MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 25. září 2023, svátek má Zlata, zítra Andrea.
  • Po měsíci od premiéry na zámku uvedl ochotnický divadelní soubor Špatně namíchaný bublifuk reprízu hry Zkrocení zlé ženy ve velkém sále Jupiter clubu. A opět s velkým úspěchem.
  • Na náměstí se stala dopravní nehoda 2 osobních vozidel.
  • Prostranství u městské synagogy je stále vylepšováno.
  • Studenti a žáci místních škol v pátek dopoledne ve velkém sále Jupiter clubu viděli úspěšné představení místních ochotníků ŠNB Zkrocení zlé ženy. Repríza pro veřejnost bude zítra v sobotu 23.9. ve 20 hodin taktéž v Jupiter clubu.
  • Čekárna vlakové zastávky na Družstevní ulici byla "vyzdobena".
  • Díry na Družstevní ulici úspěšně zalepeny. Celá rozpraskaná silnice i chodníky by si zasloužily větší rekonstrukci.

O Velikonocích se na Vysočině stalo 19 nehod

- - 11. 4. 2023 - komentářů  0
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: PČR

Při dopravních nehodách se během čtyř dnů zranilo devět osob.


Každoročně o velikonočních svátcích realizují policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina dopravně bezpečnostní akci, protože o svátcích vyráží na cesty mnohem vyšší počet motoristů, a to i těch méně zkušených.  I přesto, že jsme měli již od čtvrtka v akci desítky policejních hlídek na všech typech komunikací, přesto jsme museli řešit dopravní nehody.

 

Od 7. dubna do 10. dubna jsme v Kraji Vysočina zadokumentovali celkem devatenáct dopravních nehod, při nichž se jedna osoba těžce zranila. Dalších osm osob se zranilo lehce.  Při šetření těchto nehod jsme zjistili, že dva řidiči usedli za volant pod vlivem alkoholu. Nehody si vyžádaly hmotnou škodu přesahující 1 733 000 korun.

 

K vážné dopravní nehodě vyjížděli policisté v pondělí 10. dubna krátce po třinácté hodině. Nehoda se stala na silnici II/523 na ulici Dvořákova v Jihlavě na přechodu pro chodce mezi ulicemi Vrchlického a Jana Masaryka. Dvaašedesátiletý řidič s vozidlem VW Multivan projížděl po ulici Dvořákova ve směru jízdy od ulice Hradební k ulici Jiráskova. Před křižovatkou, kde byla v danou chvíli vypnutá světelná signalizace, se zřejmě plně nevěnoval řízení vozidla a ohrozil tři chodce, kteří přecházeli vozovku přes vyznačený přechod pro chodce. Dva chodce vozidlem zachytil a srazil. Ke střetu vozidla s nezletilým chodcem, který byl v dětském kočárku, nedošlo.

 

Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění chodkyně, která byla na místě dopravní nehody ošetřena posádkou zdravotnické záchranné služby a následně převezena do Nemocnice Jihlava, odkud byla letecky transportována do nemocnice v Brně. Druhý chodec po střetu s vozidlem žádné zranění neuplatňoval a na místě dopravní nehody nepožadoval ošetření ze strany záchranářů.  Kočárek s dítětem si na místě nehody převzal přítel ženy, která utrpěla při nehodě vážné zranění.  U řidiče vozidla i obou chodců policisté provedli dechové zkoušky s negativními výsledky. V neděli ve večerních hodinách se nechal ve zdravotnickém zařízení v Jihlavě ošetřit i druhý chodec s tím, že utrpěl při nehodě lehké zranění. Případem dopravní nehody se zabývají policisté z dopravného inspektorátu Jihlava, kteří zjišťují další okolnosti, stejně jako přesnou míru zavinění.


Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková, vedoucí oddělení - tisková mluvčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

31. 7. 2023 - Opilá řidička na Rudě havarovala

Opilá řidička na Rudě havarovala
V neděli 30. července krátce po desáté hodině dopoledne přijali policisté na integrovaném operačním středisku oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo na silnici II/602 nedaleko obce Ruda na Žďársku.

7. 2. 2023 - Řidič se zákazem řízení a pod vlivem drog

Řidič se zákazem řízení a pod vlivem drog
Řidič, který usedl za volant, i když to má zakázáno, byl kontrolován v pondělí 6. února po čtvrté hodině odpoledne na silnici II/602 v katastru obce Lavičky.

13. 4. 2023 - Motorkář se strážníkům pokusil ujet

Motorkář se strážníkům pokusil ujet
Dne 4. dubna 2023 v 16:29 hodin zastavila hlídka Městské policie Velké Meziříčí v ulici K Rakůvkám osobu na krosovém motocyklu, ten nebyl označený tabulkou registrační značky.

31. 5. 2023 - Neobvyklé pátrání - hledáme psa

Neobvyklé pátrání - hledáme psa
Policisté z obvodního oddělení Velké Meziříčí se obracejí na širokou veřejnost s poměrně netradiční prosbou o pomoc při pátrání.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist