PANORAMA FITNESS
Dnes je 25. června 2024, svátek má Ivan, zítra Adriana.
  • Na Zahradní už leží první asfaltová vrstva.
  • Ulice Zahradní. Stav po prvním dni prací při přípravě na nový povrch.
  • Ulice Zahradní je do čtvrtka uzavřena. Frézuje se asfalt, který bude nahrazen novým. Objížďka vede přes Hliniště.
  • Dnes v 5:58 letěl balón velmi nízko nad Velkým Meziříčím.
  • U školy na Oslavické staví osobní výtah.
  • Kulturní léto na náměstí začalo koncertem, tancem a recitací žáků ZUŠ.

Z událostí městské policie - duben 2023

- - 16. 5. 2023 - komentářů  0
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
foto: -kaš-

Soupis událostí, které řešili městští strážníci v měsíci dubnu 2023.


3. 4. 2023 v 14:00 hodin přijala MP oznámení z podezření drobné krádeže v Penny marketu v ulici K Novému nádraží, kterého se měla dopustit skupina tří osob, bezdomovců. Hlídka osoby zachytila před Penny marketem, kde provedla veškerá opatření a lustrace osob prostřednictvím Policie ČR. Při šetření na místě nebylo zjištěno, že by osoby odcizily zboží v uvedené prodejně, proto se podezření nepotvrdilo a osoby byly propuštěny. Všechny tři osoby byly bytem mimo Velké Meziříčí.

 

4. 4. 2023 v 16:29 hodin zjistila hlídka městské policie pohyb motocyklu bez registrační značky, který nesplňoval podmínky provozu na pozemních komunikacích. Pokusila se motocykl zastavit, ale řidič na její pokyny nereagoval a snažil se jim ujet. Strážníci motocykl pronásledovali až do ulice Zahradní, kde jim po nezpevněné komunikaci ujel směrem k Americe. Hlídka mu nadjela ulicí Nad Sýpkami směrem k dálničnímu mostu, kde jim pronásledovaný motocykl vyjel přímo do náruče a byl zastaven. Šetřením na místě, ke kterému byla přivolána hlídka Policie ČR, bylo zjištěno, že řidič má již třikrát zákaz řízení motorových vozidel, nevlastní žádné řidičské oprávnění, motocykl není způsobilý provozu na pozemních komunikacích a není na něj uzavřeno povinné ručení. Policie ČR si řidiče převzala k dalšímu šetření pro podezření z přečinu maření úředního rozhodnutí.

 

4. 4. 2023 v 18:44 hodin přijala hlídka MP oznámení, že v ulici Moráňská ve Velkém Meziříčí na zahradě rodinného domu leží litinový kříž, který byl přeražený v důsledku pádu na zem a pocházel ze hřbitova se kterým zahrada sousedila. Hlídka provedla fotodokumentaci na místě události a zjistila, že neznámá osoba kříž ze hřbitova přehodila přes zeť do uvedené zahrady a pádem na zem došlo k jeho poškození. Následující den byl kříž předán na TS. Dalším šetřením nebylo zjištěno, kdo se na hřbitově v danou dobu zdržoval. Majitelé rodinného domu byli poučení, aby v případě, že se u hřbitovní zdi bude někdo zdržovat, neprodleně volali MP.

 

4. 4. 2023 v 20:55 hodin přijala hlídka MP oznámení, že v zahrádkářské kolonii na Palčákách vběhla do chaty oznamovatele zdivočelá kočka, kterou sami nemohou vyhnat nebo chytit, aby ji mohli vypustit. Hlídka na místě po několika minutách kočku odchytila a snažila se ji převézt do jiné lokality, aby ji mohla vypustit, ale ta ze služebního vozidla utekla. Vozidlo muselo být následně vyčištěno a vydezinfikováno.

 

5. 4. 2023 v 12:39 hodin řešila hlídka MP skupinu bezdomovců, která se zdržovala u prodejny Neka na náměstí a popíjela tam alkohol, kouřila a odhazovala odpadky na veřejné prostranství a pokřikovala po kolemjdoucích. Hlídka vyzvala osoby, aby uklidily nepořádek, který tam udělaly a vyzvala je, aby z místa odešly v rámci zachování veřejného pořádku. Výzvě bylo vyhověno.

 

6. 4. 2023 v 09:55 hodin zjistila hlídka v ulici Karlov volně se pohybujícího koně bez doprovodu, který tam ohrožoval bezpečnost a plynulost silničního provozu. Strážníci koně zahnali do vedlejší ulice, kde jej odchytili a přivolali majitele. Ten ani nevěděl, že mu kůň utekl z ohrady. Následně si koně odvedl bez dalších opatření.

 

6. 4. 2023 v 12:35 hodin hlídka zjistila pohyb skupiny místních bezdomovců v podnapilém stavu u kašny na náměstí. Strážníci poučili osoby o tom, že se dopouští přestupku proti veřejnému pořádku tím, že ve stavu značné podnapilosti vzbuzují veřejné pohoršení a vyzvala je, aby odešly do místa, kde přebývají. Výzvě bylo vyhověno. Opět se jednalo o stejné osoby jako v předchozích případech.

 

10. 4. 2023 přijala MP Velké Meziříčí oznámení s fotodokumentací na e-mailovou adresu MP, které se týkalo dopravního přestupku, stání černého SUV v ulici Bezděkov na vyhrazeném parkovišti pro tělesně postižené. Vozidlo nemělo viditelně umístěnou kartu pro O1. Strážníci přestupek zadokumentovali a podezření z přestupku oznámili správnímu orgánu k projednání.

 

15. 4. 2023 přišlo opakované oznámení na e-mail MP s fotodokumentací stejného SUV na stejném místě. Věc bude opětovně zadokumentována a provozovatel bude opětovně oznámen správnímu orgánu k projednání. Vzhledem k tomu, že provozovatel vozidla není místní a řidič, který vozidlo na vyhrazené parkoviště neoprávněně zaparkoval není MP znám, nemohla MP projednat přestupek na místě příkazem, a je proto oznámen za přestupek provozovatel vozidla.

 

12. 4. 2023 v 14:20 hodin v ulici Rozkoš narušovala veřejný pořádek skupina osob bez domova tím, že se tam chovala hlučně, odhazovala nedopalky cigaret a další odpad po veřejném prostranství, popíjela alkoholické nápoje a pokřikovala po kolemjdoucích osobách. Hlídka MP na místě vyzvala osoby k úklidu. Po uklizení prostoru osoby odešly.

 

12. 4. 2023 v 17:50 hodin přijala MP oznámení od prodavačky z Penny marketu (K Novému nádraží), že se v obchodě zdržuje několik romských spoluobčanů, kteří jsou hluční, hádají se a obtěžují tím ostatní zákazníky. Jednalo se o stejnou skupinu osob, které MP řešila v ulici Rozkoš. Hlídka MP osoby poučila a vyzvala je, aby si své nesrovnalosti řešily jinde. Osoby z prodejny následně odešly.

 

17. 4. 2023 v 16:07 hodin přijala hlídka MP telefonické oznámení, že u marketu Billa sedí žena, která má zdravotní problémy. Hlídka zjistila, že se jedná o ženu jim dobře známou, která se zdržuje s bezdomovci. Provedli u ní zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu s výsledkem převyšujícím 3 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že žena uvedla, že je v pořádku, byla schopná samostatného pohybu a neohrožovala ani sebe ani jiné osoby, byla vyzvána, aby se šla vyspat do místa bydliště.

 

Za uvedené období odhalila Městská policie Velké Meziříčí celkem 125 dopravních přestupků, které se týkaly převážně porušení dopravního značení stání před vjezdem, na vyhrazených parkovištích pro tělesně postižené a neplacení parkovacího poplatku v centru města.

 

Dalších 471 přestupků oznamovala MP Velké Meziříčí, které se týkaly překročení nejvyšší dovolené rychlosti v Křižanově, kde provádí úsekové měření rychlosti na základě Veřejnoprávní smlouvy.


Autor: Jan Klikar, vedoucí strážník Městské policie Velké Meziříčí

Publikoval: -kas-

Čtěte také

18. 1. 2024 - Počet držitelů zbrojních průkazů meziročně roste

Počet držitelů zbrojních průkazů meziročně roste
Největší počet držitelů má zbrojní průkazy pro ochranu života a zdraví.

9. 11. 2023 - Opilého muže policisté zajistili

Opilého muže policisté zajistili
Ve středu 8. listopadu po čtvrté hodině odpoledne vyjížděli policisté do obce nedaleko Velkého Meziříčí, kde se nacházel opilý muž, který uváděl, že si ublíží.

30. 1. 2024 - Senior naboural do oplocení obory

Senior naboural do oplocení obory
V pondělí 29. ledna před jedenáctou hodinou dopoledne jsme na integrovaném operačním středisku přijali oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo na silnici II/392 v katastru obce Dolní Heřmanice.

19. 4. 2024 - Tragická nehoda na D1: Řidič osobního auta po nárazu do návěsu ve vozidle zemřel

Tragická nehoda na D1: Řidič osobního  auta po nárazu do návěsu ve vozidle zemřel
Policisté na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali ve čtvrtek 18. dubna v nočních hodinách oznámení o dopravní nehodě, která se stala okolo 22:00 hodin na dálnici D1...


Komentáře ke článku


NovinyVM.cz - nezávislé internetové noviny pro Velké Meziříčí, mikroregion Velkomeziříčsko a kraj Vysočina.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru NovinyVM.cz je bez písemného souhlasu ZAKÁZÁNO.
Pokud chcete informace o inzerci nebo napsat redakci - pište na email [email protected].
Příspěvky v sekci "Od Vás" nevyjadřují názor redakce, jejich obsah není redigován.
Redakce upřednostňuje rychlost zveřejnění a aktuálnost před gramaticky a slohově bezchybnými články.

Vše pro ONLINE: webhosting - e-mail hosting - e-shopy - fakturační systém - SEO.
Nastavení cookies

×

Váš prohlížeč blokuje reklamu

Vážený uživateli, jelikož jste naším pravidelným návštěvníkem, zvažte prosím vypnutí AdBlocku na této doméně.
Příjmy z reklamy nám umožňují nabízet čtenářům obsah zdarma.

V horním panelu prohlížeče klikněte na ikonku ruky na červeném pozadí a zvolte
“Nespouštět na stránkách na této doméně”. Děkujeme!

Lisovna plastů, spol. s r.o. hledá zaměstnance
TOPlist