STYLSTAV hledá zaměstnance
Dnes je 20. března 2023, svátek má Světlana, zítra Radek.
  • Síťování nových stavebních pozemků na Hliništích.
  • Sezóna lyžování na Fajtově kopci v neděli skončila.
  • Přes usilovnou snahu se domácímu týmu FCVM vstřelit branku Baníku Ostrava B nepodařilo, zápas skončil prohrou 0:1.
  • Dnes od 10:15 začíná na Tržišti zápas FC Velké Meziříčí - FC Baník Ostrava B.
  • Dvě třídy letošních maturantů gymnázia na plese v Jupiter clubu.

Z událostí městské policie - únor 2023

ZPRÁVY - KRIMI - 14. 3. 2023 - komentářů 0

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: -kaš-

Soupis událostí, které řešili městští strážníci v měsíci únoru 2023.


1. 2. 2023 v 10:15 hodin přijala MP oznámení, že na zastávce autobusu Sokolovská se zdržuje již delší dobu muž, který svým chováním vzbuzuje dojem, že není zdravotně zcela v pořádku. Hlídka MP se dostavila na místo, kde zjistila, že se jednalo o muže z Brna, který byl ve VM na rehabilitaci a pokračoval dál směrem do Jihlavy. MP provedla potřebné úkony a muž pokračoval dál v jízdě.

 

1. 2. 2023 v 14:11 hodin přijala MP oznámení od prodavačky drogerie Teta, že ve společných prostorách se nachází bezdomovci. Hlídka se dostavila na místo, kde jim oznamovatelka uvedla, že když přijížděla hlídka MP bezdomovci z místa odešli. Dle MKDS bylo zjištěno že se jednalo o známé osoby bez domova z Velkého Meziříčí. Vzhledem k tomu, že osoby prostor opustily nebylo třeba dalšího opatření.

 

2. 2. 2023 v 16:40 hodin vyváděla hlídka MP řidiče s kamionem z Náměstí, kam zajel dle navigace a nemohl projet v ulici Komenského bránou.

 

2. 2. 2023 v 16:20 hodin provedla hlídka MP kontrolu zázemí autobusového nádraží v ulici K Novému nádraží VM. Při této kontrole, bylo zjištěno, že se v budově bezdůvodně zdržují dva bezdomovci. Hlídka na místě oba bezdomovce poučila a doporučila jim, aby místo opustili. Oba muži místo opustili.

 

2. 2. 2023 v 16:20 hodin požádala Policie ČR městskou policii (MP) o součinnost při pátrání po nebezpečném pachateli, který se měl pohybovat po celé Vysočině s osobním vozidlem s konkrétní registrační značkou (RZ). Hlídka MP prověřila RZ na městském kamerovém dohlížecím systému (MKDS) a dále si během služby všímala uvedených vozidel s výsledkem negativním.

 

2. 2. 2023 ve večerních hodinách spolupracovala MP s Policií ČR při pátrání po muži, který v oznámení uvedl, že spadl ze stráně na kolejiště a udělal si něco s nohou. Dále uvedl, že z místa vidí na dálniční most, ale nedokázal blíže specifikovat, kde se nachází. Obě hlídky si rozdělily úseky a pátraly po muži. Po pár minutách muže nalezly na kolejišti v podnapilém stavu. Za pomoci hasičů a následně i rychlé záchranné služby (RZS) byl muž převezen k následnému ošetření do nemocnice.

 

3. 2. 2023 v 9:50 hodin bylo přijato telefonicky oznámení od obsluhy čerpací stanice HAD o nálezu peněženky, která byla nalezena na stojanu. Hlídka nález převzala do úschovy jako nález. Následně se na služebnu MP dostavila majitelka peněženky, která si nález převzala proti podpisu po provedení nezbytných úkonů.

 

3. 2. 2023 v 22:01 hodin přijala hlídka MP oznámení od oznamovatelky, která uvedla, že již druhou noc v přízemí jejich panelového domu spí dva bezdomovci. Hlídka se na místo dostavila, zjistila, že se jednalo o dva známé bezdomovce. Oba bezdomovce vyzvala, aby budovu opustili.

 

10. 2. 2023 v 12:55 hodin se dostavil na služebnu MP poctivý oznamovatel nálezu, ten předal hotovost ve výši 3 500 korun, kterou nalezl na spodní straně náměstí na parkovišti. Strážníci nález zadokumentovali a z MKDS dohledali osobu, která hotovost ztratila. Tuto osobu MP kontaktovala.

 

10. 2. 2023 v nočních hodinách, byla nalezena před služebnou MP platební karta a další dokumenty včetně poukazu na brýle, kde bylo uvedeno telefonické číslo. Strážníci kontaktovali rodinu, která uvedla, že platební kartu s věcmi postrádají. V pondělí 13. 2. 2023 si majitelka platební kartu s dalšími věcmi převzala na služebně MP.

 

12. 2. 2023 v 00:30 hodin přijala hlídka MP telefonické oznámení, že v bytě v ulici Krškova dochází již druhý den k rušení nočního klidu hlasitou hudbou. Když oznamovatel upozornil nájemníka bytu, že dochází k rušení nočního klidu, byl původce hluku ještě hrubý vůči sousedům a urážel je hrubými výrazy. Hlídka MP se dostavila na místo, kde byla přítomna hlídka PČR, která věc řešila. Původce hluku byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky s výsledkem převyšujícím 2 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k tomu, že muž i před hlídkami policie a MP stále urážel sousedy a nechtěl ztlumit hudbu, byl nakonec eskortován hlídkou PČR do protialkoholní záchytné stanice Jihlava a podezření ze spáchání přestupků proti veřejnému pořádku a občanskému soužití budou oznámeny příslušnému správnímu orgánu k projednání. Hlídka MP spolupracovala s Policií ČR při zákroku.

 

13. 2. 2023 v 10:30 hodin se dostavila na služebnu MP oznamovatelka, která uvedla, že se v prostoru garáží v ulici Nad Gymnáziem nachází odstavené vozidlo, které tam stojí již několik měsíců. Dále uvedla, že stojí na silniční vegetaci. MP po prověření zjistila, že uvedené vozidlo splňuje podmínky provozu na pozemních komunikacích a nestojí na silniční vegetaci, ale na ostatní ploše. Řidič, který tam vozidlo ponechal, se žádného přestupku nedopustil. Oznamovatelku MP vyrozuměla.

 

Za uvedené období odhalila MP celkem 95 dopravních přestupků, které se týkaly především parkovacího systému. A to porušení dopravní značky zákaz stání, nezaplaceného poplatku za parkování. Další případy dopravních přestupků v celém katastru zahrnovaly stání na silniční vegetaci, porušení zákazu stání a zastavení, stání na chodníku, v křižovatkách. Přestupků z úsekového měření rychlosti v Křižanově bylo na základě veřejnoprávní smlouvy oznámeno příslušnému správnímu orgánu celkem 341.


Autor: Jan Klikar, vedoucí strážník Městské policie Velké Meziříčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

30. 9. 2022 - Muž řídil čtyřkolku přes uložený zákaz

Ve středu 28. září před devátou hodinou večer jel ve Velké Bíteši řidič čtyřkolky po ulici Hybešova.

7. 11. 2022 - Test byl u řidiče pozitivní na drogy

Policisté z obvodního oddělení Velké Meziříčí zastavili v neděli 6. listopadu po druhé hodině odpoledne na ulici Třebíčská osobní automobil Škoda.

7. 3. 2023 - Zloději cigaret daleko neujeli

Policisté z dálničního oddělení Velký Beranov vozidlo pachatelů zastavili.

20. 1. 2023 - Dopravní nehoda na Poříčí

Ve čtvrtek 19. ledna krátce po šesté hodině večer vyjížděli policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou k dopravní nehodě, ke které došlo na ulici Poříčí ve Velkém Meziříčí.


Komentáře ke článku


Facebook Twitter INSTAGRAM Youtube
Základní škola Velké Meziříčí, Školní 2055 hledá UČITELE/UČITELKU
Nejnovější Nejdiskutovanější Nejčtenější

NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Prodávejte on-line na kvalitním a responzivním e-shopu.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist