PANORAMA FITNESS
Dnes je 19. června 2024, svátek má Leoš, zítra Květa.
  • Školní sbory koncertovaly v Jupiter clubu.
  • Cesta v Balinském údolí je posypána jemnou prosívkou. Do čtvrtka bude cesta zaválcována. Pak už se bude dobře jezdit i chodit. Více foto na našem Facebooku.
  • Oslavická se roztančila již na třetím ročníku školní taneční soutěže Star dance. Víc jak 50 fotografií najdete na našem Facebooku.
  • Bazény na koupališti jsou připraveny na spuštění provozu. K tomu by mělo dojít v pátek 21. června.
  • Silnčáři stále vylepšují stav vozovky na Uhřínovské silnici.
  • Aby se při pouti neprášilo...

David Křípal zachránil francouzský tým a vybojoval pátou medaili

- - 19. 1. 2023 - komentářů  0
David Křípal s dakarskou medailí.
David Křípal s dakarskou medailí.
foto: UltimateDakar
David Křípal zachránil francouzský tým a vybojoval pátou medaili
David Křípal zachránil francouzský tým a vybojoval pátou medaili
David Křípal zachránil francouzský tým a vybojoval pátou medaili

Pátou medaili za úspěšné zvládnutí nejtěžšího motoristického podniku na planetě si přiváží ze saúdskoarabské Rally Dakar navigátor týmu ULTIMATE DAKAR David Křípal.


Přestože chtěl letošní ročník absolvovat v oddechovějším tempu v doprovodném voze, nakonec se opět ocitl v ostrém závodním rytmu. „Stalo se to přímo uprostřed silvestrovského prologu. Závod už byl v plném proudu, když se francouzský tým Offroad Concept začal shánět po navigátorovi s platnou licencí. Netrvalo to snad ani hodinu, a už jsem seděl v ostré závodní bugině vedle Francouze, kterého jsem vůbec neznal,“ popisuje čtyřicetiletý navigátor.

 

Na arabský poloostrov letos David Křípal vyrazil v doprovodné Toyotě Land Cruiser po boku „svého“ pilota Tomáše Ouředníčka. Hlavním účelem bylo poznat zázemí továrního týmu Toyota Gazoo Racing a Overdrive Racing, jehož součástí se již zanedlouho stanou. Jako alternativní varianta přicházel v úvahu i rychlý záskok. A k tomu také došlo. „Navigátor francouzského týmu měl problém s licencí a tak se stalo, že jsem narychlo vyřídil administrativní přejímku a za pár minut jsem měl na sobě jeho helmu, kombinézu a dokonce i ponožky. Jen sedmačtyřicítky boty jsem si musel narychlo půjčit od posádky, která už měla prolog za sebou,“ popsal Křípal.Po boku jezdce Antoine Gallanda obsadili v bugině třídy T1.2 hned v první etapě devatenácté místo. „Je neuvěřitelné, jak to zvládli. Antony neumí skoro nic anglicky, David zase francouzsky. Kdyby spolu mluvili česky, vyšlo by to nastejno,“ komentoval Ouředníček. „Později jsem se naučil některé základní věci o změně směru a vzdálenostech francouzsky, zbytek byl v angličtině,“ doplnil s úsměvem Křípal.

 

Zatímco v úvodu auto fungovalo bezchybně, v dalších velmi těžkých etapách dostal Křípal možnost potvrdit pověst zručného mechanika a také to, že pro něj stále platí týmové motto „nikdy to nevzdám“. „Měli jsme takové technické problémy, že to kolikrát znamenalo téměř konec v soutěži. V poušti nám třeba praskla hadice na dohušťování kol, jindy zase vytekl veškerý olej z motoru. Vždy jsme to ale s vypětím všech sil nějak zvládli,“ popsal navigátor.Největší problém ale francouzskočeskou posádku potkal v poslední etapě. „Za jízdy se utrhlo zavěšení kola. Naštěstí se nám nic nestalo, ale auto nemělo brzdy ani funkční řízení. Dvě hodiny jsme ztratili opravou, pak jsme ještě zapadli a spálili spojku. Naprostá beznaděj,“ popsal navigátor.

 

I v této situaci však posádka dokázala auto dostat do pojízdného stavu a do cíle poslední etapy celého Dakaru dojela jako úplně poslední stroj z celé soutěžní karavany. „Na Davida jsem velmi hrdý. Dosáhl neuvěřitelného skóre pěti startů a pěti dojetých Dakarů,“ vyzdvihuje Tomáš Ouředníček.


Děkujeme, že nám fandíte


Autor: Ultimate Dakar

Publikoval: -kas-

Čtěte také

19. 1. 2024 - Dakar 2024: Francouzská posádka narazila do české Toyoty

Dakar 2024: Francouzská posádka narazila do české Toyoty
Předposlední etapa Rallye Dakar mezi Al Ula a Yanbu opět přinesla své výzvy. Během 420 km dlouhé rychlostní zkoušky se česká posádka týmu Toyota Gazoo Racing Czech Tomáš Ouředníček a David Křípal...

17. 5. 2024 - Czech MX junior: První závod přivítal velké množství závodníků i diváků!

Czech MX junior: První závod přivítal velké množství závodníků i diváků!
Na motokrosovém závodišti v Dolních Heřmanicích se uskutečnil první podnik MX Shop Sekerka OPEN MČR juniorů a žen 2024! Dolní Heřmanice patří mezi oblíbené tratě a plné startovní rošty ukázaly, že tomu...

16. 1. 2024 - Dakar 2024: Pozitivní den pro českou posádku Toyota Gazoo Racing Czech

Dakar 2024: Pozitivní den pro českou posádku Toyota Gazoo Racing Czech
Česká posádka Toyota Gazoo Racing Czech, Tomáš Ouředníček a David Křípal, má za sebou úspěšnou a téměř bezproblémovou 8. etapu mezi Al Duwadimi a Hail. Na 458 km dlouhé rychlostní zkoušce se...

18. 1. 2024 - Dakar 2024: Ani explodovaná pneumatika dnes nezastavila posádku Ouředníček-Křípal

Dakar 2024: Ani explodovaná pneumatika dnes nezastavila posádku Ouředníček-Křípal
Desátá etapa, 371 kilometrů dlouhý okruh kolem Al Uly, připravila českému týmu Toyota Gazoo Racing Czech Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala samé výzvy. Kvůli defektu a jízdě v mračnech prachu sice ztratili...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist