákyně odstartovaly podzimní sezónu
Mladší žákyně odstartovaly podzimní sezónu V sobotu 16. září se naše družstvo mladších žákyň představilo na prvním kole Ligy Vysočiny v Ledči nad Sázavou. Nově vzniklé družstvo děvčat se prezentovalo...

8. 4. 2024 - HÁZENÁ: Rezerva extraligových Maloměřic pro naše muže nebyla překážkou

HÁZENÁ: Rezerva extraligových Maloměřic pro naše muže nebyla překážkou
V 18. kole jsme doma přivítali 9. celek tabulky z brněnských Maloměřic.