PANORAMA FITNESS
Dnes je 19. června 2024, svátek má Leoš, zítra Květa.
 • Školní sbory koncertovaly v Jupiter clubu.
 • Cesta v Balinském údolí je posypána jemnou prosívkou. Do čtvrtka bude cesta zaválcována. Pak už se bude dobře jezdit i chodit. Více foto na našem Facebooku.
 • Oslavická se roztančila již na třetím ročníku školní taneční soutěže Star dance. Víc jak 50 fotografií najdete na našem Facebooku.
 • Bazény na koupališti jsou připraveny na spuštění provozu. K tomu by mělo dojít v pátek 21. června.
 • Silnčáři stále vylepšují stav vozovky na Uhřínovské silnici.
 • Aby se při pouti neprášilo...

Tajemství úklidu domácnosti, kterým nevěnujete dost pozornosti

- - 20. 12. 2022 - komentářů  0

Jak dobře víme, úklid domácnosti není vždy snadný. Zejména pokud máte děti nebo domácí mazlíčky. Abyste mohli pravidelně uklízet svůj byt, musíte tomu věnovat aspoň jeden den.


Také jste si mysleli, že můžete mít vždy doma čisto jen díky tomu, že budete uklízet velmi často? Pokud ano, tento článek vám pomůže pochopit některá tajemství, jak udržet čistotu, aniž byste museli jeden den v týdnu věnovat náročnému úklidu.

 

Jak udržet domácnost v čistotě, a přitom se příliš nenamáhat

Je příjemné mít čistý a útulný domov. V dnešním rychlém světě však nechcete trávit mnoho času domácími příležitostmi a raději se věnujete něčemu užitečnému. Toho lze dosáhnout objednáním služeb od speciální agentury.

 

Najít vhodnou úklidovou firmu v Praze, která bude mít relativně nízký ceník úklidu bytu, je mnohem snazší než si můžete myslet. Pokud se však budete moc snažit, můžete svůj dům udržet v čistotě díky několika jednoduchým radám od profesionálů:

1. Pořádek a čistota jsou dva velké rozdíly

Obecně se má za to, že kvalitní pravidelný úklid domácnosti se projevuje v umytých podlahách, nádobí, utřeném prachu a čistých toaletách. Pokud však máte vše to za sebou, ale věci a hračky jsou stále rozházené po bytě, pak čistotu nikdo neuvidí. Ovšem pokud je tomu naopak, tedy že máte vše na svém místě, trochu prachu na policích dojem z vašeho domova nezkazí.

 

Proto je dobré hned po použití vrátit věci na jejich místa, špinavé oblečení dávejte rovnou do pračky, ne na židle a pravidelně větrejte místnost. Domácnost tak nevypadá znečištěná.

 

2. Uchovávejte si méně věci

To je to nejlepší tajemství pořádku v domě. Na první pohled to zní triviálně. Ale čím méně věcí v domě máte, tím méně musíte vyhazovat. Kromě toho si úklid domu mnohem usnadníte, protože zabere vám to mnohem méně času. Při mytí podlah, spotřebičů a dalších bytových jednotek nemá žádný smysl přenášet nepotřebné věci z místa na místo. Rozumnější je zbavit se toho, co nepoužíváte.

 

3. Dobrým zvykem je okamžitě odstranit vzniklé nečistoty

Dobrým zvykem je uklízet ihned, například umýt nádobí po jídle, utřít stůl po obědě, umýt sporák hned po vaření a zrcadlo v koupelně po umytí. Nemusíte tak dělat veškerou práci najednou a neunavíte se.

 

Dobré je také mít plán úklidu. Nemusíte však čekat na určité datum. Pokud zjistíte, že je třeba vyluxovat, vyměnit lůžkoviny nebo vyčistit pohovku od skvrny od kávy, udělejte to hned.

 

I tak jednoduché věci, jako je ranní ustlání postele, uložení prádla ze sušičky do komody, urovnání polštářů na pohovce nebo pověšení oblečení do skříně po příchodu domu, promění váš domov.

 

Také byste mohli:

 • odstraňte šálky ze stolu a otřete stopy po vodě
 • pravidelně prát kuchyňské utěrky
 • několikrát během týdne utřít prach z televize
 • otřít boty a vložit je do botníku
 • při přípravě pokrmů ihned umyjte pánve a nenechávejte je vyschnout
 • nechte si v koupelně smetáček, abyste si mohli zamést vlasy hned po vysušení a neroznášeli je po celém bytě
 • mít v každé místnosti připravené utěrky, abyste mohli rychle utřít například rozlitou vodu na pohovce

 

Uklizená domácnost závisí také na pořádku v šatníku. To ale neznamená, že stačí jen úhledně poskládat věci. Vyplatí se věnovat pozornost žehlení. Doporučujeme čisté oblečení po vyprání před uložením zpět do skříně vyžehlit.

 

4. Příjemná vůně v koupelně a WC

I nám samotným je nepříjemné chodit na toaletu, která zapáchá. Proto se kromě pravidelného uklízení a dezinfekce vyplatí nalít do Wc kartáče jemný čisticí prostředek s příjemnou vůní. Při každém použití bude vaše toaleta provoněná. Můžete si také koupit speciální tablety, které vhodíte do splachovací nádržky a ta bude při každém spláchnutí uvolňovat vaši oblíbenou vůni.

 

5. Mějte po ruce všechny nástroje potřebné k úklidu bytu

Dalším malým tajemstvím je mít čisticí prostředky a vybavení na přístupném místě. Souhlasíte s tím, že když budete mít vysavač ve skříni, a ne v komoře, nebudete tak líní vysávat. Nebo pokud si pořídíte například kvalitní stěrku na mytí oken, budete mnohem spokojenější i s tímto časově náročným úkolem.

 

Vyhraďte si přímo v koupelně polici nebo skříňku na vše, co potřebujete k mytí vany a toalety. Stejně postupujte i v kuchyni. Vhodným místem je prostor pod dřezem. Je zde dostatek místa na odstraňovače vodního kamene, odstraňovače mastnoty, univerzální kuchyňské dezinfekční prostředky a hadry.

 

6. Čistý nábytek beze skvrn

Stále platí, že čistý nábytek beze skvrn je velmi důležitý. Menší nečistoty lze odstranit pomocí prostředků pro samočištění. Dobrou možností je také objednat chemické čištění nábytku přímo doma (Více informací o službě si přečtěte na webu). Zejména pokud si nejste jisti kvalitou a účinností výrobku.

 

Čistý dům znamená jasnou mysl. Dodržením těchto prostých, ale důležitých rad váš domov bude vypadat uklizeně a krásně. Budete se v něm také cítit mnohem jistěji, pohodlněji a mít větší motivaci k dalším věcem nebo k sebezdokonalování.


Autor: PR

Publikoval: -red-

Čtěte také

5. 1. 2024 - LUCIO Fashion - italská móda ve Velkém Meziříčí

LUCIO Fashion - italská móda ve Velkém Meziříčí
Rádi bychom Vás pozvali do nově otevřené prodejny LUCIO Fashion.

29. 5. 2024 - Zahradní nábytek: Poznejte výhody a nevýhody jednotlivých materiálů

Zahradní nábytek: Poznejte výhody a nevýhody jednotlivých materiálů
Zahradní nábytek by měl být krásný a zapadat do zahrady, aby se vám příjemně sedělo. Kromě toho by ale měl být hlavně praktický, aby vám dlouho vydržel. Využívají se různé materiály -...

12. 12. 2023 - Co dělat mezi svátky ve Velkém Meziříčí?

Co dělat mezi svátky ve Velkém Meziříčí?
Uvidíme co nám přinese počasí, ale jisté je, že na Panorama Fitness bude běžná otevírací doba. Takže pokud budete mít až po krk válení u televize, cukroví Vám poleze už i ušima...

19. 1. 2024 - Zdravé alternativy nezdravých jídel jsou velkým hitem

Zdravé alternativy nezdravých jídel jsou velkým hitem
Vyměnit nezdravé potraviny a pokrmy za zdravé, není vůbec náročné. Hodně lidí si to myslí, ale ve skutečnosti je to velmi jednoduché.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Happy Sport Club
TOPlist