MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 25. září 2023, svátek má Zlata, zítra Andrea.
  • Po měsíci od premiéry na zámku uvedl ochotnický divadelní soubor Špatně namíchaný bublifuk reprízu hry Zkrocení zlé ženy ve velkém sále Jupiter clubu. A opět s velkým úspěchem.
  • Na náměstí se stala dopravní nehoda 2 osobních vozidel.
  • Prostranství u městské synagogy je stále vylepšováno.
  • Studenti a žáci místních škol v pátek dopoledne ve velkém sále Jupiter clubu viděli úspěšné představení místních ochotníků ŠNB Zkrocení zlé ženy. Repríza pro veřejnost bude zítra v sobotu 23.9. ve 20 hodin taktéž v Jupiter clubu.
  • Čekárna vlakové zastávky na Družstevní ulici byla "vyzdobena".
  • Díry na Družstevní ulici úspěšně zalepeny. Celá rozpraskaná silnice i chodníky by si zasloužily větší rekonstrukci.

Správa železnic opraví úsek Vlkov - Křižanov za 2,3 miliardy korun

- - 14. 2. 2023 - komentářů  0
Vizualizace nově přestavené zastávky Ořechov.
Vizualizace nově přestavené zastávky Ořechov.
foto: Správa želenic.
Úprava stanice Vlkov u Tišnova. foto: Správa želenic.

Železniční tepnu přes Vysočinu čeká modernizace.


Po dvouletém zatěžkávacím období čeká významnou spojnici Brna a Prahy přes Vysočinu rozsáhlá modernizace. Finišují přípravy na vypsání tendrů na zhotovitele rekonstrukce úseků mezi Vlkovem u Tišnova a Křižanovem a Přibyslaví a Pohledem. Komplexní přestavba čeká i samotnou stanici Vlkov u Tišnova. Přípravné stavební práce by měly začít už v listopadu letošního roku, nejnáročnější etapa s vlivem na provoz přijde v roce 2024. Celkové investiční náklady všech tří staveb přesáhnou 6,9 miliardy korun.

 

Havlíčkobrodská trať čelí poslední dva roky výrazně vyšší zátěži z důvodu modernizace koridoru mezi Brnem a Prahou a nutného odklonu dopravy právě přes Vysočinu. To se změní letos v červenci, kdy skončí rekonstrukce úseku mezi Brandýsem a Ústím nad Orlicí a poslední dálkové vlaky se vrátí na koridor přes Českou Třebovou. Význam původní hlavní železniční spojnice přes Vysočinu tím ale rozhodně neupadne. „Postupná modernizace stanic a mezistaničních úseků na této důležité odklonové trase 1. železničního koridoru musí pokračovat. Mezi Brnem a Tišnovem je stále větší poptávka po vlacích a příměstská doprava posiluje. Navíc z dlouhodobého hlediska sehraje významnou roli i při výstavbě vysokorychlostních tratí. Mezi Světlou nad Sázavou a Křižanovem, resp. Velkou Bíteší, bude trať využívána i pro vysokorychlostní vlaky z Prahy do Brna do finálního dokončení celé nové vysokorychlostní trati,“ uvádí generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.


Dvoukolejný úsek mezi Přibyslaví a Pohledem projde komplexní modernizací včetně uvedených dvou stanic a zastávek Přibyslav zastávka a Stříbrné Hory. Přinese zvýšení traťové rychlosti ze současných 100 km/h až na 160 km/h dle typu soupravy. Rekonstrukce železničního spodku a svršku, všech mostních objektů včetně železničních nadjezdů, trakčního vedení a související železniční infrastruktury zajistí požadované parametry zatížení trati, což je klíčové především pro nákladní dopravu. Nedílnou součástí je také instalace nejmodernějšího traťového a staničního zabezpečovacího zařízení. Celkové náklady stavby se předpokládají ve výši 2,97 miliardy Kč.


Stejný rozsah modernizace za přibližně 2,3 miliardy korun čeká trať z Křižanova do Vlkova u Tišnova. Dotkne se celého mezistaničního úseku a zastávek v Osové Bítýšce a Ořechově, které projdou přestavbou a získají bezbariérový přístup. Podoba první uvedené v maximální míře vyhovuje požadavkům obce. Přestavba zastávek zohledňuje i budoucí propojení této konvenční trati s vysokorychlostní.

 

V souběhu s uvedenými stavbami poběží také modernizace stanice Vlkov u Tišnova. Hlavní změnou bude přemístění nástupišť blíže k obci přímo do prostoru za obecním úřadem. Nástupiště budou přístupná pomocí šikmých chodníků od podjezdu ke skladu Správy státních hmotných rezerv. Stávající výpravní budovu nahradí nová technologická budova a odstraní se současný podchod a nástupiště. Celkové náklady dosáhnou přibližně 1,7 miliardy korun.

 

Přípravné práce všech tří staveb by mohly začít v listopadu letošního roku. Hlavní stavební činnost proběhne v příštím roce, především v průběhu hlavní stavební sezóny, tedy od března do října. Na základě zkušeností při modernizaci 1. železničního koridoru mezi Brnem a Blanskem, kdy pro maximální urychlení stavby byla zcela zastavena vlaková doprava, projednává Správa železnic obdobné opatření i pro tyto úseky.


Autor: tisková zpráva Správy železnic, státní organizace

Publikoval: -kas-

Čtěte také

6. 6. 2023 - Úspěch na sportovní olympiádě

Úspěch na sportovní olympiádě
Dne 23. května. 2023 se 10 žáků ze základní školy Oslavice zúčastnilo sportovní olympiády v Třebíči, kde testovali svoje síly v hodu míčkem, skoku dalekém, vytrvalostním běhu a běhu na 60 m...

10. 7. 2023 - V Kamenné na Třebíčsku hořela v pátek odpoledne kůlna a včelín, vyhlášen byl druhý stupeň požárního

V Kamenné na Třebíčsku hořela v pátek odpoledne kůlna a včelín, vyhlášen byl druhý stupeň požárního
V pátek 7. července 2023 před čtvrtou hodinou odpoledne přijala operátorka tísňové linky Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru kůlny a včelína v Kamenné na Třebíčsku. Na místo události vyjeli...

10. 5. 2023 - Mše za hasiče byla sloužena v Měříně

Mše za hasiče byla sloužena v Měříně
V sobotu 6. května se u příležitosti svátku sv. Floriána patrona hasičů, konala mše svatá v kostele sv. Jana Křtitele v Měříně.

6. 4. 2023 - Kraj plánuje konečně opravit otřesný úsek silnice II/360 mezi Rudíkovem a Trnavou

Kraj plánuje konečně opravit otřesný úsek silnice II/360 mezi Rudíkovem a Trnavou
Již několik let rozbitý úsek silnice mezi Velkým Meziříčí a Třebíčí má být v příštím roce konečně opraven.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist