MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 23. září 2023, svátek má Berta, zítra Jaromír.
  • Na náměstí se stala dopravní nehoda 2 osobních vozidel.
  • Prostranství u městské synagogy je stále vylepšováno.
  • Studenti a žáci místních škol v pátek dopoledne ve velkém sále Jupiter clubu viděli úspěšné představení místních ochotníků ŠNB Zkrocení zlé ženy. Repríza pro veřejnost bude zítra v sobotu 23.9. ve 20 hodin taktéž v Jupiter clubu.
  • Čekárna vlakové zastávky na Družstevní ulici byla "vyzdobena".
  • Díry na Družstevní ulici úspěšně zalepeny. Celá rozpraskaná silnice i chodníky by si zasloužily větší rekonstrukci.
  • V neděli odpoledne se uskuteční dračí létání s Dózou na Fajtově kopci.

Trest za jiný názor?

- - 8. 4. 2023 - komentářů  0
Městský dům - 30. 3. 2023.
Městský dům - 30. 3. 2023.
foto: -mk-

Dovolím si napsat vyjádření k „posunu“ řešení k mému již zveřejněnému problému s bydlením, který vznikl na základě podivných důvodů. Po apelu některých radních se totiž bytová komise města (pod vedením pana Pavla Peška) rozhodla, poskytnout mi bydlení v ubytovně na Uhřínovské ulici, takzvané Kepaji.


Musím upozornit, že již stěhování do jiných prostor je díky odborným posudkům mého zdravotního stavu těžko proveditelné. S nálezy po celé páteři a poškození kloubů se vskutku necítím na stěhování z bytečku jedna plus kuchyňská nudle, který jsem si v průběhu téměř deseti let upravil tak, že mám dnes vše při ruce, což mi při dnešních zdravotních potíží hodně pomáhá. Nedovedu si vůbec představit, jak jsem se musel provinit, že jediným řešením je mé „uklizení do nechvalně známé ubytovny. Taktéž nepochopím myšlenkové pochody zástupců města, kteří mne chtějí přinutit ke stěhování z jednoho městského „zařízení“ do druhého. Jediným logickým vysvětlením je stále jen trest za jiné smýšlení, což by mělo být v demokratickém světě nepřípustné.

 

Jsem také stále přesvědčen, že takovéto rozhodnutí rady města musí být potvrzeno na zasedání zastupitelstva. Rada je poradním orgánem zastupitelstva a proto je neuvěřitelné, že na veřejném jednání zastupitelstva odpovídají radní na dotaz zastupitelů ve smyslu, že NEMUSÍ vysvětlovat svá rozhodnutí. Je sice pravdou, že pokud se jedná o smlouvu na dobu určitou, může nájemce neprodloužit smlouvu, ale z morálního hlediska lze považovat postup zástupců města za diskriminaci, až šikanu člověka pro jiný politický názor. Mohu jen suše konstatovat, že jako zastupitel města za KSČM jsem se tehdy s podobnými postoji nesetkal a jednání s ostatními politickými subjekty byla vždy na velmi dobré úrovni. V té době jsem se také dost intenzivně věnoval bytové politice města a s kolegou Karlem Lancmanem jsme prosazovali, aby se část peněz vybraných z nájmů městských bytů ukládala a byla použita na opravy a výstavbu nových bytů. Žel k tomu nikdy nedošlo a tak se stále celý obnos rozpouští do rozpočtu města. I v té době se stávalo, že bylo nutné vystěhování některých nájemníků městských bytů. Vždy však z jasných důvodů a to za hrubé porušení nájemní smlouvy. Pamatuji si i případ, kdy jsem se jako člen finančního výboru zastával mladé vdovy, která po smrti manžela zůstala s dětmi sama a měla problémy s placením nájmu.

 

Kam se nejen politická kultura, ale i nesnášenlivost k jinak smýšlejícím lidem dostala, je vskutku zarážející. Nehodlám se jen tak podřídit diktátu lidí, kteří zneužívají svého postavení a nejednají v souladu s principy demokracie a lidské slušnosti.

 

Je možné, že se někomu nelíbí mé názory. Jsem však slušný člověk a své myšlení žel změnit nemohu…

 

Níže naleznete dokumenty, které byly odeslané městu Velké Meziříčí:

 

Vyjádření k rozhodnutí rady města Velkého Meziříčí ze dne 18. 1. 2023 číslo usnesení 197/9/RM/2023.

Vzhledem k faktu, že radní Ing. Tomáš Bílek přiznal na jednání zastupitelstva 28. 2. 2023 důvod tohoto rozhodnutí, vnímám jej jako trest za jiný politický názor a jako takový je pro mne nepřijatelný. Žádný jiný důvod totiž nepřichází v úvahu a neexistují žádné stížnosti na odboru správy majetku a bytů, což dokazuje i Petice nájemníků městských bytů V Jirchářích 313/6, kterou vzala rada města dne 1. 3. 2023 na vědomí.

 

Dalším závažným důvodem, proč odmítám opustit předmětný byt je můj zdravotní stav, díky kterému jsem byl již před lety nucen opustit (po třiceti letech) svou pracovní pozici na úpravně vody v Mostištích a jsem od té doby zapsán na úřadě práce. V poslední době žiji z uvedeného důvodu jen ze sociálních dávek, což sotva stačí na pokrytí nejnutnějších výdajů. Po opuštění městského bytu bych nebyl schopen hradit tržní nájemné a ocitl bych se takzvaně na ulici.

 

Mohu uznat, že se rada města hájí tím, že má na své rozhodnutí právo. Jen dodávám, že i radní mají nejen svá práva, ale i povinnosti. A „vyhodit“ invalidního nájemníka z městského bytu, který tam bezproblémově bezmála deset let bydlí z malicherného důvodu, jež byl ihned po zveřejnění panem Bílkem odstraněn, není dle mého názoru v pořádku.

 

Z těchto důvodů odmítám opustit byt č. 6 v domě č. p. 313 v obci Velké Meziříčí.

 

Pro odbor správy majetku a bytů, a pro radu města Velké Meziříčí Martin Klement.

 

Petice nájemníků městských bytů v Jirchářích 313/6

Když jsme se dozvěděli, do jakých potíží se dostal náš soused, pan Martin Klement, rozhodli jsme se ho podpořit v jeho těžké situaci. Náš soused není konfliktní typ člověka a spíš hasí některé konflikty, které v našem bytovém domě někdy vzniknou. Na městskou správu bytů nebyla nikdy podána žádná stížnost na jeho chování či jednání. Nechápeme proto, proč se rada města rozhodla neprodloužit mu smlouvu na pronájem bytu. Nebojíme se jen toho, kdo by se mohl do předmětného bytu nastěhovat, ale i toho, že se rada města rozhodne vystěhovat i nás bez udání důvodu, protože nevíme, jaké má s těmito městskými byty záměry. Pan Klement na tom není tělesně dobře, ale i když nemůže dělat povinný úklid, domluvil se s osobou, která ho dělá za něj. Vyhodit z bytu člověka, který má velké zdravotní problémy se nám zdá od města velmi nevhodné, až amorální!


Autor: Martin Klement

Publikoval: -red-

Čtěte také

30. 1. 2023 - Zemědělská půda versus elektrárny

Zemědělská půda versus elektrárny
Aniž bychom si to uvědomovali, zvykli jsme si na komfort, který není zcela běžný pro nemalé množství obyvatel naší planety.

24. 5. 2023 - Sondy do historie - 2. díl: Smrt pražského kata

Sondy do historie - 2. díl: Smrt pražského kata
Sobota, 27. září 1941. Do Prahy přilétá vrcholný nacista - SS-Obergruppenfuehrer a generál policie, šéf Hlavního úřadu Říšské bezpečnosti a Bezpečnostní služby Reinhard Tristan Eugen Heydrich.

20. 8. 2023 - Sondy do historie - 4. díl: Bratrská pomoc - 21. srpen 1968

Sondy do historie - 4. díl: Bratrská pomoc - 21. srpen 1968
Na to ráno nelze zapomenout. Byla středa, 21. srpen 1968. Byl jsem ještě v posteli. Bydleli jsme tehdy v klasickém paneláku v malém východočeském městečku zvaném Skuteč. Najednou divoké zvonění.

19. 7. 2023 - A tak přijde předžalobní výzva…

A tak přijde předžalobní výzva…
Když jsem šel podepsat smlouvu o pronájmu bytu na další tři měsíce a již nebyl upozorněn na to, že by rada města další prodloužení pronájmu něčím podmiňovala, či přímo zamítla, dospěl jsem...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist