PANORAMA FITNESS
Dnes je 19. června 2024, svátek má Leoš, zítra Květa.
  • Školní sbory koncertovaly v Jupiter clubu.
  • Cesta v Balinském údolí je posypána jemnou prosívkou. Do čtvrtka bude cesta zaválcována. Pak už se bude dobře jezdit i chodit. Více foto na našem Facebooku.
  • Oslavická se roztančila již na třetím ročníku školní taneční soutěže Star dance. Víc jak 50 fotografií najdete na našem Facebooku.
  • Bazény na koupališti jsou připraveny na spuštění provozu. K tomu by mělo dojít v pátek 21. června.
  • Silnčáři stále vylepšují stav vozovky na Uhřínovské silnici.
  • Aby se při pouti neprášilo...

Dvojnásobné prvenství si z 42. Zámeckého vrchu MANN-FILTER odvezli Miloš Beneš a Jiří Špalek

- - 9. 5. 2023 - komentářů  0
Nejrychlejším historikem na Zámeckém vrchu MANN-FILTER 2023 byl Jaroslav Prášek.
Nejrychlejším historikem na Zámeckém vrchu MANN-FILTER 2023 byl Jaroslav Prášek.
foto: Jiří Navrkal
Náměšťský Marek Rybníček na voze KTM X-BOW GTX zvítězil v hodnocení skupiny 2. foto: Jiří Navrkal
Nejrychlejší domácí jezdec sobotního závodu na 42. Zámeckém vrchu MANN-FILTER 2023 David Komárek na voze McLaren F1 EVO Komvet. foto: Jiří Navrkal
Nejrychlejší jezdec Liqui Moly MHHC Jiří Špalek na voze Norma M20FC. foto: Jiří Navrkal
Nejrychlejší jezdec víkendu na 42. Zámeckém vrchu MANN-FILTER 2023 Miloš Beneš na voze Osella FA30. foto: Jiří Navrkal

Nebývalá konkurence se o tomto prvním květnovém víkendu sjela do Náměště nad Oslavou na tradiční závody automobilů do vrchu. Pořadatelé z Autosport klubu Náměšť nad Oslavou přivítali více jak stotřicítku účastníků seriálu Liqui Moly Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu a také pravidelného mezinárodního závodu Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech 2023, což slibovalo, že se bude jednat o jeden z nejlépe obsazených ročníku v historii závodu, a to se do puntíku vyplnilo.


Po pátečních administrativních a technických přejímkách závodních vozů a jezdců, započal vlastní program úvodní sobotní tréninkovou jízdou. Od samého rána se na celým územím republiky honily mraky, které se bohužel nevyhnuly ani dějišti závodu. Po ranním dešti, který znepříjemnil a zároveň prověřil účastníky v první tréninkové jízdě se zdálo, že už nic nemůže průběh sobotního programu narušit. Osychající trať tomu byla příslibem, zvlášť když v průběhu dopoledne se už nad tratí vedoucí okolo Zámku Náměšť nad Oslavou objevilo sluníčko. Bohužel v průběhu první sobotní závodní jízdy přišla bouřka se silným deštěm, která ovlivnila regulérnost, ale hlavně bezpečnost závodu. Po jednání mezi jezdci a pořadateli došlo k dohodě, že závod bude v sobotu z bezpečnostních důvodů ukončen a druhá závodní jízda se odjede v neděli po ranní tréninkové jízdě.

 

Za to nedělní program proběhl už bez větších komplikací a za slunečného počasí, velké množství diváků tradičního Zámeckého vrchu MANN-FILTER vytvořilo jako každý rok parádní atmosféru, čímž jsou závody v Náměšti nad Oslavou proslavené. Kromě závodníků se jim starali o zábavu ukázkovými jízdami v sobotu Aleš Loprais se svým Dakarským speciálem Tatra Queen 69 a po celý víkend se proháněl po trati okolo Zámku ve žlutém voze Lexus od partnera závodu HS Automobil, prozatím jediný český jezdec Formule 1 Tomáš Enge.

 

V hodnocení Liqui Moly Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu si odvezl poháry za absolutní vítězství v sobotním i nedělním závodě Miloš Beneš s vozem Osella FA 30. Ten zajel ve všech čtyřech závodních jízdách absolutně nejrychlejší čas z celého startovního pole obou závodních seriálu, díky čemu se stal pomyslným králem letošního 42. ročníku Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2023.  Druhé místo obsadil v obou závodech s Normou M20 FC Václav Janík. O třetí příčku se podělili David Komárek startující s McLaren F1 EVO 2019 za sobotní závod a v nedělním závodě vystoupil na stupínek pro třetího nejrychlejšího jezdce Petr Vítek, který startoval na s vozem Osella PA 30. Domácí Marek Rybníček na voze KTM GTX-Bow si dojel nejdříve pro šesté místo absolutně v sobotním závodě a v neděli si o jednu příčku polepšil na páté pořadí absolutně. Ten nemusel přesto smutnit, když si na domácím závodě vybojoval dva poháry pro vítězství ve Skupině 2 cestovních vozů. Dominantně si mezi historiky vedl Jaroslav Prášek s formuli Chevron B42 F2, který s přehledem vyhrál oba závody. Hodnocení České trofeje dvakrát ovládl Milan Motálek na Mitsubishi Lancer Evo VI. Hodnocení juniorské trofeje si poháry za vítězství v obou závodech vybojovala Kristýna Fillová startující na Mitsubishi Lancer Evo IX. Nejrychlejší ženou sobotního závodu byla Kristýna Fillová, kterou v neděli na nejvyšším stupínku vystřídala Tereza Machová, která závodila s vozem Norma M20 F

 

Mezinárodnímu seriálu v závodech automobilů do vrchu Liqui Moly Maverick Hill Climb Czech 2023 kraloval po oba dny Jiří Špalek s vozem Norma M20F. Dvě druhá místa patřila po velmi dobrých výkonech Michalu Novickému, který startoval na voze Ligier JS 49 Honda. Třetí v sobotním závodě se umístil Petr Vávra s Mitsubishi Lancer Evo VIII a v neděli obsadil třetí místo absolutně Petr Türk s dalším Mitsubishi, tentokrát Evo IX.  Suverénně, jak se dalo již před závody předpokládat, si vedl mezi jezdci kategorie historiků Petr Žáček s Audi Sport Quatro S1. S přehledem vyhrál oba závody a v absolutním pořadí byl v sobotu devátý a v neděli dokonce na šesté příčce. Dvakrát na druhém místě se umístil Michal Polehla s vozem Honda Civic EE9 a to za vyrovnané časy v jednotlivých jízdách. V sobotu skončil na třetím místě Jan Krátký na Fiatu Ritmo 130Tc Abarth, Jediná příčka na stupních vítězů v absolutním pořadí pro zahraničního jezdce patřila v neděli třetímu v pořadí, Rakušanu Augustu Gratzerovi s velmi atraktivním vozem Lancia Beta Montecarlo. V hodnocení Lady Trophy, klasifikace žen, vyhrála v sobotu Jana Špačková startující na formuli Ford Mygale. Vítězkou nedělního závodu se stala Vendula Vlasáková, která startovala na voze Škoda Felicia. V Junior Trophy slavil v sobotu vítězství Michal Melša na formuli Lotus Opel a v neděli rakouský jezdec Michael Tautscher s Mitsubishi Lancer Evo IX.

 

V prostoru startu předcházelo v neděli odpolednímu závodnímu programu slavnostní zahájení za účasti radní Města Náměšť nad Oslavou Mgr. Dity Holubíkové, předsedy představenstva Horáckého Autodružstva Velké Meziříčí Martina Habána. Ti společně s hlavními organizátory popřáli jezdcům mnoho úspěchů a divákům krásné sportovní zážitky.

 

Po skončení nedělního programu zhodnotil letošní 42. Zámecký vrch MANN-FILTER ředitel závodu Ivan Rybníček: „Velice si vážíme zájmu jezdců a diváků o závody u nás v Náměšti nad Oslavou. Přes sobotní komplikace s počasím, kdy jsme byli nucení z bezpečnostních důvodů zrušit druhou závodní jízdu, věřím že si jezdci i diváci letošní ročník Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2023 užili, a i příští rok se za námi do Náměště nad Oslavou vrátí. Chtěl bych poděkovat za spolupráci s Městem Náměšť nad Oslavou, Krajem Vysočina a našimi partnery, bez jejichž podpory bychom jen těžko závody zorganizovali. V neposlední řádě patří velké poděkování jezdcům, kterých se letos v Náměšti nad Oslavou sešlo velké množství, všem pořadatelům a traťovým komisařům za jejich neocenitelnou práci a samozřejmě divákům, kteří opět vytvořili nezapomenutelnou parádní atmosféru."

 


Autor: Autosport klub Náměšť nad Oslavou v AČR – 8.5.2023

Publikoval: -kas-

Fotogalerie

7.jpg  6.jpg  

Čtěte také

10. 1. 2024 - 4. etapa Rally Dakar 2024: Těžká noc a těžký den

4. etapa Rally Dakar 2024: Těžká noc a těžký den
Dnešní 4. etapa mezi městy Al Salamiya a Al Hofuf zahrnovala 299 km dlouhý měřený úsek. Byla sice o něco kratší, než předchozí etapy, ale rozhodně ne jednodušší, a to zejména pro...

28. 3. 2024 - Z Dakaru rovnou do maďarské pouště pro stříbro

Z Dakaru rovnou do maďarské pouště pro stříbro
Desert Express, první závod seriálu Mistrovství Maďarska a současně Mistrovství FiA Central European Zone nalákal posádku týmu Toyota Gazoo Racing Czech vhodným termínem a především svým slibným názvem.

18. 1. 2024 - Dakar 2024: Ani explodovaná pneumatika dnes nezastavila posádku Ouředníček-Křípal

Dakar 2024: Ani explodovaná pneumatika dnes nezastavila posádku Ouředníček-Křípal
Desátá etapa, 371 kilometrů dlouhý okruh kolem Al Uly, připravila českému týmu Toyota Gazoo Racing Czech Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala samé výzvy. Kvůli defektu a jízdě v mračnech prachu sice ztratili...

7. 1. 2024 - 1. etapa ve znamení mistrovství v předjíždění pro Ouředníčka a Křípala

1. etapa ve znamení mistrovství v předjíždění pro Ouředníčka a Křípala
Přestože Tomáš Ouředníček a David Křípal z týmu Toyota Gazoo Racing Czech startovali kvůli nehodě v prologu ze zadních pozic, předjeli desítky vozidel a dosáhli solidního výsledku, když skončili na 36. místě...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

ENVIRO - EKOANALYTIKA, s.r.o. - EKOLOGIE PRO VÁS
TOPlist