Elektroopravna Raus je zde opět pro Vás!
Dnes je 10. června 2023, svátek má Gita, zítra Bruno.
  • Pumptracková dráha prošla drobnou opravou. Aktuálně na ní není možno jezdit.
  • Připomínáme, že v sobotu a neděli bude uzavřena silnice od Třebíčské k obchvatu z důvodu konání hasičských soutěží.
  • Krajské kolo hasičské hry Plamen mládeže dnes na stadionu u 3.ZŠ.
  • Čápi v Tasově mají 3 mláďata. Jak se čápům daří, můžete sledovat v pravém sloupci na portále www.NovinyVM.cz
  • Tento kačer a kačena již neodmyslitelně k náměstí ve Velkém Meziříčí patří.
  • Květnatá louka u Penny rozkvetla.

Nenávist

- - 4. 5. 2023 - komentářů  0
Martin Klement.
Martin Klement.

Kdysi bylo na naší planetě více druhů, jež měli šanci vyvinout se během evoluce ve „vládce“ Země. Na neštěstí se tím, kdo tuto soutěž vyhrál, byl předchůdce člověka. Těžko spekulovat, ale nebyl by v této pozici lepší třeba neandrtálec?


Člověk je tvor (stejně jako ostatní) omylný. Ale na rozdíl od jiných má ve svém genomu zakódovány vlastnosti, které se dají nazvat sebedestrukčními. Nenávist, závist a netolerance vůči ostatním z nás dělají ta nejhorší stvoření v koloritu této planety.

 

Mnozí z nás se již oprostili od dědictví našich předků, ale stále je tu mnoho těch, kdo nechápou podstatu života. Život a děti jsou podstatou našeho žití… Moc a bohatství ve smyslu materiálna je cestou, která vede k zániku člověka a možná i této planety.

 

Zdravý člověk nikdy nepodlehne touhám, jež jej lákají k nepravostem, ale obětuje vše proto, aby měli jeho děti spokojený život, a snaží se odstranit vše, co by tomu bránilo. Žel postupem času se i do srdcí takto smýšlejících lidí vedralo něco, co ovlivnilo život jim i jejich potomků. Jedná se o strach. Strach je to, co ovlivňuje životy mnohých z nás. Bojíme se o práci, o kariéru a o to, co si o nás pomyslí ti ostatní… Pro ty, kdo strachu podlehnou, se stává život snazší, ale ti, jež mu nepodlehnou, se stávají cílem lidí, kteří onemocněli touhami nepatřícími do zdravé společnosti.

 

Nejhorší z těchto onemocnění je zřejmě nenávist. Ten, kdo jí podlehne, je náchylný i k přijmutí ostatních onemocnění. Nenávist k něčemu, či k někomu se v ostatních snaží vypěstovat ti, co jsou touto nemocí již zasaženi. Je nezpochybnitelné, že takto nemocní lidé mají stále větší moc, a všemožně se snaží nakazit ostatní. Zdraví jedinci se jen těžko brání, neboť ti nemocní jsou ve svém jednání agresivnější a používají metody, které zdraví odmítají.

 

Jak neskutečně náchylní v přijímání dogmat nemocných je mladá generace, je alarmující. Kdo z mladých dnes dokáže odpovědět nato, kde se v nich vzala nenávist k seniorům, k jiným názorům, či dokonce k jiným národům?

 

Nenávist je nemocí duše. I jako ateista věřím, že ji má každý z nás. A pro po, jak charakterizují boha věřící? Je to pravda a láska… Není tedy bůh v každém z nás? Ale duše, otrávená nenávistí již podléhá temnotě a takto otrávení lidé se dnes snaží o otravu všech, kteří jí ještě nepodlehli.

 

V naší společnosti se takto nemocní lidé dostávají na vedoucí místa a snaží se všemožně buď ostatní nakazit, nebo je znemožnit a zničit.

 

Dokáží se někdy ti zdraví lidé vzchopit a znemožnit nadvládu hrstce nakažených? Budeme se stále dívat na to, jak nemocní lidé zneužívají svou moc a pronásledují ty zdravé? Já sám jsem obětí nemocných lidí, kteří se domnívají, že mně můžou pro jiný názor šikanovat a trestat. Přestávám věřit tomu, že se mne zastanou ti, co ještě nákaze nepodlehli. Zda se jedná o strach, či jen o pohodlnost nemohu soudit, ale stále mi hlavou zní slova - Když nacisté zavírali komunisty, nepletl jsem se do toho - nebyl jsem přece komunista. Když brali sociální demokraty, mlčel jsem, nebyl jsem sociální demokrat. Když pronásledovali židy, nebyla to moje věc - přece nejsem žid. Když pronásledovali katolíky, díval jsem se pasivně - nebyl jsem přece katolík. Když sebrali mně, nenašel se už nikdo, kdo by mně bránil… To byl Martin Niemoller… Možná si řeknete, že to není komparativní se mnou… ale …

 

S úctou k pravdě a lásce, Martin Klement.


Autor: Martin Klement

Publikoval: -red-

Čtěte také

30. 11. 2022 - Šťastné a veselé …

Šťastné a veselé …
Nevím, kontejnerů je ve Velkém Meziříčí asi málo? Nemyslím, ale každý, kdo podniká šup a lup a hodí to tady na Oslavická - Třebíčská do kontejnerů.

20. 12. 2022 - PF 2023 senátora Josefa Klementa

PF 2023 senátora Josefa Klementa
Klidné prožití vánočních svátků a nový rok plný malých radostí. Přeje senátor za Žďársko Josef Klement.

8. 4. 2023 - Trest za jiný názor?

Trest za jiný názor?
Dovolím si napsat vyjádření k „posunu“ řešení k mému již zveřejněnému problému s bydlením, který vznikl na základě podivných důvodů. Po apelu některých radních se totiž bytová komise města (pod vedením pana...

17. 10. 2022 - Trauma

Trauma
Jsem naprosto zděšen tím, jak se v poslední době prezentují názory na celosvětové úrovni, co se týče takzvané ideologie.


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email redakce@novinyvm.cz.
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist