Hotelová škola Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí
Dnes je 2. února 2023, svátek má Nela, zítra Blažej.
  • Do poslední vteřiny napínavé utkání. Hokejisté HHK doma vydřeli výhru nad Vyškovem 4:3. Marcel Juráň vstřelil čtvrtý  rozhodující gól v závěrečné třetině.
  • Odpoledne otevřených dveří nechalo nahlédnout do všech zákoutí gymnázia. Třeba i na chemické pokusy studentů.
  • Ceny nafty a benzínu jsou na všech čerpacích stanicích totožné.
  • Na silnicích s maximální opatrností.
  • Zvrat v posledním okamžiku. Sobotní zápas hokejistů HHK s Kopřivnicí se během pár okamžiků změnil od vedení na prohru gólem 8 sekund před koncem třetí třetiny.

Tří branková prohra proti minulému vítězi první ligy

SPORT - HÁZENÁ - 15. 11. 2022 - komentářů 0

V 7. kole jsme na naší palubovce přivítali družstvo z Kunovic (vítěze první ligy v sezóně 21/22).

1.liga žen

TJ Sokol Velké Meziříčí - SHK Kunovice 20:23 (8:9)

Pouhých 8 minut stačilo Kunovicím, aby vedly o 5 branek (2-7). I když jsme si hledaly dobré střelecké pozice, nebyly jsme schopny je proměnit a tím vznikl velký brankový rozdíl. Ale od 8. minuty se zlepšila naše obrana a za ní chytala skvěle Petra Šiplová a tak Kunovice dostaly příležitost v posledních 22. minutách skórovat pouze dvakrát. To nám dalo šanci vrátit se zpět do hry, což se nám podařilo a do šaten se šlo za stavu 8:9.

Začátkem druhého poločasu jsme skóre hned srovnaly, ale soupeřky ihned odpovídaly, a tak se o skóre bojovalo. Avšak od 35. minuty jsme se nebyly schopny přiblížit na menší rozdíl jak 2 branky, a naopak nám soupeřky odskočily až o 6 branek (23. minuta, 15-21). My se ale nikdy nevzdáváme a díky skvělé obraně jsme to nechtěly nechat takhle dopadnout a bojovaly jsme až do konce. V posledních 3 minutách jsme se soupeřky pokusily zaskočit vytaženou obranou, ale v útoku jsme poté nebyly schopny proměnit šance, které jsme si vytvořily, a tak je tedy výsledné skóre 20-23.

Slova trenéra:

Myslím, že na dnešním zápase můžu najít spoustu pozitiv. Sice naše procento úspěšnosti střelby bylo tak strašně nízké, že nás to dnes stálo vítězství, ale na druhou stranu jsme zase viděli, že naše obrana funguje velmi dobře a že jsme schopni si najít skvělé střelecké pozice po celou dobu hry. Střelba bude rozhodně něco na čem tento týden na trénincích budeme pracovat. Ale jestliže si udržíme intenzitu obrany a snahu se více prosazovat, jsem si jist, že do vánoční přestávky ještě nějaké body uděláme. Příští týden jedeme k velmi houževnatému soupeři, který nedá nikdy nic zadarmo - Bohunic. Po tom, co jsem dnes viděl jsem celkem v klidu, ale musíme se plně soustředit a hrát si naši hru, abychom nebyli poté nemile překvapeni.

Hrály: Petra Šiplová - Pacalová Lenka (5), Vodná Anna (4), Pospíšilová Markéta (3/1), Kuřátková Klára (2), Cahová Kristýna (2), Holíková Lenka (2), Doležalová Romana (1), Koudelová Natálie (1), Bibrová Tina, Borkovcová Tereza, Puffer Natalie, Rosická Bára. Trenéři: Lafon Quentin, Závišková Kateřina

Autor: Kateřina Závišková

13. 12. 2022 - Mladší dorostenci ovládli turnaj v Juliánově

Jelikož sezóna našeho družstva starších dorostenců již skončila před dvěma týdny hledali jsme posezónní turnaj pro hráče spadající do věkové kategorie mladšího dorostu.

6. 10. 2022 - Mladší žákyně mají za sebou první kolo podzimu

V neděli 2. října se v naší sportovní hale uskutečnilo první kolo podzimní části Ligy Vysočiny mladších žákyň. Naše děvčata odehrála čtyři utkání a opět posbírala další herní zkušenosti.

27. 6. 2022 - Házenkáři velkým dnem oslavili 100 leté výročí

V sobotu 25. června se konal Velký den s házenou u příležitosti významného výročí od založení.

5. 10. 2022 - Dorostenci se rozešli smírně s Telnicí

V dramatickém utkání s Telnicí, kdy se skóre přelévalo jak na houpačce, brali dorostenci bod za remízu.