MILWAUKEE: Nová prodejna ve Velkém Meziříčí!
Dnes je 25. září 2023, svátek má Zlata, zítra Andrea.
  • Po měsíci od premiéry na zámku uvedl ochotnický divadelní soubor Špatně namíchaný bublifuk reprízu hry Zkrocení zlé ženy ve velkém sále Jupiter clubu. A opět s velkým úspěchem.
  • Na náměstí se stala dopravní nehoda 2 osobních vozidel.
  • Prostranství u městské synagogy je stále vylepšováno.
  • Studenti a žáci místních škol v pátek dopoledne ve velkém sále Jupiter clubu viděli úspěšné představení místních ochotníků ŠNB Zkrocení zlé ženy. Repríza pro veřejnost bude zítra v sobotu 23.9. ve 20 hodin taktéž v Jupiter clubu.
  • Čekárna vlakové zastávky na Družstevní ulici byla "vyzdobena".
  • Díry na Družstevní ulici úspěšně zalepeny. Celá rozpraskaná silnice i chodníky by si zasloužily větší rekonstrukci.

Náměšť nad Oslavou přivítá o víkendu účastníky Zámeckého vrchu

- - 2. 5. 2023 - komentářů  0
Milos Benes bude na Zameckem vrchu MANN-FILTER 2023 patrit k aspirantum na vitezstvi
Milos Benes bude na Zameckem vrchu MANN-FILTER 2023 patrit k aspirantum na vitezstvi
foto: Jiří Navrkal
Domaci Marek Rybnicek se predstavi divakum v novych bojovych barvach foto: Jiří Navrkal
Nejrychlejsi jezdec zavodniho vikendu na Zameckem vrchu MANN-FILTER 2022 David Komarek na voze McLaren F1 EVO Komvet. foto: Jiří Navrkal
Atmosfera Zameckeho vrchu MANN-FILTER 2022.

Ve svém tradičním květnovém termínu Náměšť nad Oslavou přivítá elitu v závodech automobilů do vrchu.


O víkendu 6. a 7. května 2023 se na 2030 metru dlouhé závodní trati okolo náměšťského zámku, uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů v Kraji Vysočina, 42. ročník Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2023 jehož pořadatelem je ASK Náměšť nad Oslavou. O závodním víkendu zabojují účastníci o body letošní série Liqui Moly Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu a mezinárodní série Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech 2023.

 

O tom, že se bude jednat o velice kvalitní sportovní podnik, svědčí zaplněné seznamy přihlášených ještě před termíny jejich uzávěrek. Jasnou podobu startovních listin pro víkendové závody na 42. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER určí až páteční administrativní a technické přejímky jezdců a závodních automobilů, kteří do Náměště nad Oslavou přijedou.

 

Při pohledu do seznamů přihlášených se dá již dnes s jistotou říct, že letošní ročník závodů bude patřit mezi jedny z nejlépe obsazených v celé historii pořádání závodů. Mezi více jak sedmdesátkou přihlášených pro závod Liqui Moly Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu, projevila zájem o start na Zámeckém vrchu MANN-FILTER kompletní česká špička, kromě loňského mistra Petra Trnky, který letos dává přednost závodům Mistrovství Evropy. Diváci v Náměšti nad Oslavou se můžou mimo jiné těšit na start Miloše Beneše, Petra Vítka, Václava Janíka nebo Davida Dědka na sportovním prototypech. Po několikaleté přestávce, z důvodu prioritních startů v ME a Evropského poháru, se na startovní čáře Zámeckého vrchu představí i kompletní Janík Motorsport, který budou kromě Janíka s Dědkem reprezentovat i Jiří Svoboda na formuli Lola B 03/51 a s novinkou letošní sezóny Hyundai Elantra TCR nestor závodů automobilů do vrchu Jaromír Malý. Pro diváky budou jistě zajímavé souboje ve skupině 2, kde kromě stálice závodního pole, Martina Jermana s Lamborghini Huracan GT3, jsou přihlášení i Jiří Mičánek na stejném voze a trojici vozů Lamborghini doplňuje Zdeněk Kmínek se starším modelem Gallardo GT3. Díky tomu se mohou diváci těšit na atraktivní souboj trojice vozů s býkem ve znaku s domácím Markem Rybníčkem, který se představí na KTM X-BOW GTX v nových bojových barvách. Po dvouleté přestávce se pokusí prohnat českou špičku, bojující o mistrovské body, i okříšský David Komárek na McLarenu F1 EVO2019, kterého ve startovní listině doplňují i další dva členové jeho týmu pod hlavičkou KRTZ Motorsportu, Kristina Fillová s Mitsubishi Lancer EVO IX a Milan Motálek na Mitsubishi Lancer Evo VI.

 

Pro závod mezinárodní série v závodech automobilů do vrchu Liqui Moly MAVERICK HILL CLIMB CZECH 2023 je na předběžném seznamu přihlášených neuvěřitelných téměř sto dvacet jezdců v čele s loňských více mistrem Jiřím Špalkem startujícím na Normě M20FC. Díky startu Davida Komárka a Kristýny Fillové v klasifikaci MČR, se pokusí probojovat na stupně vítězů v absolutní klasifikaci se svým Ligierem JS49 Honda Michal Novický nebo Petr Žáček na svém monstrózním rallyovém voze Audi Sport Quattro. Návštěvníci závodu se můžou těšit i na hojně obsazené mezinárodní pole, kde se představí pěkná řádka jezdců z Rakouska, Německa nebo Slovenska v čele s manželi Christianem a Sigrid Evou Ferstlovými na formulích Tatuus Master anebo nestora závodů automobilů do vrchu, rakouského jezdce Felixe Pailera na monstrózní Lancii Delta Integrále, u kterého se ale teprve uvidí, zda se mu podaří opravit závadu na motoru z víkendového evropského závodu na Rechbergu.

 

Jak už bývá tradicí, si závody v Náměšti nad Oslavou nenechá ujít ani početné zastoupení regionálních jezdců, kterých je pro letošní ročník přihlášena více jak třicítka. 

 

Pořadatelé si pro návštěvníky letošního Zámeckého vrchu MANN-FILTER připravili doprovodný program, ve kterém se v sobotu představí Aleš Loprais se svým dakarským speciálem. Diváci budou moci obdivovat dakarské monstrum jak v parkovišti závodních strojů, tak přímo na trati, kde předvede Aleš Loprais jeho schopnosti při ukázkových jízdách na konci startovního pole.  

 

„Velice nás těší zájem závodníků o start na Zámeckém vrchu MANN-FILTER  2023 v Náměšti nad Oslavou, až nás to trošku zaskočilo. Propustnost tratě, ale hlavně kapacita přilehlých prostor závodního depa je omezená a v současné době seznamy předběžně přihlášených tuto kapacitu přesahují. Po zkušenostech z předchozích ročníků musíme bohužel přistoupit k redukci počtu startujících do závodů. Stanovili jsme maximální hranici na sto třicet jezdců. Tato hranice zajišťuje zvýšení bezpečnosti i dodržování časového harmonogramu. Pevně věřím, že si v průběhu závodního víkendu přijdou na své, jak závodnici, tak diváci a aby se k nám rádi vraceli. Pro diváky závodu jistě bude zpestřením, potkat se s dakarským jezdcem Alešem Lopraisem a rozhodně se každý den  nepoštěstí vidět závodní dakarské monstrum na závodní trati v Náměšti nad Oslavou. Rád bych ještě upozornil na změnu nedělního programu, která bude v tom, že se odjede pouze jedna dopolední tréninková jízda a následně tři jízdy závodní. Každý jezdec musí povinně absolvovat první dvě jízdy a účast ve třetí pak zůstane na osobním rozhodnutí každého z nich, neboť se budou započítávat do konečných výsledků jen dva nejrychlejší dosažené časy“ řekl před závodním víkendem o přípravách nadcházejícího ročníku 42. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2023 ředitel závodu Ivan Rybníček.

 

Časový harmonogram dozná proti předcházejícím ročníkům změny.  V sobotu se pojede dle zažitého formátu dvou tréninkových jízd a dvou odpoledních závodních jízd, které startují ve 13:00 hodin. V neděli se uskuteční pouze jediná tréninková jízda a druhou nahradí již zmiňovaná závodní jízda od 10:00 hod. Po slavnostním zahájení od 13:30 odstartuje druhá a následně třetí závodní jízda, která nebude povinná. Vlastním závodům bude předcházet technická a administrativní přejímka závodních automobilů a jezdců, která proběhne v pátek 5. května 2023 od 16.00 hodin.

 

Více informací na www.zamecky-vrch.cz

 


Autor: tisková zpráva Autosport klub Náměšť nad Oslavou v AČR

Publikoval: -kas-

Čtěte také

21. 4. 2023 - Tradiční dakarská beseda pobavila fanoušky i partnery Ultimate Dakar Racing

Tradiční dakarská beseda pobavila fanoušky i partnery Ultimate Dakar Racing
Na již tradiční dakarské besedě se na začátku dubna sešli v kině Jupiter ve Velkém Meziříčí, fanoušci a partneři týmu Ulimate Racing a posádky Tomáš Ouředníček - David Křípal.

25. 7. 2023 - Toyota Gazoo Racing Czech má za sebou úspěšnou premiéru ve Světovém poháru

Toyota Gazoo Racing Czech má za sebou úspěšnou premiéru ve Světovém poháru
V seriálu Světového poháru v dálkových rally není žádný jiný závod, na který by pasoval přívlastek „legendární“ tak přiléhavě, jako na právě skončený podnik Baja Espaňa Aragon.

25. 7. 2023 - V Dolních Heřmanicích se příští sobotu chystá MMČR juniorů a žen v motokrosu

V Dolních Heřmanicích se příští sobotu chystá MMČR juniorů a žen v motokrosu
Vrcholný svátek příznivců moto sportu čeká v sobotu 5. srpna na trati v Dolních Heřmanicích.

9. 5. 2023 - Dvojnásobné prvenství si z 42. Zámeckého vrchu MANN-FILTER odvezli Miloš Beneš a Jiří Špalek

Dvojnásobné prvenství si z 42. Zámeckého vrchu MANN-FILTER odvezli Miloš Beneš a Jiří Špalek
Nebývalá konkurence se o tomto prvním květnovém víkendu sjela do Náměště nad Oslavou na tradiční závody automobilů do vrchu. Pořadatelé z Autosport klubu Náměšť nad Oslavou přivítali více jak stotřicítku účastníků seriálu...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist