CAFÉ GUSTO - BRZY OTEVÍRÁME!
Dnes je 24. dubna 2024, svátek má Jiří, zítra Marek.
  • Milá Evičko, milý Luďku... tak začínal každý dialog ve stejnojmenné divadelní hře mapující životní příběh manželů Vojířových z Velkého Meziříčí, který napsala jejich vnučka Beáta Parkanová (uprostřed) a bravurně jej ztvárnili herci činoherního klubu.
  • Vlastivědná a genealogická společnost společně s Policií ČR a Besipem uspořádala pro všechny zájemce v kině bezplatnou akci k prevenci kyberkriminality a bezpečnosti silničního provozu.
  • Včerejší nepořádek kolem kontejnerů na papír na Třebíčské vystřídal dnešní nepořádek kolem kontejnerů plast, odložené jsou zde části auta.
  • U odbočky z Třebíčské k policejní stanici přibylo nové dopravní zrcadlo.
  • Nekonečný problém. Přeplněné kontejnery na tříděný odpad na Třebíčské u starého nádraží.
  • O mimořádné odměny pana starosty a místostarosty ve Velkém Meziříčí se zajímala také celostátní televize NOVA. Reportáž byla odvysílaná v pořadu Televizní noviny 21. 4. 2024 cca v čase 20:07.

Mladší žákyně opět ve finále Házenkářského desetiboje

- - 21. 4. 2023 - komentářů  0
Z regionální kvalifikace Házenkářského desetiboje.
Z regionální kvalifikace Házenkářského desetiboje.
foto: archiv Házená VM
Mladší žákyně opět ve finále Házenkářského desetiboje
Mladší žákyně opět ve finále Házenkářského desetiboje
Mladší žákyně opět ve finále Házenkářského desetiboje
Mladší žákyně opět ve finále Házenkářského desetiboje

Stejně jako v minulém roce, tak i v tom letošním se družstvo mladších žákyň zúčastnilo regionální kvalifikace Házenkářského desetiboje. Tam si holky vedly velice dobře a zaslouženě postoupily mezi šest nejlepších týmů do celorepublikového finále. To se uskuteční 2. - 4. června 2023 v Ústeckém kraji.


Původní termín regionální kvalifikace byl naplánovaný na 11. března, ale z důvodu vysoké nemocnosti pořadatelského družstva se kvalifikace uskutečnila až v sobotu 15. dubna v Ledči nad Sázavou. Čtrnáctka našich holek tam odjížděla s myšlenkou, že se nejede zúčastnit, ale vyhrát! A to se povedlo na jedničku!

 

První disciplínou byl rychlý běh 2x15 minut. Výsledek této disciplíny byl mezi všemi družstvy nadmíru vyrovnaný, když rozhodovaly setiny. Naše holky v této jediné disciplíně našly přemožitelky jak z Havlíčkova Brodu, tak i Ledče a skončily na třetím místě. Pak se ale už naše dominance naplno rozjela!

 

V další disciplíně, skoku do dálky, na který jsme měly daného žolíka, se holky vybičovaly k neuvěřitelných výkonům, a jasně zvítězily, stejně jako v hodu na rychlost. Následovalo utkání proti Havlíčkovu Brodu, kde jsme jasně ovládly jak osobní obranu (9:1), tak utkání (14:2). V shoot-outech to nebylo úplně povedené, ale i to jsme vyhrály (3:1).  Další dvě disciplíny hod do dálky a překážková dráhá byly pro naše barvy vítězné!

 

Do posledního utkání šly holky odhodlané a s vidinou vítězství. Proti Ledči jsme opět v osobní obraně (7:2)  i v utkání dominovaly (5:1). Shoot-outy se opět nepovedly a remizovaly jsme 3:3. To ale na konečném výsledku již nic neměnilo. I poslední disciplínu - aktivitu - která se hodnotí podle počtu hráček, které vstřelí branku, jsme ovládly. Vždyť hned deset hráček bylo schopno vstřelit branku!

 

V konečném zúčtování jsme tak jasně vyhrály a po roce opět vyrazíme na republikové finále, které se bude konat 2. - 4. června 2023 v Ústeckém kraji, kde si nejspíše organizaci vezme na starost DHK Baník Most. Dalšími našimi soupeři budou SK Kuřim, Handball Club Zlín, Sokol Písek, DHC Plzeň a domácí DHK Baník Most.

 

A POZOR! Do republikového finále se opět dostali i naši mladší žáci! Jejich finále bude ve stejném termínu, jen místo mají přesně na druhé straně republiky, a to v Polance nad Odrou.

 

Sestava: Anežka Brychtová - Karolína Blaťáková (11), Adéla Derahová (7), Denisa Krejčová (6), Tereza Palátová (5), Klára Pospíšilová (3), Karolína Kozlová (3), Elen Konečná (2), Silvie Podsedková (1), Klára Sedláková (1), Beáta Michličková (1), Rozita Vilímová, Alena Anna Bartošová, Barbora Fialová, trenérky Jana Šidlová a Miroslava Kozlová.


Autor: Jana Šidlová, TJ Sokol Velké Meziříčí - házená

Publikoval: -kas-

Čtěte také

26. 9. 2023 - Nejmenší házenkáři odehráli druhé kolo ligy Vysočiny

Nejmenší házenkáři odehráli druhé kolo ligy Vysočiny
V neděli 24. září pořádal náš oddíl druhé kolo ligy Vysočiny v miniházené 4+1. Hrálo se na dvou hřištích ve dvou kategoriích, mladší přípravka a starší minižáci. Hrací doba jednoho utkání byla...

11. 9. 2023 - HÁZENÁ: Muži se důstojně rozloučili s ČESKÝM POHÁREM

HÁZENÁ: Muži se důstojně rozloučili s ČESKÝM POHÁREM
V dalším kole ČESKÉHO POHÁRU na naši palubovku zavítal velice atraktivní soupeř z brněnských Bohunic. Ten v loňském ročníku 1. ligy získal bronzové medaile, a nebylo tedy na pochybách, kdo bude v...

29. 8. 2023 - Úspěšné první kolo Českého poháru

Úspěšné první kolo Českého poháru
1.kolo Českého poháru žen se odehrálo na palubovce druholigového týmu Žirovnic. Naše družstvo zajíždělo na palubovku mladého celku ve velmi skromné sestavě.

29. 11. 2023 - Dorostenci na soupeře z Frýdku nestačili

Dorostenci na soupeře z Frýdku nestačili
Poslední domácí utkání pro naše dorostence bylo hodně náročné. Ze základní sestavy vypadli hned dvě spojky, a tak museli nastoupit mladí hráči. V prvním poločase si vedli dobře, ale v tom druhém již začal...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

GLASS VISION: Hledáme MONTÁŽNÍHO TECHNIKA SKLENĚNÝCH KONSTRUKCÍ
TOPlist