MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 25. září 2023, svátek má Zlata, zítra Andrea.
  • Po měsíci od premiéry na zámku uvedl ochotnický divadelní soubor Špatně namíchaný bublifuk reprízu hry Zkrocení zlé ženy ve velkém sále Jupiter clubu. A opět s velkým úspěchem.
  • Na náměstí se stala dopravní nehoda 2 osobních vozidel.
  • Prostranství u městské synagogy je stále vylepšováno.
  • Studenti a žáci místních škol v pátek dopoledne ve velkém sále Jupiter clubu viděli úspěšné představení místních ochotníků ŠNB Zkrocení zlé ženy. Repríza pro veřejnost bude zítra v sobotu 23.9. ve 20 hodin taktéž v Jupiter clubu.
  • Čekárna vlakové zastávky na Družstevní ulici byla "vyzdobena".
  • Díry na Družstevní ulici úspěšně zalepeny. Celá rozpraskaná silnice i chodníky by si zasloužily větší rekonstrukci.

Kultura pod hvězdami letos podvanácté

- - 21. 4. 2023 - komentářů  0

Přestože číslovka ročníku svádí k přívlastku „tuctový“, tak o tuctový ročník rozhodně nepůjde. Jak je pro organizátory dobrým zvykem, opět si pro své návštěvníky připravují řadu novinek a vylepšení.


Pro nezasvěcené je hned na úvod třeba vysvětlit, co to vlastně ta Kultura pod hvězdami je a není? „Nejsme letní scénou jednoho divadla nebo kočovnou akcí jedné inscenace. My vozíme divákům po celé České republice různá divadla a představení. Třeba jen letos se výčet spolupráce zastavil na 9 divadlech, 24 inscenací a 74 představení. Lidé se mohou těšit třeba na již tradiční Děti ráje, Draculu, Rebely, ale také na novinky v podobě muzikálu Maminy, Okno mé lásky nebo na komorní nastudování opery Rusalka.“ Nechal se slyšet organizátor Radek Priputen. Jedním dechem je také dodat maličkost: vždy se jedná o venkovní představením pod širým nebem, proto Kulturu pod hvězdami.


Pokud vás žádný z titulů nezaujal, rozhodně nezoufejte.
Program je opravdu široký a nabízí snad od každého něco. Dřívější specialisté na muzikály dávno překročili svůj stín a „pod hvězdami“ si kromě plnohodnotných muzikálů a koncertních verzí můžete užít také komorní nastudování opery Rusalka z dílny Českého pěveckého institutu s řadou hvězd svého oboru nebo činoherních představení z Agentury Harlekýn, Studia dva nebo Divadla Ungelt. Ale zpět k muzikálům. Trochu mimo všechny škatulky vybočují manželé Královi ze Zlína se svou Procházkou slavnými muzikály a kluci „Vágner, Kopečný, Ryšavý“ se svými Muzikály naruby.


Kam a kdy se za Kulturou pod hvězdami vydat? Letošní ročník odstartuje v pátek 19. 5. 2023 v Chomutově a vše vyvrcholí 27. 8. 2023 v Žilině. Zastávek mají v plánu celkem 16 a z toho premiérově také dvě na Slovensku (Trnava a Žilina).
Proč byste se měli vydat na Kulturu pod hvězdami? Především kvůli zážitku. Ve většině případů se hrají představení na zámcích nebo přímo na nádvoří zámků a propojení krásného místa s krásným zážitkem, to je to, o co organizátorům jde. Co je ještě „pod hvězdami“ standardem a dobrým zvykem? Při příchodu každý návštěvník dostává zdarma program. Když neprší, tak jsou vyvěšeny obrázky a fotky z loňských ročníků. Jde o jakousi „nástěnku“ s pohledem do minulosti. Vybraní zákazníci jsou třeba odměněni přímo při úvodním slovu lahví vínečka či jiným dárkem. Letos díky dvanáctému ročníku je na každé představení 12. místo ve 12. řadě za symbolických 120 Kč. V místě konání (zejména v zahradách) je k dispozici zdarma postřik repelentem, aby vás neotravoval večer hmyz. Po představení se tradičně a ochotně fotí herci s diváky. No a celkově atmosféra pod hvězdami je nejen romantická, ale také kouzelná. Posuďte sami, takto se proměnilo představení v obrovskou party na muzikálu Rebelové a zde se můžete podívat, jak to vypadá při Dětech ráje.

 


Autor: Zuzana Kulhánková, Spromotion

Publikoval: -kas-

Čtěte také

9. 8. 2023 - Za 120 korun můžete navštívit všechna krajská muzea a galerie

Za 120 korun můžete navštívit všechna krajská muzea a galerie
Dlouhodobým záměrem Kraje Vysočina je umožnit široké veřejnosti návštěvu krajských muzeí a galerií, aniž by to výrazně zatížilo rozpočet domácnosti.

1. 2. 2023 - Vrcholem letošního Bernard Festu bude koncert skupiny Kabát

Vrcholem letošního Bernard Festu bude koncert skupiny Kabát
Program 27. ročníku Bernard Festu vygraduje koncertem nejslavnější české rockové kapely současnosti.

1. 9. 2023 - Víkendové císařské manévry nabídnou bohatý program

Víkendové císařské manévry nabídnou bohatý program
Již tento víkend se velkomeziříčský zámek přenese zpět do roku 1909, kdy se v okolí Meziříčí konaly císařské manévry. Zámecký areál se zaplní dobovými kostýmy, vojenskými stany a řemeslnými stánky.

8. 6. 2023 - Pozvánka na Rockový den otců do Osové Bítýšky

Pozvánka na Rockový den otců do Osové Bítýšky
Obec Osová Bítýška, Komunitní centrum Osová Bítýška, SK Osová Bítýška a Chasa Osová Bítýška Vás zvou v sobotu 10.06.2023 od 14:00 hod. do Fotbalového a tenisového areálu na ROCKOVÝ DEN OTCŮ.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist