Mistrovství kraje v dlouhých bězích
V sobotu 22. dubna se v Jihlavě konalo Mistrovství Kraje Vysočina v dlouhých bězích. V běhu mužů na 1 500 m zvítězil Adam Červinka z TJ Sokol Velké Meziříčí výborným časem 4:04,55, kterým se dostal do čela letošních tabulek. Na druhém místě doběhl Pavel Dolák z Jihlavy a třetí Jan Machotka z Pacova. V běhu na 2 000 m př. zvítězil s velkým náskokem Oliver Harvey z TJ Sokol Velké Meziříčí před Prokopem Růžičkou a Markem Martinů z Jihlavy.
Adam Červinka opět medailista na M ČR v přespoláku
Jablonné nad Orlicí hostilo letošní mistrovství České republiky v přespolním běhu mládeže. O medaile se bojovalo v kategoriích dorostu, staršího a mladšího žactva. Mistrovský závod dorostenců měřil 4 kilometry a jeho hlavním favoritem byl dvojnásobný medailista z nedávného halového mistrovství republiky Daniel Marák. Nymburský běžec potvrdil papírové předpoklady a doběhl si s přehledem pro další titul v čase 13:48. Další medailisté už své časy pod čtrnáct vteřin nestlačili. Druhý skončil Antonín Kinšt z Nové Včelnice za 14:15 a bronz vybojoval Adam Červinky (14:28).
Autor: VELME
Publikoval: -kas-













