MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 25. září 2023, svátek má Zlata, zítra Andrea.
  • Po měsíci od premiéry na zámku uvedl ochotnický divadelní soubor Špatně namíchaný bublifuk reprízu hry Zkrocení zlé ženy ve velkém sále Jupiter clubu. A opět s velkým úspěchem.
  • Na náměstí se stala dopravní nehoda 2 osobních vozidel.
  • Prostranství u městské synagogy je stále vylepšováno.
  • Studenti a žáci místních škol v pátek dopoledne ve velkém sále Jupiter clubu viděli úspěšné představení místních ochotníků ŠNB Zkrocení zlé ženy. Repríza pro veřejnost bude zítra v sobotu 23.9. ve 20 hodin taktéž v Jupiter clubu.
  • Čekárna vlakové zastávky na Družstevní ulici byla "vyzdobena".
  • Díry na Družstevní ulici úspěšně zalepeny. Celá rozpraskaná silnice i chodníky by si zasloužily větší rekonstrukci.

Brněnský Mozart Radek Bagár předvedl v Meziříčí mistrnou hru na piano

- - 27. 4. 2023 - komentářů  0
Pianista Radek Bagár ve Velkém Meziříčí.
Pianista Radek Bagár ve Velkém Meziříčí.
foto: -kaš-
Brněnský Mozart Radek Bagár předvedl v Meziříčí mistrnou hru na piano
Brněnský Mozart Radek Bagár předvedl v Meziříčí mistrnou hru na piano
Brněnský Mozart Radek Bagár předvedl v Meziříčí mistrnou hru na piano
Brněnský Mozart Radek Bagár předvedl v Meziříčí mistrnou hru na piano

Koncertní cyklus Kruhu přátel hudby se blíží do velkého finále. Předposledním koncertem bylo vystoupení mladého a velmi talentovaného pianisty Radka Bagára.


Na úvod představil nadcházející akce ředitel Jupiter clubu Milan Dufek, doplněn pořadatelem cyklu Jiřím Jahodou, který všechny pozval na další cyklus 2023/2024 i koncerty z cyklu Concentus Moraviae. Poté se už představil u piana velký meziříčský talent Vojtěch Kameník z místní ZUŠ Velké Meziříčí. Svou hrou Chopinovy etudy op.25 č.12 Oceán všechny ohromil.

 

Brněnský Mozart, jak se mladému nadějnému pianistovi Radku Bagáru přezdívá, předvedl během koncertu mistrnou interpretaci Bethovenovy piano sonáty no.17 d mol, op.31 no.2, dále Chopinovy Fantasy f moll op.49., po přestávce zahrál pouze levou rukou Toccatu a Fugu Jenö Takácse, op.56. Na závěr dal velmi náročnou piano sonatu No.7, op.83 Sergeje Prokofjeva. Vše hrál zpaměti bez not a za bravurní profesionální výkon si vysloužil velký potlesk a květiny od publika.

 

