MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 2. října 2023, svátek má Olívie / Oliver, zítra Bohumil.
  • Foto od čtenáře. Ulice Třebíčská. K fotografii připsal "... tak nám úklid z minulého týdne moc dlouho nevydržel".
  • Jde o technickou závadu nebo bateriím v solárních světlech na odstavné parkovací ploše v bývalém areálu Svit dochází kapacita? Hned dva stožáry z šesti nesvítí jak mají. Světla se instalovala 15. 12. 2021.
  • V neděli 1. října 2023 začal 21. ročník městské ligy. Foto ze zápasu Vídeň - Bory.
  • Hudební festival Jakuba Pustiny v neděli večer v koncertním sále Jupiter clubu nabídl významného hosta, operní divu Gabrielu Beňačkovou.
  • Po nedělním fotbalovém derby slaví tým Velké Bíteše, který zvítězil 1:2. Zápas sledovalo více jak 400 diváků.
  • Nová brána dynamických vah na silnici II/602 byla vztyčena.

Prague Handball Cup opět s naší účastí!

- - 14. 4. 2023 - komentářů  0
Prague Handball Cup opět s naší účastí!
Prague Handball Cup opět s naší účastí!
Prague Handball Cup opět s naší účastí!
Prague Handball Cup opět s naší účastí!

Rok se s rokem sešel a velikonoční svátky strávila naše mládežnická družstva na 30. ročníku mezinárodního turnaje Prague Handball Cup.


V letošním roce si na něm zahrálo 571 týmů z 23 zemí světa. Náš oddíl dovezl do Prahy opět osm družstev. Všichni si to moc užili a vzájemná podpora přímo v hledištích byla důkazem skvělé týmovosti našeho Sokola!

 

Během tří dnů (pátek - neděle) se naše družstva pohybovala metrem, tramvají a busem po celé Praze a vyzkoušela různé palubovky místních hal, rozdílné herní styly soupeřů z celé Evropy a hlavně se celou dobu bavila házenou. Když se k tomu pak přidala návštěva virtuální reality nebo laser game, tak to byla už jen ta pověstná sladká tečka.

 

V nejmladší kategorii minižactva chlapců se představilo celkem 32 družstev, což je o polovinu více než v loňském roce! Hrála se klasická házená o sedmi hráčích na velkém hřišti. Naše družstvo minižáků bylo nalosováno do skupiny ME05. V základní skupině se jim podařilo ve všech utkáních zvítězit a postoupit tak z prvního místa do předkola playoff A. V něm narazili na německé týmy, a i když sehráli vyrovnaná utkání tak šťastnější byli naši soupeři.

 

Kluci obsadili tak dělené 8. - 16. místo což je určitě pěkný výsledek. Hlavní ale jsou načerpané zkušenosti, utužení kolektivu a zážitky z takto velkého turnaje, kdy většina hráčů byla na takové akci poprvé. Naši minižáci odehráli povedený turnaj, a zaslouží pochvalu za kolektivní a bojovné výkony. 

 

Výsledky:

TJ Sokol Velké Meziříčí - Talent Škoda JS Plzeň 17:10

TJ Sokol Velké Meziříčí - Lions Hostivice 19:7

TJ Sokol Velké Meziříčí - HK Kúpele Bojnice (SK) 14:6

TJ Sokol Velké Meziříčí - KH Kopřivnice 14:12

TJ Sokol Velké Meziříčí - HSV Grimmen (Ger) 15:12

 

TJ Sokol Velké Meziříčí - Nordhäuser SV (Ger) 7:15 (předkolo playoff A)

 

TJ Sokol Velké Meziříčí - TuS Fürstenfeldbruck 12:15 (předkolo playoff A)

 

Sestava: Filip Ambrož, Vojtěch Kostečka, Pavol Živčic, Lukáš Chadim, Tobiáš Winterling, Aleš Zmrhal, Erik Fialka, David Stoklasa, Václav Novotný, Jan Janoušek, Erik Vejmělek, Jonáš Peterka, Samuel Šimek, Jakub Vítek, Jiří Michlíček.

Trenéři: David Stoklasa, Daniel Kostečka, Renáta Kostečková, 

Kameraman: Stanislav Chadim 

 

Tentokrát jsme měli také obsazenou nejmladší kategorii našimi děvčaty. Celkem se turnaje zúčastnilo 21 týmů a naše „minky“ byly nalosovány do skupiny WE03. Pro většinu holek to byla první zkušenost s velkou házenou, a navíc na takovém velkém turnaji. Holky se však zápas od zápasu lepšily a dokázaly nasbírat cenné zkušenosti. V základní skupině obsadily 4. místo, které je poslalo do playoff B, kde prohrály až druhého utkání proti týmu z brněnských Bohunic.

 

Výsledky:

TJ Sokol Velké Meziříčí - HSV Grimmen (GER) 11:18

TJ Sokol Velké Meziříčí - Házená Kynžvart 18:10

TJ Sokol Velké Meziříčí - DHC Slavie Praha 2:16

TJ Sokol Velké Meziříčí - Sokol Písek II - 12:3

TJ Sokol Velké Meziříčí - ŠKP Topoľčany 7:21

TJ Sokol Velké Meziříčí - DHC Plzeň II 18:3

TJ Sokol Velké Meziříčí - TJ Astra Praha 8:4 (playoff B)

TJ Sokol Velké Meziříčí - TJ Tatran Bohunice 8:15 (playoff B)

 

Sestava: Tina Adamcová, Tereza Chlubnová, Karolína Kozlová, Silvia Matušíková, Daria Matušíková, Silvie Podsedková, Gabriela Pospíšilová, Klára Sedláková, Eliška Tesařová, Veronika Vrbová, Alžběta Šlitrová, Anita Živčicová. Trenéři: Radka Matušíková, Kateřina Závišková a Roman Matušík.


Mladší žáci odehráli v základní skupině MD01 skvělé zápasy. Dokonce narazili na pozdějšího vítěze celého turnaje Duklu Praha.  Ze šestičlenné skupiny postoupili z druhého místa.  Kluky je třeba pochválit za předváděné výkony.

 

Výsledky:

TJ Sokol Velké Meziříčí - TJ Slavoj Děčín 21:14

TJ Sokol Velké Meziříčí - SK Kuřim 23:14

TJ Sokol Velké Meziříčí - TJ Dukla Praha 13:28

TJ Sokol Velké Meziříčí - TuS Fürstenfeldbruck (GER) 22:7

TJ Sokol Velké Meziříčí - IK Sävehof III (SVE) 13:11

TJ Sokol Velké Meziříčí - JSG Stuttgart Waldau (GER) 19:20 (nadstavba)

TJ Sokol Velké Meziříčí - RK Dubrava Zagreb (HR) 9:12 (nadstavba)

 

Sestava: Tobias Tyl, Vojtěch Chalupa - David Ambrož, Nikolas Fexa, Martin Homola, Martin Jelínek, Adrian Kadlec, Ondřej Kadlec, Samuel Karásek, Jakub Smejkal, Luboš Peterka, Tomáš Raus, Šimon Winterling, trenéři Jiří Holý a Pavol Živčic, vedoucí družstva Luboš Karásek.

 

Mladší žákyně byly nalosované do šestičlenné skupiny WD07. V ní dokázaly dvě utkání jasně vyhrát. Proti rakouskému týmu a jihočeskému Milevsku se holky dlouho držely, ale nakonec prohrály. V souboji o postup do lepší části turnaje s německým Grimmen rozhodovaly detaily a utkání tak pro nás skončilo prohrou o dvě branky. V playoff B narazily na švedský Sävehof VI. Holky před fantastickými fanoušky v podání našich žáků a rodičů odehrály poměrně dobré utkání a k vítězství chybělo opravdu málo. Holky je třeba pochválit za zlepšenou obranu, vždyť naše aktivní obrana 3:3 dělala soupeřům velké problémy. Navíc si holky vyzkoušely, jaké to je když je naše hráčky osobní obrana. Kromě házené si užily laser game a hlavní program v podání barevné Křižíkovy fontány na Výstavišti.

 

Výsledky:

TJ Sokol Velké Meziříčí - SMF-HK Žilina 18:6

TJ Sokol Velké Meziříčí - Union Korneuburg (AUT) 8:19

TJ Sokol Velké Meziříčí - HC Milevsko 8:17

TJ Sokol Velké Meziříčí - TJ Sokol Poruba 15:3

TJ Sokol Velké Meziříčí - HSV Grimmen 13:16

TJ Sokol Velké Meziříčí - IK Sävehof VI 13:15 (playoff B)

 

Sestava: Alena Anna Bartošová, Karolína Blaťáková, Anežka Brychtová, Adéla Derahová, Bára Fialová, Elen Konečná, Denisa Krejčová, Beáta Michlíčková, Dita Padalíková, Tereza Palátová, Klára Pospíšilová, trenérka Jana Šidlová a vedoucí družstva Miroslava Kozlová.  

 

Kategorie starších žáků byla na počet družstev opět nejpočetnější (101 týmů). Naši kluci byli zařazeni do skupiny MC02. Ve skupině prohráli stejně jako mladší žáci pouze jedenkrát, a to proti Dukle Praha. Ze skupiny tak postoupili z druhého místa. V nadstavbové části narazili na soupeře z Vysočiny - Ledeč a dánský celek. Obě utkání zvládli vítězně, zvlášť proti Dánům to na hřišti hodně vřelo. Účast v osmifinále tak byla jistá. Do ní se mimochodem dostali pouze další dva čeští zástupci. Na turnaji jim dala stopku házenkářská akademie z německého Lipska. Ovšem kluci odehráli velice kvalitní turnaj a plná hala fanoušků jim děkovala ve stoje!

 

Výsledky:

TJ Sokol Velké Meziříčí - Apoolon Spurs (BEL) 24:16  

TJ Sokol Velké Meziříčí - BF Krems Langenlois (AUT) 23:11

TJ Sokol Velké Meziříčí - Házená Rokycany 23:8

TJ Sokol Velké Meziříčí - TJ Dukla Praha I 15:22

TJ Sokol Velké Meziříčí - TV 1877 Lauf (GER) 28:9

TJ Sokol Velké Meziříčí - Viby Håndbold II (DEN) 26:13

TJ Sokol Velké Meziříčí - Házená Ledeč 22:13 (nadstavba)

TJ Sokol Velké Meziříčí - Viby Håndbold I (DEN) 17:11 (nadstavba)

TJ Sokol Velké Meziříčí - SC DHfK Leipzig (GER) 13:29 (osmifinále)

 

Sestava: David Bradáč, Daniel Červený, Štěpán Fiala, Matouš Fiala, Matyáš Fialka, Filip Hradecký, Tomáš Jelínek, Adam Krejčí, Tomáš Klíma, Jan Sedlák, Vít Smejkal, Ondřej Trifanov, trenéři: Petr Kavka a Radek Navrátil.

 

Starší žákyně se představily v šestičlenné základní skupině WC11. V ní skončily čtvrté a čekalo je v neděli playoff B. Zde se jim podařilo dojít až do třetího kola, kde jim stopku vystavil rumunský soupeř.

 

Výsledky:

TJ Sokol Velké Meziříčí - Angyalföldi SI DSE (HUN) 15:26

TJ Sokol Velké Meziříčí - MTV Stadeln (GER) 24:18

TJ Sokol Velké Meziříčí - MHK Martin (SVK) 22:19

TJ Sokol Velké Meziříčí - RK Beograd (SRB) 12:16

TJ Sokol Velké Meziříčí - HBC Strakonice 1921 14:17

TJ Sokol Velké Meziříčí - TJ Loko České Budějovice 20:12 (32 playoff B)

TJ Sokol Velké Meziříčí - DHC Slavia Praha II 14:12 (osmifinále playoff B)

TJ Sokol Velké Meziříčí - CS Sproting Ghimbav (ROU) 15:23 (čtvrtfinále playoff B)

 

Sestava: Tina Buršíková, Veronika Dvořáková, Nikol Harčariková, Sára Juhošová, Natálie Klinerová, Monika Chalupová, Helena Králíková, Eliška Nedomanská, Anna Pospíšilová, Vendula Pospíšilová, Barbora Rősslerová, Kateřina Kůpová, trenérka Ilona Závišková a vedoucí družstva Pavel Rosický.

 

V kategorii starších dorostenců se představilo 36 týmů. V základní skupině MA04 odehráli naši borci pět utkání. Hned to první proti pozdějšímu vítězi skupiny měli dorostenci dobře rozehrané, ale nakonec se museli spokojit s remízou. Další utkání zvládli již lépe. V posledním zápase proti známému Újezdu remizovali, což jim vyneslo druhé místo a postup do nadstavby. Tam se jim v neděli velice dařilo. Jedno utkání vyhráli a ve druhém remizovali. Nakonec postup nevyšel až na skóre. Po celý turnaj podávali hráči dobré výkony a žádné utkání neprohráli.

 

Výsledky:

TJ Sokol Velké Meziříčí - Panevežys (LVA) 16:16

TJ Sokol Velké Meziříčí - Nøvling IF (DEN) 16:13

TJ Sokol Velké Meziříčí - Apolloon Spurs (BEL) 19:9

TJ Sokol Velké Meziříčí - JSG Bodensee (GER) 23:7

TJ Sokol Velké Meziříčí - Sokol Újezd u Brna 19:19

TJ Sokol Velké Meziříčí - TSV Asperg (GER) 25:16 (nadstavba)

TJ Sokol Velké Meziříčí - TSV Friedberg (GER) 18:18 (nadstavba)

 

Sestava: Martin Borkovec, Lukáš Deraha, Štěpán Čermák, Martin Chalupa, Adam Jaša, Robin Koudela, Tomáš Kučera, Jakub Mach, Jaroslav Pavlíček, Marek Sedlák, Jakub Strýček, Jakub Uchytil, Benjamin Rosa, Tomáš Rosa, Denis Vik, trenéři Michael Bezděk, Vojtěch Svoboda, Filip Svoboda, Tomáš Krčál a František Kratochvíl.

 

V kategorii starších dorostenek se představilo celkem 30 družstev. Naše dorostenky byly nalosovány do skupiny WA01, kde skončily na postupovém druhém místě. Holky přistoupily ke všem utkáním zodpovědně hned od první minuty, nevypustily nic a hrály celou dobu jako jeden tým. Oproti posledním soutěžním utkáním se zlepšila komunikace ve hře, velice kvalitní byla obranná fáze hry, se kterou měly problém všechny týmy, a tím byl položen základní kámen celkového úspěšného tažení turnajem. V útočné fázi to trochu skřípalo, ale velkou bojovností se dařilo překlopit utkání na naši stranu. Taky zlepšená úspěšnost v 7-mi metrových hodech pomohla k celkem pěti vítězstvím ze sedmi zápasů v turnaji. Drobnou komplikací bylo zranění Lenky Holíkové a Laury Lázničkové v posledním pátečním utkání, takže do zápasů v sobotu tyto hráčky nemohly nastoupit. Po úderu do hlavy musela v zápase s Pískem odstoupit i Lucka Chlubnová a zápas tak muselo dohrát jen sedm statečných s pomocí, po operaci se doléčující, Báry Rosické. Naštěstí se do nedělních soubojů ve skupině předkola playoff zraněné holky daly alespoň trochu dohromady a mohly nastoupit do části utkání do útoků.

 

Za zmínku určitě stojí, že tým Bohumína, který holky v základní skupině porazily, vyhrál playoff B (celky na 4.-6. místě ve skupinách), celek Sokol Písek prohrál až ve finále playoff A s celkovým vítězem Slavií Praha. Z toho plyne, že naše slupina patřila k těm herně lepším a o to jsou výsledky ve skupině cennější.

 

Celkově se naše holky umístily na 6. - 10. místě z 30 týmů v kategorii starších dorostenek. Velkým přínosem turnaje pro holky byla konfrontace s evropskými týmy a s tím spojenými různými herními styly.

 

Výsledky:

TJ Sokol Velké Meziříčí - TV Sinsheim (GER) 18:5 (11:4)

TJ Sokol Velké Meziříčí - HKM Šurany (SVK) 13:10 (6:6)

TJ Sokol Velké Meziříčí - Koge Händbold (DEN) 13:12 (8:6)

TJ Sokol Velké Meziříčí - 1.SC Bohumín 98 8:7 (4:4)

TJ Sokol Velké Meziříčí - Sokol Písek 8:16 (3:9)

TJ Sokol Velké Meziříčí - Harslev GF (DEN) 11:7 (6:3) (nadstavba)

TJ Sokol Velké Meziříčí - VOC Amsterdam (NL) 9:16 (2:10) (nadstavba)

 

Sestava: Marcela Součková - Zuzana Cvrkalová, Lucie Chlubnová, Veronika Hladíková, Lenka Holíková, Natalie Nicole Puffer, Natálie Koudelová, Laura Lázničková, Bára Rosická, Kateřina Palasová, Eva Vostálová, Agáta Sýkorová, trenéři Tomáš Partl, Lenka Holíková st., Miloš Holík.

 

VELKÉ DÍKY PATŘÍ VŠEM RODIČŮM A FANOUŠKŮM, KTEŘÍ PŘIJELI NAŠE HRÁČE A HRÁČKY PODPOŘIT A NEVÁHALI CESTOVAT PO CELÉ PRAZE A FANDIT NAPŘÍČ KATEGORIEMI! DÍKY - BEZ VÁS BY TO NEŠLO !!!


Autor: Jana Šidlová, Házená Velké Meziříčí

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

mladsi-zakyne-na-phc-2.jpg  mladsi-zakyne-na-phc-3.jpg  mladsi-zakyne-na-phc.jpg  starsi-dorostenci-na-phc.jpg  starsi-dorostenky-na-phc.jpg  starsi-zakyne-na-phc.jpg  

Čtěte také

17. 9. 2023 - Starší žákyně na první Lize Vysočiny s plným počtem bodů

Starší žákyně na první Lize Vysočiny s plným počtem bodů
V polovině srpna začalo nově tvořené družstvo starších žákyň s letní přípravou. K hráčkám ročníku 2009, které hrály za starší žákyně už v sezóně 2022/23 se připojily loňské mladší žákyně ročníku 2010...

30. 3. 2023 - Povinné body jsou doma

Povinné body jsou doma
V sobotním dopoledni vyrazilo družstvo starších dorostenců do ostravské haly, kde se utkání proti aktuálně poslednímu celku tabulky - HC Hlučín odehrálo.

8. 6. 2023 - Mladší žáci pátí na MČR v Házenkářském desetiboji (HD)

Mladší žáci pátí na MČR v Házenkářském desetiboji (HD)
Po úspěšných kvalifikacích (únorové krajské a březnové regionální), jsme postoupili do republikového finále, které se tento rok konalo od pátku 2.6.2023 do neděle 4.6.2023 v Karviné.

17. 4. 2023 - Starší dorostenky doma vítězně

Starší dorostenky doma vítězně
Od úvodních minut vcelku jednoznačná záležitost pro domácí tým, který začal velmi ofenzivně.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist