• Milá Evičko, milý Luďku... tak začínal každý dialog ve stejnojmenné divadelní hře mapující životní příběh manželů Vojířových z Velkého Meziříčí, který napsala jejich vnučka Beáta Parkanová (uprostřed) a bravurně jej ztvárnili herci činoherního klubu.
  • Vlastivědná a genealogická společnost společně s Policií ČR a Besipem uspořádala pro všechny zájemce v kině bezplatnou akci k prevenci kyberkriminality a bezpečnosti silničního provozu.
  • Včerejší nepořádek kolem kontejnerů na papír na Třebíčské vystřídal dnešní nepořádek kolem kontejnerů plast, odložené jsou zde části auta.
  • U odbočky z Třebíčské k policejní stanici přibylo nové dopravní zrcadlo.
  • Nekonečný problém. Přeplněné kontejnery na tříděný odpad na Třebíčské u starého nádraží.
  • O mimořádné odměny pana starosty a místostarosty ve Velkém Meziříčí se zajímala také celostátní televize NOVA. Reportáž byla odvysílaná v pořadu Televizní noviny 21. 4. 2024 cca v čase 20:07.

Volejbal 1.liga mužů: Konečně vítězství !!

- - 11. 11. 2022 - komentářů  0
Společné foto týmu volejbalistů.

S obavami jsme nastupovali do dalších zápasů 1.ligy volejbalu o uplynulém víkendu.

Dvě porážky se soupeři z tabulky pod námi nám klidu rozhodně nepřidaly. V pátek 28.10. nás čekal záložní tým budějovického Jihostroje samozřejmě posíleného o několik hráčů z A týmu. Budějovice ještě neměli na svém kontě žádné vítězství a určitě nejeli k nám, že konečně svou nulovou bilanci neprotrhnou. My nastoupili se sestavou Šimek na nahrávce, Jaša se Smetanou na smeči, Stanislav jako diagonální, blokaři Huryta a Pospíšil a libero Slavík. Během zápasu střídal ještě Štěpán Žaba. První set byl velký boj, Budějovice si udržovali stále dvou až tříbodový náskok. Nás to však nějak nerozhodilo, v koncovce jsme dotáhli a „mazácky“ ji uhráli 25:23. Druhý set byla naše exhibice. Na co jsme sáhli, to nám vyšlo 25:15. Další set trápení, jak to bývá téměř vždy, když se jasně vyhraje ten předcházející 19:25. Zpět do rytmu jsme se dostali ve čtvrtém, posledním setu a zopakovali exhibici ze setu druhého. 25:15 a po čtyřech porážkách v řadě opět výhra! V sobotu k nám přijela rezerva pražských Lvů, kteří den předtím prorazil rezervu Brna. My nabuzeni z pátečního vítězství se na soupeře vrhli a výsledkem bylo jasné vítězství 25:12. A jak už to bývá skoro tradice, v dalším setu trápení. Soupeři šlo výborně podání, zlepšil pole a hlavně přestal kazit na útoku. Celý set byl vyrovnaný, my stále jen dotahovali až na koncovku. Tam jsme to obrátili a vítězství bylo naše. Poslední set jsme si již vítězství nedali vzít a tři další body byly doma.

Dvěma vítězstvími jsme si vyrovnali celkovou bilanci 4 vítězství a 4 porážky, škoda ovšem dvou porážek v předcházejícím dvoukole s rezervou Liberce a ČZU Praha. Nyní nás čeká série zápasů venku, přerušovanou extraligovými koly mládeže U20 a U22. Doma se představíme až v pátek 25.11., kdy přivítáme rezervu Brna.

Autor: Petr Juda

8. 10. 2023 - V první lize první prohra, Junioři U20: porážky s “vyceněnými zuby“

V první lize první prohra, Junioři U20: porážky s “vyceněnými zuby“
Dalším soupeřem, který nám los přisoudil byla Slavie Hradec Králové.