O interpretovi

Radek Bagár se narodil 23. září 2004 v Brně. Jeho otcem je Radek Bagár starší, jazzový pianista a skladatel. Od svých 6 let začal hrát na klavír, navštěvoval Základní uměleckou školu J. Kvapila v Brně ve třídě profesorky Jeleny Kapituly. Již po prvním roce studia zvítězil na mezinárodní soutěži mladých klavíristů do 11 let Amadeus v Brně. Na této prestižní soutěži získal první ceny i v letech 2012-2015, Cenu nejlepšího brněnského účastníka a Cenu nejlepšího českého účastníka. Je vítězem a laureátem předních klavírních soutěží v zahraničí a ČR, jako je Prague Junior Note (Praha, 2012-2015), Virtuosi di pianoforte (Ústí nad Labem, 2014), Broumovská klávesa (Broumov, 2015), Beethovenovy Teplice (Teplice, 2016), soutěž Petra Toperczera (Košice, Slovensko, 2017), Národní soutěže ZUŠ ve hře na klavír (2013-2017). Je úspěšný na soutěžích v komorní hře (2013) a ve čtyřruční hře Per Quattro Mani (Brno, 2017). V letech 2013 a 2016 účinkoval s orchestrem Filharmonie Brno na festivalu Mozartovy děti a s komorním orchestrem z Banské Bystrice. V červenci 2016 dostal pozvání od významného houslisty Pavla Šporcla vystoupit na Hudebním festivalu Znojmo na koncertě Malí géniové. V Českém rozhlasu nahrál skladby W. A. Mozarta, J. Haydna, L. van Beethovena, F. Chopina, S. Rachmaninova a G. Gershwina. V roce 2018 hrál na vyhlášení cen literární soutěže největšího knížního vydavatelství v ČR Albatrosmedia konané v Praze v Kaiserštejnském paláci. Od září roku 2016 je Radek zároveň studentem přípravného studia pro talentované děti ve třídě prof. Ludmily Satz na Universitát für Musik und darstellende Kunst v rakouském Grazu. Radkovo studium v Grazu finančně podporuje nadační fond Šance pro talent pod vedením předsedy správní rady Kamila Vavreky. V březnu 2018 obdržel Radek na Magistrátu města Brna ocenění za své hudební úspěchy. Od září 2020 je studentem hudební konzervatoře v Brně. Po úspěšném složení zkoušek na univerzitě v Grazu přerušil 3. ročník na konzervatoři v Brně a přerušil studium pro talentované děti v Grazu nastoupil na zimní semestr již v Grazu na Universitát für Musik und darstellende Kunst Graz obor bakalář - sólový klavír - pod vedením paní profesorky Ayami Ikeba.

 


 

Pozvánka:

Letošní sezóny Kruhu přátel hudby završí velkolepý koncert muzikálové hvězdy Mariána Vojtka v doprovodu Moravského klavírního tria již ve středu 10. května 2023 od 19 hodin ve velkém sálu Jupiter clubu.

 

 

Nabídka na příští sezónu KPH 2023/2024

 


Autor: připravila redakce NovinyVM.cz

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

-mg-7374.jpg  -mg-7382.jpg  -mg-7386.jpg  -mg-7389.jpg  -mg-7399.jpg  -mg-7407.jpg  -mg-7414.jpg  -mg-7417.jpg  -mg-7669.jpg  

Čtěte také

16. 3. 2023 - Novou divadelní sezónu začala Anna Polívková ve hře Tak já letím

Novou divadelní sezónu začala Anna Polívková ve hře Tak já letím
Ve středu 15. března se v Jupiter clubu představila Anna Polívková coby prostořeká Suzan na vysněné dovolené ve hře divadla Studio DVA.

18. 5. 2023 - Pěvecké sbory oslavily 25. výročí velkolepým koncertem

Pěvecké sbory oslavily 25. výročí velkolepým koncertem
Ve středu 17. května od 17 hodin se ve velkém sále Jupiter clubu uskutečnil jarní koncert dětských pěveckých sborů Sluníčko, Slunko a Harmonie, navíc byl na závěr promítnut dokument mapující 25ti-letou historii...

9. 3. 2023 - Sourozenci Bilanovi díky vibrafonu a harfě zahráli příjemné meditační melodie

Sourozenci Bilanovi díky vibrafonu a harfě zahráli příjemné meditační melodie
Kruh přátel hudby tentokrát nabídl v koncertním sále kouzelné zvuky v podání Fratelli Bilan.

5. 6. 2023 - Děti viděly oblíbenou pohádku S čerty nejsou žádné žerty

Děti viděly oblíbenou pohádku S čerty nejsou žádné žerty
V neděli 4. června se od 15 hodin konala ve velkém sále Jupiter clubu pohádka v rámci doprovodného programu Evropského festivalu filozofie. Vstup byl zdarma.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist