Dnes je 16. července 2024, svátek má Luboš, zítra Martina.
  • Pokud jdete/jedete se podívat na most v Rakůvkách, tak si nezapomeňte přibalit tepláky, neboť po nově opravené cestě potkáte metrové kopřivy.
  • Za Kauflandem buďte obezřetní - budou zde prováděny až do 21. 7. stavební práce.
  • Na náplavce byl instalován nový prvek - lehátko.
  • O prázdninách je možné si o vybraných víkendech prohlédnout kostel sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí včetně komentované prohlídky.
  • Stačilo nad kontejnery umístit kameru a najednou je kolem kontejnerů pořádek.
  • Na komunikaci pod Martinickým kopcem se prozatím nefrézuje povrch vozovky. Práce v těchto dnech probíhají v Martinicích.

Nakonec čtvrtí - už to nešlo

- - 14. 4. 2023 - komentářů  0
foto: archiv autora

Porážky s Dobřichovicemi způsobily, že nás čekal již jen jeden, poslední, zápas již beztak úspěšné sezóny.


Jeli jsme do Liberce se poprat o 3. místo. Obě družstva nastoupila s tím nejlepším, co mají k disposici. Přišla i slušná divácká návštěva, která vytvořila příjemnou kulisu hlavně pro domácí družstvo. Zápas začal vyrovnaně, potom Liberec kolem 10. bodu odskočil a chvílemi měl náskok až 6 bodů. My trpělivou hrou bez chyb jsme ale pozvolna dotahovali a do koncovky jsme šli za vyrovnaného stavu 23:23. Zkažený servis a eso z následného podání soupeře rozhodlo o prohře v tomto setu. Nakonec zřejmě vše mělo vliv na celý zápas. Další sety jsme drželi krok vždy jen do poloviny, potom liberečtí utekli a bylo hotovo. Porážka 0:3. Co dodat? Bylo toho na nás už moc. Psychické i fyzické vypětí s Lvi Praha a Bučovicemi udělalo své. Potom snaha se předvést v Dobřichovicemi v co nejlepším světle. Vše se podařilo a porážky nevadily, jen mrzely.

 

Poslední zápas byl pro náš tým již za hranou. Už to nešlo. Najít poslední zbytek sil a ještě jednou se kousnout bylo nad naše možnosti. Vidina třetího místa již nebyla taková motivace jak např. semifinále nebo čtvrtfinále. Tým je to však silný a určitě svou sílu potvrdí v další sezóně. Historický úspěch a nejlepší výsledek kolektivního sportu ve Velkém Meziříčí určitě nesmí zapadnout. Ve skoro nevolejbalovém Kraji Vysočina je to určitě výsledek jako hrom. V dávné minulosti v letech 1967-1970 zde hrála nejvyšší soutěž Dukla Jihlava, která potom přesídlila do Liberce, v sezóně 2008/9 se dostala do 1. ligy Jiskra Havlíčkův Brod a potom již od roku 2016 my, Spartak Velké Meziříčí.

 

Po osmých místech je toto čtvrté místo povzbuzení i závazek do příštích let. Můžeme i výš. Hráče máme, trenérské zázemí rovněž. Trochu nám chybí to sportovní zázemí, neboť na nízkých lavičkách se sedět divákům nechce a ani se to moc nedá. Díky řediteli Jupiter klubu Milanu Dufkovi jsme si mohli z tohoto zařízení půjčit židle na dva naše vrcholy sezóny (Český pohár proti Brnu a semifinále proti Dobřichovicím), čímž jsme kulturu sportovního prostředí přeci jen trochu vylepšili. Sportovní hala je v nedohlednu, takže setrváváme ve školní tělocvičně za kostelem. Nestěžujeme si, ale přejeme si, aby to jednou s tou halou vyšlo. Děkujeme všem příznivcům, že nám fandili, že na nás chodili, a i jinak podporovali. Rovněž všem sponzorům. 1. liga je čistě amatérská soutěž, stojí více jak půl milionu a určitě jsme tolik peněz nesehnali, takže hráči si mnohé také museli sami platit. Za to jim patří dík a hlavně za to, že to brali jako samozřejmost. Snad se to taky jednou zlepší.

 

Vydržíme a budeme se nejenom s muži, ale i s dorostem a žáky neustále zlepšovat. Mládežnická sezóna ještě nekončí. Čekají nás ještě poslední turnaje U22, U20, kvalifikace mladších (U14) a starších žáků (U16) na Mistrovství ČR.


Autor: Velké Meziříčí, 13.4.2023 Petr Juda

Publikoval: -kas-

Čtěte také

21. 2. 2024 - Tentokrát jsme zuby necenili

Tentokrát jsme zuby necenili
Úplně nás to semlelo. Bouřlivé prostředí, kde nebylo slyšet vlastního slova a bezchybný výkon Bučovic se podepsalo na naší nervozitě, kterou jsme si nechtěli moc připouštět.

19. 6. 2024 - Konec sezóny plné nových výzev

Konec sezóny plné nových výzev
Skončila sezóna 23/24 a hned začala nová.

8. 2. 2024 - Volejbal: Skvělá sezóna, ale v play off je to 0:2 (zatím)

Volejbal: Skvělá sezóna, ale v play off je to 0:2 (zatím)
Letos se 1.liga hraje takovým zvláštním způsobem.

15. 2. 2024 - VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!

VELMEZ - BUČOVICE na zápasy 2:2. Pohádka pokračuje s jednou velkou kaňkou!!
Začnu hned od konce. Vyrovnali jsme stav čtvrtfinále play off na 2:2 na zápasy.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist