Vodafone do konce letošního srpna pokryje signálem rychlého mobilního internetu 60% populace České republiky.
„Už teď jsme dvojkou na trhu v pokrytí rychlým mobilním internetem a neustále zrychlujeme. Nyní se soustředíme na pokrývání okresních a menších měst,“ říká Muriel Anton, generální ředitelka Vodafonu.
Vodafone využívá pro provoz 3G sítě nejnovější technologii HSPA (High Speed Packet Access) od společnosti Huawei.
Kromě 3G sítě mohou zákazníci Vodafonu využívat mobilní datové připojení přes CDMA síť MobilKomu, která pokrývá 75 procent populace, a síť 2G – EDGE, jejíž pokrytí je dostupné 95 procentům obyvatel České republiky.
NovinyVM.cz se ptají :
Je možné potvrdit spuštění sítě 3G Vodafone ve Velkém Meziříčí od dubna 2011 nebo jde prozatím o testovací provoz?
Ano, ve Velkém Meziříčí jsme skutečně včera (pondělí 4.dubna 2011, pozn. redakce) uvedli vysokorychlostní 3G síť do ostrého provozu. V tomto městě lze využít 50% slevu na datový tarif Připojení na stálo na první 3 měsíce pro zákazníky, kteří si tento tarif nově aktivují.
Alžběta Weinfurtová Senior PR Specialist, Vodafone
|
|
3G (nebo 3-G) je zkratka pro třetí generaci mobilních telefonů. Služby spojené s touto generací představují schopnost přenášet obojí – hlas (telefonní hovor) i data (stahovaná data, e-maily, zprávy).
Během jara 2011 bude 3G dostupné pro:
- Bílina
- Blansko
- Břeclav
- Český Brod
- Český Těšín
- Děčín
- Domažlice
- Hlučín
- Hranice
- Chlumec
- Jaroměř
- Jindřichův Hradec
- Kopřivnice
- Kutná Hora
- Kuřim
|
- Lipník nad Bečvou
- Litovel
- Luhačovice
- Mikulov
- Nejdek
- Nové Město na Moravě
- Nové Město nad Metují
- Nový Bor
- Nový Jičín
- Orlová
- Ostrov
- Přeštice
- Rokycany
- GRosice
|
- Rumburk
- Šenov u Nového Jičína
- Štětí
- Štramberk
- Šumperk
- Třeboň
- Třinec
- Varnsdorf
- Velké Meziříčí
- Vysoké Mýto
- Vyškov
- Zábřeh
- Zdice
- Ženklava
|
Autor: tisková zpráva společnosti Vodafone
Publikoval: -kas-
Prozatím nebyl vložen žádný komentář.
Diskuse uzavřena.