Elektroopravna Raus je zde opět pro Vás!
Dnes je 10. června 2023, svátek má Gita, zítra Bruno.
  • Pumptracková dráha prošla drobnou opravou. Aktuálně na ní není možno jezdit.
  • Připomínáme, že v sobotu a neděli bude uzavřena silnice od Třebíčské k obchvatu z důvodu konání hasičských soutěží.
  • Krajské kolo hasičské hry Plamen mládeže dnes na stadionu u 3.ZŠ.
  • Čápi v Tasově mají 3 mláďata. Jak se čápům daří, můžete sledovat v pravém sloupci na portále www.NovinyVM.cz
  • Tento kačer a kačena již neodmyslitelně k náměstí ve Velkém Meziříčí patří.
  • Květnatá louka u Penny rozkvetla.

Kraj aktualizoval seznam doprav. projektů financovaných z EU, Meziříčský obchvat se do něj nedostal

- - 7. 2. 2023 - komentářů  0
Trasa jihovýchodního obchvatu města.
Trasa jihovýchodního obchvatu města.
foto: archiv NovinyVM

Na zasedání zastupitelstva Kraje Vysočina 7. února byla v bodě 31. schválena aktualizace seznamu projektů z oblasti silniční infrastruktury spolufinancovaných z prostředků Evropské unie. Jihovýchodní obchvat Velkého Meziříčí se do seznamu nedostal.


Kraj Vysočina z prostředků Evropské unie financuje větší stavby na svém území. V rámci aktualizace rozpočtového období 2021-2027  byl ze seznamu vyřazen obchvat Velkého Beranova, který byl již realizován a nově zařazena stavba II/353 Stáj - Zhoř (3. stavba) na silnici z Jihlavy do Žďáru nad Sázavou.

 

Krajská zastupitel a bývalý místostarosta Ing. František Smažil položil ještě před projednáním otázku, kdy bude do seznamu zařazen jihovýchodní obchvat Velkého Meziříčí?

 

Náměstek hejtmana Ing. Miroslav Houška odpověděl, že Kraj Vysočina tuto akci zařadí až bude obchvat připraven majetkově a projekčně, a hlavně pokud bude mít kraj finanční zdroje na něj. Ty vidí vedení kraje v možnosti spolupráce ministerstev průmyslu a obchodu, dopravy a financí při přípravě návozových tras v rámci přípravy realizace rozšíření bloků jaderné elektrárny Dukovany. Stát totiž počítá s investicemi do dopravních projektů (obchvatů) rozšíření trasy na dopravu nadrozměrných komponentů a zároveň na investici do návozových tras pro přepravy materiálů a lidí. Právě do této druhé položky by rádo vedení kraje realizaci jihovýchodního obchvatu Velkého Meziříčí napasovalo. „Nevím, jestli se nám to podaří. Je to velký sen, ale i pro sny tady pracujeme,“ zakončil své vysvětlení náměstek Houška.

 

V rozpravě se přihlásil Ing. Smažil a všem připomněl, že téma obchvatu ve Velkém Meziříčí se táhne více jak 10 let a majetkové a projekční práce jsou rozjeté a téměř dokončené. Od 1.3.2019 má akce platné územní rozhodnutí a nyní se pracuje na dokumentaci pro stavební povolení, které bude dokončeno v červnu letošního roku a v září bude požádáno o vydání stavebního povolení. „Byl bych rád, aby se tato akce přesunula z akcí pod čarou do akcí, na kterých se bude dál pracovat a které by vedly ke zdárnému konci,“ uvedl František Smažil na zasedání zastupitelstva kraje. K jeho názoru prioritizovat obchvat Velkého Meziříčí se přidal stranický kolega Zdeněk Faltus. „Bylo by potřebnější postavit obchvat kolem Meziříčí, kde je problém s dopravou brutální, než další z obchvatů v cestě na Žďár, kde jezdí také hodně aut, ale určitě ne tolik kolik v Meziříčí.

 

Lídr ANO na Vysočině Martin Kukla nespatřuje možnost v rozšíření tras mimo nadrozměrné náklady k jaderné elektrárně jako reálnou. „Je to jen sen, ministerstvo vám na to nedá ani korunu, je třeba aby na to našel finanční zdroje Kraj Vysočina“.

 

Hejtman Vítězslav Schrek není k plánu zařadit obchvat Velkého Meziříčí do rozšíření tras k jaderné elektrárně tak skeptický. „Není to jen sen, je to návrh z naší strany, který jsem diskutoval na ministerstvu dopravy. Ano, tam se nepotkal s příliš velkou odezvou. Ale spolu s Jihomoravským krajem jsme požádali o vypracování socioekonomické studie na oblast Třebíčska. Chceme by se tento region při výstavbě nových bloků dále rozvíjel. Vnímáme, že to Velké Meziříčí trápí a potřebu obchvatu. Všechny dnešní připomínky bereme na vědomí,“ uvedl hejtman Vítězslav Schrek a přidal i vlastní šestiletou zkušenost s dojížděním do Velkého Meziříčí, kde působil jako ředitel domova pro seniory.

 

Výsledek hlasování o tomto bodu byl jednoznačný. Ze 41 přítomných zastupitelů PRO návrh zařadit do aktualizace akci Zhoř - Stáj bez Meziříčského obchvatu bylo 37 zastupitelů, 3 NEHLASOVALI a pouze František Smažil SE ZDRŽEL. PROTI nebyl nikdo.

 

 

 

Záznam ze zasedání zastupitelstva Kraje Vysočina 7.2.2023


 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Čtěte také

20. 3. 2023 - Dámský večer na Panoramě

Dámský večer na Panoramě
V sobotu 18. března 2023 pořádala Realitní kancelář Reality Vysočina Velké Meziříčí v OC Panorama „Dámský večer“. Ústřední myšlenkou celé akce byl nápad skloubil módu s kulturou, což se určitě ve vyprodaných...

25. 4. 2023 - Muž v Jablonově usedl na motorku v době zákazu řízení

Muž v Jablonově usedl na motorku v době zákazu řízení
Policisté kontrolovali v pondělí 24. dubna po páté hodině odpoledne řidiče motocyklu Ducati jedoucího po silnici II/602 v katastru obce Jabloňov.

13. 5. 2023 - Navštivte kostelní věž zdarma v rámci akce Den bez tabáku

Navštivte kostelní věž zdarma v rámci akce Den bez tabáku
Od pátku 2. června do 4. neděle můžete v rámci celosvětové osvětové akce Den bez tabáku vystoupit na věž meziříčského kostela.

15. 5. 2023 - Studenti gymnázia uspořádali jarmark

Studenti gymnázia uspořádali jarmark
Ve čtvrtek odpoledne 10. května 2023 to v přízemí naší školy vypadalo jako v úle.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Hotelová škola Světlá a SOŠŘ Velké Meziříčí - Využijte 2. kolo přijímacího řízení!
TOPlist