• Louka pod školou byla v pondělí dopoledne plná dravců. Konala se akce záchranné stanice pro dravé ptactvo Seiferos, která zajišťuje výukový program pro základní školy a letové ukázky dravců pro veřejnost.
  • Staví se nový most přes řeku Oslavu mezi Tasovem a Kamennou na silnici II/390.
  • Pondělní ráno u ZŠ Oslavická a vzkaz od čtenářky: "To je opravdu příklad pro děti od dospělých."
  • Mistrovský titul jsme oslavili společně na náměstí.
  • Fotbalisté FCVM A se střetli v nedělním utkání s Pelhřimovem. O vyrovnávací gól na 2:2 se postaral v 86. minutě Mirek Malata.

Ne úplně překvapivá prohra

- - 26. 4. 2023 - komentářů  0
Ilustrační foto.

V sobotu naše družstvo žen zajíždělo na palubovku lídra 1.ligy - HK Hodonín. Naše hráčky čekal velmi náročný zápas, protože jely v malém počtu a čekal je souboj proti velmi ambicióznímu týmu, který v této sezóně zatím neokusil hořkost porážky.

1.liga ženy

HK Hodonín - TJ Sokol Velké Meziříčí (21:7)

Začaly jsme velmi dobře a daly hned první gól, celkově bez většího nátlaku na výsledek naše družstvo předvádělo pěknou házenou. V útoku jsme byly schopny hledat dobré brankové příležitosti, ale jakýkoliv ztracený balón byl ihned domácími potrestán, a tak jejich skóre rychle narůstalo. Držet krok se soupeřky se nám dařilo jen prvních 15 minut, ale pak díky rychlým protiútokům nám utekly a tak v poločase svítilo skóre 21-7.

Zase se ukázalo, že naše hráčky nemají ve zvyku něco vzdávat, a tak se do druhého poločasu šlo se stejným nasazením. Dařilo se nám hrát pohlednou házenou a hledat dobré brankové příležitosti, ale zákroky domácí brankařky nám nedovolovaly se častokrát prosadit. Celkově v druhém poločase jsme se prosadily pouze 9x a to hned 5/5 ze 7 metrů vstřelila Lenka Holíková. To tedy nestačilo, a tak si Hodonín došel pro jasné vítězství 38:16.

Slova trenéra:

První věc, která se mi po tomhle zápase vybaví je, že jsem na holky fakt pyšný, protože jsme jeli opravdu v malém počtu, a i tak dokázaly předvést pěknou házenou. Přiznám se, že jsem byl připraven i na větší propad, ale holky se dokázaly celý zápas 100 % soustředit a nic nevzdávat, což jsem strašně rád viděl. Příští víkend nás čeká poslední domácí utkání v této sezóně, a to proti Hostivicím. Doufám, že se nám podaří poprat se o poslední domácí body.

Hrály: Šabacká Jarmila, Šiplová Petra - Pacalová Lenka (6), Holíková Lenka (6/5), Pospíšilová Markéta (2), Kuřátková Klára (1), Cahová Kristýna (1), Bibrová Tina, Borkovcová Tereza, Koudelová Natálie. Trenér Quentin Lafon

Autor: Kateřina Závišková

24. 1. 2024 - Domácí SANBORN CUP dorostencům herně vyšel

Domácí SANBORN CUP dorostencům herně vyšel
V sobotu 20. ledna se u nás na hale uskutečnil domácí turnaj starších dorostenců pod názvem SANBORN CUP. Do turnaje se přihlásila celkem čtyři družstva a každé z nich sehrálo dvě plnohodnotná...

21. 12. 2023 - Dorostenci obhájili vítězství na Julec Cupu

Dorostenci obhájili vítězství na Julec Cupu
V půlce prosince se opět konal turnaj Julec Cup mladších dorostenců. V nafukovací hale si opět nejlépe vedli naši hráči a po zásluze obhájili první místo.

14. 12. 2023 - Nejmenší házenkáři ovládli turnaj v Kuřimi

Nejmenší házenkáři ovládli turnaj v Kuřimi
V sobotu 9.12. odcestovali naši nejmenší házenkáři a házenkářky na tradiční Mikulášský turnaj Ferin Cup do Kuřimi.